دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی 
ماهنامه مبلغان
علم غیب؛
شبهه: در نهج البلاغه خطبه 207 نقل شده در جنگ صفین حضرت علی(ع) گفته است: «نگذارید این پسرها(حسن و حسین) به جنگ بروند تا با مرگ خود پشت مرا بشکنند» آیا حضرت علی(ع) علم غیب نداشت که آن‌ها کشته می‌شوند یا نه، پس چرا او این‌قدر بی‌تابی می‌کند.
قيامت؛
در حدیثی بسیار زیبا، آقا امام سجاد(علیه‌السلام) به شرح وقایع آن روز پرداخته و نحوه حساب‌رسی بندگان در روز قیامت را شرح داده و فرمودند:... .
پل صراط
در روایات بیان شده که این پل، دارای مراحلی است که در هر مرحله از چیز خاصی سوال می‌شود و اگر از آن مرحله به خوبی عبور نکنیم در جهنم سقوط خواهیم کرد؛ این مراحل که غالبا واجبات الهی هستند، به عمل ما در دنیا بستگی دارد.
سهو النبی؛
شبهه: تناقض در اعتقادات شیعه؛ شیعه پیامبر و امامان خود را معصوم می‌داند، یعنی هیچ خطا و اشتباهی از آنان رخ نمی‌دهد، و حال آن‌که امام هشتم آنان می‌گوید: پیامبر دچار سهو و نسیان شده و حتی لعنت کرده کسی که بگوید پیامبر سهو نمی‌کند.
عفّت از منظر امام صادق(علیه السلام) -4
عفّت ورزی در زندگی آثار و برکاتی دارد که برخی از آنها در کلام و سیره امام صادق(علیه السلام) اشاره شده است.
عفّت از منظر امام صادق(علیه السلام) -3
از منظر امام صادق(علیه السلام)انواع عفاف عبارتند از: 1. عفّت اندیشه 2. عفّت نیت 3. عفّت نگاه 4. عفّت كلام و ....
عفّت از منظر امام صادق(علیه السلام) -2
در فرهنگ عامه مردم، گاهی عفّت به معنای حیا و خجالت استعمال می گردد، در حالى كه در فرهنگ اسلامی عفّت و حیا با خجالت تفاوت دارند؛ زیرا خجالت و کم رویی همواره مطلوب نیست.
عفّت از منظر امام صادق(علیه السلام) -1
در «مصباح کفعمی» از قول حضرت صادق(علیه السلام) آمده است که آن گرامی در دعاهای خویش از درگاه خدای متعال چنین درخواست می کردند: «اللَّهُمَّ إِنّی أَسْأَلُكَ الْهُدَى وَ التُّقَى وَ الْعِفَّة؛ خدایا! من از تو هدایت، تقوا و عفّت مى خواهم.»
انتخاب اصلح؛
آیا تخریب نامزدها جهت رأی آوردن فردی که به نظر هواداران، اصلح می باشد، جایز است؟
انتخابات؛
- همگان به ویژه خواص و علما وظیفه دارند با حداکثر دقت، افراد اصلح را با حجت شرعی شناسایی کرده و به مردم معرفی کنند.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>