يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی 
ماهنامه مبلغان
سی درس منتخب از سی جزء قرآن -20
در سوره قصص، آیه 5 و 6 می فرماید: «ومى خواهيم بر آنها كه در سرزمين [مصر] زبون شده اند تفضّل كنيم و ايشان را پيشوايان و وارثان [سرزمین مصر] قرار دهیم. و در زمين به آنان قدرت دهيم، و به فرعون و هامان و لشکریانشان آنچه را از آن بیم داشتند، نشان دهیم».
اميرالمؤمنين علي(علیه السلام) و حيامداري جامعه -4
اميرالمؤمنين(علیه السلام) در جهت حيامداري مردم، زمينه هاي حياورزي را بر مردم آشكار مي نمودند تا با اين افسار مهار كننده، جامعه اي سالم براي مردم به ارمغان آورده، آنها را اهل بهشت کنند.
اميرالمؤمنين علي(علیه السلام) و حيامداري جامعه -3
حیا در زندگی انسان، ارتباط خاصی با دیگر گزاره های اخلاقی دارد که در اینجا به برخی از موارد آن اشاره می شود: الف) حيا و حُسن عمل ب) حيا و اخلاق مداري ج) حيا و مهار نفس ....
اميرالمؤمنين علي(علیه السلام) و حيامداري جامعه -2
نهايت مردانگي آن است كه انسان از خودش حيا كند و اين، بدان جهت است كه علت حيا از فرد سال خورده،زيادي سن و سفيدي ريش او نيست؛ بلكه از خردمندي اوست. پس اگر اين گوهر، درون ما نيز باشد، شايسته است از او حيا كنيم و عمل قبيحي را در محضر او انجام ندهيم.
اميرالمؤمنين علي(علیه السلام) و حيامداري جامعه -1
وجود اخلاق حرفه اي در عرصه هاي گوناگون اجتماعي، سياسي، نظامي، اقتصادي، اداري و غيره، موجب نياز به «نظام مهار كننده» در پرتو «حيامداري» می‎ شود؛ زيرا حیا در رأس اين نظام مهاركننده قرار دارد.
سی جلسه بیان احکام -21
مسئله: خواندن چهار سوره ای که آیة سجده دارد بر جُنب و حائض حرام است حتی «بسم الله الرحمن الرحیم» اگر به قصد یکی از آن چهار سوره گفته شود.
سی جلسه بیان احکام -20
مسئله: پوشیدن لباس هایی که اسم اهل بیت(علیهم السلام) بر آن نوشته شده است، اشکال ندارد اما کسی که وضو و طهارت ندارد، نباید بدن خود را به آن اسماء متبرکه، برساند.
سی جلسه بیان احکام -19
مسئله: حرمت مسّ کلمات و آیات قرآن، بدون وضو، اختصاص به قرآن کریم ندارد؛ بلکه شامل همۀ کلمات و آیات قرآنی می شود (هرچند در کتاب دیگری یا در روزنامه، مجله، تابلو و غیر آنها، باشد).
سی درس منتخب از سی جزء قرآن -19
در سورۀ فرقان، آیه 43 و 44، دربارۀ انسانهای هواپرست می فرماید: «آیا دیدی آن کس را که معبود خودرا هوای نفس خویش گرفت؟! آیا تو می توانی او را هدایت کنی (یا به دفاع از او برخیزی)؟! آیا گمان می بری بیشتر آنان می شنوند یا می فهمند؟! آنان فقط همچون چهارپایانند، بلکه گمراه ترند!».
سی درس تربیتی و اخلاقی از دعای ابوحمزه ثُمالی -14
امام در ادامه این گونه به عواقب گناهان هشدار می دهد: «أَنَا الَّذِي عَصَيْتُ جَبَّارَ السَّمَاءِ؛ (پروردگارا!) منم آن كه جبّار آسمان را نافرماني كرد.»

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>