چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه 
ماهنامه مبلغان
ویژه نامه ازدواج امیر المؤمنین و حضرت زهرا (سلام الله علیهما)
از حضرت زهرا(س) نقل شده كه خطاب به حضرت علي علیه السلام عرض كرد: «رسول خدا صلی الله علیه وآله مرا نهي كرده كه از تو چيزي بخواهم و فرموده: از پسر عمويت چيزي درخواست مكن؛ اگر چيزي براي تو آورد كه هيچ، وگرنه از او تقاضا مكن.»
محیطهای تبلیغی موفق در فضای مجازی (1)
یکی از فرصتهای اینترنت و فضای مجازی استفاده از آن برای فراگیری علم و دانش، افزایش اطلاعات عمومی، تبلیغ و ترویج فرهنگ دین، گسترش سواد رسانه و... می باشد که با گسترش شبکه های پیام رسان بومی، به اشکال گوناگون و قالبهای مختلف در کانالها و گروه ها در حال گسترش است.
عبدالكريم پاك‌نيا تبريزي
از مسائل مطرح در جامعه كه آن را به عنوان يكي از شبهات در ذهن بانوان مسلمان القا مي‌كنند، موضوع ارث زنان در اسلام مي‌باشد كه خداي متعال مي‌فرمايد: [يُوصيكُمُ اللَّهُ في أَوْلادِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الْأُنْثَيَيْن]؛ «خدا دربارة فرزندانتان به شما سفارش مي‌كند كه سهم ميراث پسر، دو برابر دختر باشد.»
تحدید یا تکثیر؛
در شماره گذشته به موضوع «تکثیر نسل» از دیدگاه اسلام اشاره شد و در آن به مباحثی همچون: «آمار و ارقام جمعیت جهان»، «تلاش جمعیت افزایی دشمن»، تأکید معصومین(علیهم السلام)بر تکثیر نسل»، «افتخار پیامبر(صلی الله علیه وآله)به زیادی امت» و... اشاره شد؛ اکنون ادامة این موضوع ارائه می گردد.
تكثير نسل؛
در اسلام، خصوصاً تشيّع، تكثير نسل يك استراژي درازمدّت و دايمي است كه بر آن تأكيد فراوان شده است؛ ولي گاه ضرورتها ايجاب مي كند كه بر اين مسئله تأكيد بيش تري شود و در واقع اعلام خطر شود كه عدم توجّه به ازدياد نسل و كنترل مواليد براي جامعه خطر جدّي خواهد داشت.
مدیریت همکاری های تبلیغی؛
بی شک «جامعه سازی دینی» و «هویت بخشی فرهنگی» که توسط نزدیک ترین لایه به فرهنگ عمومی یعنی گروه های خودجوش فرهنگی تبلیغی تحقق می یابد،از جمله اصیل ترین، پویاترین و توانمندترین مکانیزمهای تحقق منویات و فرمایشات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (حفظه الله) خواهد بود.
آثار مادي و معنوي غيرت
استاد مطهري(رحمه الله)در مورد مهم‌ترين اثر غيرت در مردان مي‌نويسد: «اگر حس غيرت هم در مرد نمي‌بود كه محل بذر را هميشه حفاظت و پاسباني كند، رابطة نسلها با يكديگر به كلي قطع مي‌شد، هيچ پدري فرزند خود را نمي‌شناخت و هيچ فرزندي پدر خود را نمي‌دانست كيست. قطع اين رابطه، اساس اجتماعي بودن بشر را متزلزل مي‌سازد.
عبدالكريم پاك‌نيا تبريزي
ارزشهاي مهمّ اجتماعي و اخلاقي است كه موجب آثار درخشان و سازنده در زندگي انسان مانند عزّت، آبرو و شخصيّت ممتاز اجتماعي و معنوي او مي‌گردد.
در سایه سار نخل ولایت و رهبری -6
سفر شهید سید مجتبی نواب صفوی در خرداد 1332ش به مشهد مقدس و آشنایی و دیدار مقام معظم رهبری با وی موجب گردید که ایشان به فعالیتهای سیاسی و مبارزاتی روی آورد. رهبر انقلاب، خود می گوید: همان وقت جرقه های انگیزش انقلاب اسلامی به وسیله نواب صفوی در من بوجود آمد و اولین آتش را مرحوم نواب در دل ما روشن کرد.
در سایه سار نخل ولایت و رهبری -5
امام خمینی در مناسبتهای گوناگون از آیت الله خامنه ای این گونه یاد کرده است: از جمله افراد نادری که چون خورشید روشنی می دهد، شخصیتی متعهد و مبارز و در خط مستقیم اسلام و عالم به دین و سیاست، ایشان را سالهای طولانی است که می شناسم، سربازی فداکار در جبهه جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دل سوز در صحنه انقلاب.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>