چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی 
ماهنامه مبلغان
طوفانی که طومار رژیم پهلوی را درهم پیچید -1
رژیم منحوس پهلوی برای خاموش کردن شعله های اعتراضات به رفراندوم مورد نظر دولت استکباری آمریکا که از حوزة علمیة قم مشتعل گردیده بود و زبانه های آن به سرعت سراسر کشور را فرا می گرفت، با محاسبات و تدارک قبلی تصمیم گرفت سرچشمة این روشنایی را خاموش سازد، به همین دلیل در سالروز شهادت امام صادق (علیه السلام) (25 شوال المکرم 1382ق) مدرسة علمیة فیضیه را مورد تهاجی وحشیانه قرار داد.
قرآن در آینه احکام
قسم خوردن به قرآن در دادگاه ها حکم قضایی ندارد و معتبر نیست و نیز قسم به قرآن در غیر دادگاه لازم الوفاء نمی باشد و ترک آن کفاره ندارد؛ بلکه تنها قسم به خدا است که در دادگاه معتبر بوده و در غیر دادگاه لازم الوفاء است و شکستن آن کفاره دارد.
عبدالرحيم موگهي
يكي از پرسشهايي كه گاه براي مبلّغان ديني و مُرَوّجان فقه جعفري پيش مي‌ آيد اين است كه در آموزش و تدريس توضيح المسائل به همگان و بويژه نوجوانان و جوانان و بيان احكام الهي در اين زمان، چه نكاتي را بايد در نظر گرفت.
آثار مادي و معنوي غيرت
استاد مطهري(رحمه الله)در مورد مهم‌ترين اثر غيرت در مردان مي‌نويسد: «اگر حس غيرت هم در مرد نمي‌بود كه محل بذر را هميشه حفاظت و پاسباني كند، رابطة نسلها با يكديگر به كلي قطع مي‌شد، هيچ پدري فرزند خود را نمي‌شناخت و هيچ فرزندي پدر خود را نمي‌دانست كيست. قطع اين رابطه، اساس اجتماعي بودن بشر را متزلزل مي‌سازد.
جواد خرمي
شبيه سازي كه به آن «كلونينگ‌» گفته مي‌شود، از ريشه «كلون‌» است كه يك واژه يوناني است و معناي لغوي آن «جوانه زدن و تكثير كردن‌» است.«كلونينگ‌» در علم زيست شناسي عبارت است از «تكثير موجود زنده بدون آميزش جنسي‌» و فعلا به عمل كاشت جنيني در رحم اطلاق مي‌شود
عبدالكريم پاك‌نيا تبريزي
ارزشهاي مهمّ اجتماعي و اخلاقي است كه موجب آثار درخشان و سازنده در زندگي انسان مانند عزّت، آبرو و شخصيّت ممتاز اجتماعي و معنوي او مي‌گردد.
سیدرمضان علیان
رسول اكرم صلی الله علیه وآله: جامعه‌ای كه زكات در آن پرداخته نشود، زمین بركاتش را از آن جامعه دریغ می‌كند.
در سایه سار نخل ولایت و رهبری -6
سفر شهید سید مجتبی نواب صفوی در خرداد 1332ش به مشهد مقدس و آشنایی و دیدار مقام معظم رهبری با وی موجب گردید که ایشان به فعالیتهای سیاسی و مبارزاتی روی آورد. رهبر انقلاب، خود می گوید: همان وقت جرقه های انگیزش انقلاب اسلامی به وسیله نواب صفوی در من بوجود آمد و اولین آتش را مرحوم نواب در دل ما روشن کرد.
در سایه سار نخل ولایت و رهبری -5
امام خمینی در مناسبتهای گوناگون از آیت الله خامنه ای این گونه یاد کرده است: از جمله افراد نادری که چون خورشید روشنی می دهد، شخصیتی متعهد و مبارز و در خط مستقیم اسلام و عالم به دین و سیاست، ایشان را سالهای طولانی است که می شناسم، سربازی فداکار در جبهه جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دل سوز در صحنه انقلاب.
در سایه سار نخل ولایت و رهبری -4
رهبر معظم انقلاب، فقیهی است ذوابعاد که جوانب موضوعات را به درستی و با دقت می شناسد و بر اساس این درک و تبحّر عالی، حکم صادر می کند. در علم اصول، شناخت رجال و مسائل تاریخی، محقق، صاحب نظر و حاضرالذهن است.

<< صفحه قبلی3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>