چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی 
ماهنامه مبلغان
روز جهانی قدس از منظر امام خمینی(ره) -1
با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)قرائت جدیدی از اسلام به جهانیان ارائه شد. ایشان با انقلاب ایران، به دو ابر قدرت شرق و غرب نشان دادند که اسلام و حکومت اسلامی می‏تواند در جهان به عنوان قدرت مطرح باشد و برای زندگی اجتماعی و سیاسی مسلمانان برنامه ارائه دهد.
سی جلسه بیان احکام -28
مسئله: نماز عید فطر و قربان در زمان حضور امام معصوم(علیه السلام)، واجب است و باید به جماعت خوانده شود ولی در زمان غیبت، مستحب هست و می توان آن را به جماعت یا فرادی خواند.
سی جلسه بیان احکام -27
مسئله: درصورتی که زکات فطره را از مال خود جدا کرده باشد اگر در محل خودش مستحق پیدا شود، احتیاط واجب آن است که فطره را به جای دیگر نبرد و اگر به جای دیگر ببرد و تلف شود، باید عوض آن را بدهد.
ده آیه قرآن، ده نکته سیاسی -9
یکی از ویژگی های منافقین، ایجاد اختلال در اقتصاد و معیشت مردم است. آنان نه تنها رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم را در اولویت قرار نمی دهند؛ بلکه روح کلی حاکم بر سیاستهای اقتصادی شان، افزایش مشکلات معیشتی مردم است.
روز قدس؛
به مناسبت روز قدس و شبهات پیرامون آن، نخست فرمایشات مقام معظم رهبری(حفظه الله) را در این زمینه بیان می کنیم و سپس شبهات مطرح شده را بررسی و پاسخ می دهیم.
تحلیلی بر مسائل سیاسی روز (1)
بصیرت، قطب نمای حرکت صحیح در اوضاع اجتماعی پیچیده امروز است. به گونه ای که اگر کسی این قطب نما را نداشته باشد و نقشه خوانی را بلد نباشد ممکن است ناگهان خود را در محاصره دشمن ببیند. اگر بصیرت نباشد انسان حتی با نیّت خوب ممکن است گمراه شود و در راه بد قدم بگذارد.
سی درس تربیتی و اخلاقی از دعای ابوحمزه ثُمالی -28
در دعای سحر ماه مبارک رمضان همنوا با پیشوای چهارم شیعیان به محضر حضرت حق از ناسپاسی و اثرات آن شکوه می کنیم: سَيِّدِي لَعَلَّكَ رَأَيْتَنِي غَيْرَ شَاكِرٍ لِنَعْمَائِكَ فَحَرَمْتَنِي ؛ آقای من! شايد مرا نسبت به نعمت هایت ناسپاس ديدي پس محرومم نمودي!
سی درس تربیتی و اخلاقی از دعای ابوحمزه ثُمالی -27
ياد خدا مايه آرامش جان است و فراموش كردن او مايه اضطراب و ترس و نگرانى است و پیامدهای زیانباری به همراه دارد. مثلاً در فرازی از دعای ابو حمزه به آن اشاره شده است: «أَوْ لَعَلَّكَ رَأَيْتَنِي فِي الْغَافِلِينَ فَمِنْ رَحْمَتِكَ آيَسْتَنِي ؛ يا شايد مرا در گروه غافلان ديدي، پس از رحمتت نااميدم كردي!»
سی درس منتخب از سی جزء قرآن -28
در دو آیۀ قرآن، از مؤمنان به عنوان «حزب اللَّه» یاد شده. در یک آیه، از منافقان به عنوان «حزب شیطان» نام برده شده است.
سی درس منتخب از سی جزء قرآن -27
خدای متعال با عناوین مختلف، مردم را به انفاق «فی سبیل اللّه» دعوت کرده. در بعضی آیات قرآن، از آن به عنوان قرض دادن به خدا تعبیر فرموده است. در سورۀ حدید، آیۀ 11 می فرماید: مَنْ ذَا الَّذِی یقْرِضُ اللَّهَ قَرْضاً حَسَناً فَیضاعِفَهُ لَهُ وَ لَهُ أَجْرٌ کرِیمٌ؛ «کیست که به خدا وام نیکو دهد (از اموالی که به او ارزانی داشته انفاق کند) تا خداوند آن را برای او چندین برابر کند؟ و برای او پاداش پر ارزشی است!».

<< صفحه قبلی6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 صفحه بعدی >>