چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی 
ماهنامه مبلغان
اصول اخلاقی و رفتاری در رانندگی؛ معرفی اجمالی کتاب «اخلاق رانندگی» و بُرش هایی از آن -3
هر راننده از این منظر که رانندگی، یکی از اعمال و رفتارهای روزانه اوست و در بسیاری موارد، زمان قابل توجّهی را به این عمل می پردازد، با افراد گوناگونی ارتباط خواهد داشت.
اصول اخلاقی و رفتاری در رانندگی؛ معرفی اجمالی کتاب «اخلاق رانندگی» و بُرش هایی از آن -2
قوانین راهنمایی و رانندگی، مشکل جامعه در بخش حمل و نقل و رانندگی را برطرف نمی کند. به نظر می رسد بخش قابل توجهی از مشکلاتِ مربوط به این عرصه، به کاستی و نقصان در اخلاق رانندگی مربوط می شود.
اصول اخلاقی و رفتاری در رانندگی؛ معرفی اجمالی کتاب «اخلاق رانندگی» و بُرش هایی از آن -1
نویسنده کتاب با داشتن دغدغه جدی در عرصه اخلاق کاربردی، بر این باور است که رانندگی مانند سایر موضوعات دنیای معاصر، احکام و مسائل مخصوص به خود را دارد. رانندگی با وسایل نقلیه عمومی و شخصی از یک طرف با حقوق دیگران در ارتباط است و از طرف دیگر، در عصر حاضر به امری مخاطره آمیز تبدیل شده است؛ به گونه ای که هر ساله هزاران نفر در این عرصه، جان خود را از دست می دهند.
دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ تحلیل بیانیه راهبردی رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) (قسمت سوم) -2
تبیین دستاوردها در تثبیت انقلاب و تقویت ایمان مردم و به ویژه نسل جوان نسبت به آن، نقشی اساسی داشته، بسیار مهم است و از آنجا که مردم حق دارند از دستاوردهای انقلاب اسلامی آگاه باشند، تبیین این دستاوردها برای مردم، خصوصاً نسل جدید لازم و ضروری است.
دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ تحلیل بیانیه راهبردی رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) (قسمت سوم) -1
در هر انقلاب و نظام سیاسی، عناصر مختلفی به عنوان مؤلفه های آن مطرح است که مجموعه آنها در حفظ، تداوم، رشد و جهت گیری آن انقلاب تأثیرگذار است. برخی از این مؤلفه ها به خاطر تفاوت ارزشی، نسبت به سایر مؤلفه ها از اهمیت بیش تری برخوردارند که یکی از مهم ترین آنها در هر انقلاب و نظامی، نتایج، ثمرات و دستاوردهای آن است که در ایجاد مقبولیت - به عنوان یکی از ارکان نظام - نقش اصلی را ایفا می کند.
رونق تولید از منظر امام صادق (علیه السلام)؛
مروری بر زندگی و سخنان معصومین (علیهم السلام) نشان می دهد که آن بزرگواران در زمینة اصول کلی تولید و رونق کالاهای مفید و مورد نیاز جامعه، نکات راه گشایی برای شیعیان و بلکه برای تمام جوامع انسانی دارند و نه تنهاخود علاقة زیادی به کارهای تولیدی و اقتصادی مفید داشتند؛ بلکه با استفاده از فرصتهای مناسب برای شکوفایی نیروهای درونی و استعدادهای نهفتة افراد، زمینه سازی می کردند و از این طریق در آنان انگیزة تولید و کسب درآمد را تقویت می نمودند.
عبدالكريم پاك‌نيا تبريزي
از مسائل مطرح در جامعه كه آن را به عنوان يكي از شبهات در ذهن بانوان مسلمان القا مي‌كنند، موضوع ارث زنان در اسلام مي‌باشد كه خداي متعال مي‌فرمايد: [يُوصيكُمُ اللَّهُ في أَوْلادِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الْأُنْثَيَيْن]؛ «خدا دربارة فرزندانتان به شما سفارش مي‌كند كه سهم ميراث پسر، دو برابر دختر باشد.»
تحدید یا تکثیر؛
در شماره گذشته به موضوع «تکثیر نسل» از دیدگاه اسلام اشاره شد و در آن به مباحثی همچون: «آمار و ارقام جمعیت جهان»، «تلاش جمعیت افزایی دشمن»، تأکید معصومین(علیهم السلام)بر تکثیر نسل»، «افتخار پیامبر(صلی الله علیه وآله)به زیادی امت» و... اشاره شد؛ اکنون ادامة این موضوع ارائه می گردد.
ابوالفضل هادي‌منش
اُحد، نام كوهى مشهور و مهمّ در شهر رسول خداست. این کوه در شمال شرقى شهر واقع شده است. آن را به این دلیل بدین نام خوانده‌اند که از ميان دیگر كوههاى اطراف مدينه، جدا و مستقل افتاده است.
طوفانی که طومار رژیم پهلوی را درهم پیچید -2
امام خمینی (ره) بعد از این واقعه بسیار تأثر برانگیز اظهار داشتند: «این ها با من کار دارند، من هم با اینها کار دارم؛ چرا به مردم و مدرسه حمله می کنند و مجلس سوگواری امام صادق (علیه السلام) را بر هم می زنند؟ چرا مردم بی گناه و طلاب را می کشند؟»

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>