دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی 
ماهنامه مبلغان
آسیب‌هایی که انتخابات را تهدید می‌کند؛
ممكن است شرایط به گونه‌ای ترتیب داده شود كه افرادی كه در صدد شناخت فرد اصلح برآمده‌اند، به اشتباه بیافتند. نقش تبلیغات در این زمینه به حدی است كه می‌تواند كسی مثل حضرت امیر ‌علیه‌السلام را تارك‌الصلاة معرفی كند!
سیره انتخاباتی؛
دو روز باید می‌رفتیم گشت، آن هم توی دل کویر. من و محمد و چهار پنج نفر دیگر. مأموریتمان از پنجشنبه شروع می‌شد. روز بعدش انتخابات مجلس بود. تا دیروقت مشغول بودیم...
امر به معروف و نهی از منکر؛
برای موفقیت در هر کاری نیاز است سازوکارهای علمی و عملی آن را به درستی رعایت کرد؛ مقوله امر به معروف و نهی از منکر نیز از این امر مستثنی نبوده، از این رو می بایست مقدمات و لوازم آن را به درستی به کار بست، لوازمی همچون آگاهی از دستورات و محرمات الهی، حسن برخورد و خیر خواهی، پرهیز از افراط و تفریط، رعایت بردباری و حفظ شئونات اخلاقی و اجتماعی طرف مقابل...
انتخابات؛
حضرت امام خامنه ای بارها مردم را برای شرکت در انتخابات تشویق کردند و در هر فرصتی در خصوص انتخابات سخنانی ایراد می کردند به عنوان مثال در تاریخ 29 اردیبهشت سال 1396 در خصوص شرکت در انتخابات به مردم و مسئولین فرمودند: «توصیه‌ من این است که هر چه بیشتر شرکت کنند، هر چه زودتر پای صندوق ها بیایند؛ معتقدم کار نیک را باید در اولِ وقت آن انجام داد و به تأخیر نباید انداخت.»
آیات مرتبط با رخدادها و پدیده ها(64) عسل؛ هدیه الهی -2
اینکه عسل غذای نيروبخشی است که در خدمت درمان، بهداشت، پیشگیری و زيبايى انسانها می باشد و در طب قدیم، کم تر دارویی پیدا می شد که عسل یکی از اجزای آن نباشد. در اهمیت عسل همین بس كه خداوند آن را يكى از چهار نهر بهشت قرار داده است.
آیات مرتبط با رخدادها و پدیده ها(64) عسل؛ هدیه الهی -1
یکی از رخدادهای مرتبط با ماه شوال در قرآن، دستور خدا به زنبور برای عسل سازی می باشد که در اول این ماه صادر شده است. با توجه به فراوانی مطالب مربوط به زنبور و فراورده آن (عسل) در این مقاله فقط نگاه مختصری به آیه مربوط به زنبور عسل افکنده ایم.
استجابت دعاها؛
دعا، در دین مبین اسلام از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و از آن به عنوان کلید رحمت الهی و چراغ تاریکی‌ها یاد می‌شود که در سختی ها و مشکلات می‌تواند روشن کننده نور امید در دلها باشد. دعاها در صورتی مستجاب هستند که ما دعا را به معنای نوعی طلب برتری و کمال خواستن از خدواند بدانیم و همچنین این کمال و برتری که از سوی خدواند متعال است را به عنوان برترین کمالات بپذیریم.
مسائل اقتصادی؛
پیروی از بزرگان دینی و استفاده از نکات و نظرات ارزشمند آن ها در زمینه اقتصادی بهترین راهکار برای حل و فصل این نیاز مهم بشر است. توجه خاص و ویژه امیرالمؤمنین علیه السلام در دوران کوتاه حکومتش، بر امور اقتصادی و مالی و توجه مخصوص آن حضرت بر عملکرد کارگزاران و نیز کسبه و تجار و دستورهای متعدد و قاطعی که در این زمینه صادر گردیده، جایگاه اقتصاد را در نگاه ایشان مشخص می کند. بهره مندی از این نگاه می تواند بهترین الگو برای شروع یک انقلاب اقتصادی باشد.
اندیشه‌های انقلابی؛
این روزها سوءاستفاده‌ی ضدانقلاب از مشکلات اقتصادی و معیشتی را شاهد هستیم که چگونه سعی می‌کند از این آب گل‌آلود، ماهی‌گیری نماید وبا حمله به اصل نظام و انقلاب، تمام تقصیرها را به گردن آنها می‌اندازد! این در حالی است که با گرانی‌ها فعلی و مشکلات کنونی، دوباره حرف اصلی انقلاب به کرسی نشست که باید برای حل معضلات، به توان داخلی متکی باشیم و انتظار وقوع معجزه از خارج را نداشته باشیم.
ریاست جمهوری؛
یکی از قوانینی که طبق آن شورای محترم نگهبان تصمیم گیری می کند و لازم است نامزدهایی که برای انتخابات کاندیدا می شوند به آن توجه کنند، اصل 115 است که طبق آن کاندیدای ریاست جمهوری باید اصالتاً ایرانی بوده، تابعیت کشور دیگری را نداشته باشد و ضمن داشتن حسن سابقه، مدیر و مدبّر باشند؛ ضمناً امانت دار و متقی بوده و به مبانی جمهوری اسلامی و مذهب رسمی کشور معتقد و پایبند باشد.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>