دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی 
ماهنامه مبلغان
رابطه کرونا و دعا؛
تا خدا نخواهد دارو تاثیر نمی‌گذارد، تا خدا نخواهد دکتر نمی‌تواند بیماری را تشخیص داده و درمان را شروع کند.
اثبات و شناخت خداوند متعال؛
در کتب فلسفی و کلامی دلایل و براهین زیادی بر اثبات خداوند متعال ارائه شده که برخی از آن‌ها برهانی و بر اساس اصول منطقی بوده و بدون شک و به صورت قطعی وجود خدا را اثبات می‌کنند.
وحدت جامعه اسلامی؛
در سال‌های اخیر که آمریکا و غرب با تمام امکانات و توان خود به جنگ با اسلام و دین آمده‌اند و اصل اسلام را هدف قرار داده و به توهین پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) روی آورده‌اند، وحدت میان جامعه شیعه و سنی ضرورت بیشتری دارد.
توهین به پیامبر اکرم(ص)؛
شعار اسلام برابری و مساوات، مبارزه با ظلم و ستم، مبارزه با نظام سرمایه داری و ایجاد عدالت اجتماعی بین مردم جامعه است. این مبانی تن دولت‌مران اروپایی و آمریکایی را می‌لرزاند، آنان کشورهای جهان سوم را استثمار و استعمار کرده و ثروت و منابع آن‌ها را غارت کرده‌اند.
حضرت یونس(ع)؛
شبهه: احتمال زنده ماندن حضرت یونس در شکم ماهی، با احتمال زنده ماندن شنگول و منگول در شکم گرگ برابر است، اما اولی دستان بزرگسالان است و دومی داستان کودکان است.
دولت انقلابی؛
دولت انقلاب اسلامی ایران که بر اساس حرکت مردم آگاه و بیدار شکل گرفته برای ثبات و پیشرفت خود نیازمند توجه ویژه به دو دغدغه اصلی؛ بهبود و ارتقاء رفاه و آسایش مردم، و اجرای صحیح قانون و پرهیز از تبعیض است.
آرامش و پیشرفت؛
انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، حرکت و جهشی عظیم در دنیا ایجاد کرد که باعث حیرت و شگفت همه شد ولی باید توجه داشت که این انقلاب بزرگ و مقدس، برای حفظ ثبات و اقتدار خود باید دو ویژگی برجسته وحدت و عدالت محوری را در جامعه بگستراند.
رژیم صهیونیستی؛
آنچه امروز ملت‌های جهان به وضوح مشاهده می‌کنند نقش موثر ایران در حمایت از تمامیت ارضی کشورهای مختلف در منطقه است و در مقابل این رژیم صهیونیستی است که خوی استعماری او موجب خسارات، کشتار و فجایع مختلف در منطقه و بالاخص ایران گردیده است.
سوگیری رسانه‌ها؛
قدرت فضای مجازی و رسانه را باید آن وقتی باور کرد که خبر کشته شدن کارگردان شناخته شده کشور به طرز فجیعی از سوی والدینش را شنیدیم، ولی در این چند روز بازتاب آن را در رسانه‌های آن‌ور آبی نزدیک به صفر دیدیم.
تبلیغ و مبلّغین؛
هر ساله در ایام تبلیغی، اکثریتی از طلاب و روحانیون، لبیک گویان به ندای خدای متعال در آیه نفر بین مردم شهرها و روستاها حضور می یابند و زکات دانسته های خود از معارف دینی را منتشر می کنند. در این مقاله بیش از بیست استفتاء و مسئله شرعی درباره جنبه ها و موضوعات مختلف «تبلیغ و مبلّغ» جمع آوری شده است که در اختیار خوانندگان محترم قرار می گیرد.

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>