جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه > علماء و شخصیت ها 
ماهنامه مبلغان
سیره تبلیغی؛
مرحوم نراقی پس از بهره گیری از انوار معرفتی امیرالمؤمنین و حضرت سیدالشهدا(علیهما السلام) و همچنین تلمذ در محضر بزرگان کربلا و نجف، به مصداق آیه شریفه نفر به دیار دیرین خود؛ نراق و کاشان بازگشت و به امر تبلیغ و نصرت دین الهی پرداخت.
زندگینامه ملا على معصومى همدانى(ره)
آخوند ملا علی معصومی همدانی در سال 1312ق در روستاى «وَفْسْ» از توابع همدان ديده به جهان گشود. شوق سرشار به علم و دانش، وى را براى تكميل تحصيلات راهى همدان كرد تا نزد مدرسان عالى مقام آنجا صرف، نحو، معانى بيان و متون سطح را آموخت.
سیری در کارنامه علمی، مبارزاتی و تبلیغی آیت الله شیخ محمدرضا طبسی(ره)؛
در طول قرون و اعصار مختلف، عالمان و مبلّغانی نامدار، پس از تفقّه و تخصّص لازم در علوم اسلامی، با وجود شهرت در فقاهت، کلام، حکمت و حتی برخورداری از مرجعیت دینی و زعامت شیعیان، به تبلیغ و ارشاد مردم در سنگر مسجد و محراب پرداخته اند و در این عرصه، کارنامۀ درخشانی از خود به یادگار نهاده اند.
شرح حال مرحوم حاج آخوند ملا عباس تربتی(ره)؛
مرحوم حاج آخوند ملا عباس تربتی(ره) از افراد کم نظیر تاریخ است که با مطالعه زندگی او، ارزشهایی را می توان مشاهده کرد که بسیاری از آنها در زندگی امروز گاهی فراموش شده است. بزرگانی همانند او یادآور «فضیلتهای فراموش شده» هستند و زندگی آنها سراسر کلاس درس است.
مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی؛
در تبلیغ چهار عنصر کلیدی وجود دارد: 1. انتخاب موضوع که مبنا و اساس است؛ 2. تهیه محتوا که چگونه برای آن موضوع انتخاب شود؛ 3. شیوه القای محتوا؛ یعنی چگونه این محتوا را بگوییم؛ چگونه ورود پیدا کنیم که مخاطب گوش بدهد. 4. مخاطب‌شناسی و توجه به نیازهای مخاطب است؛ که این عنصر چهارمی نقش اصلی و اساسی دارد و در 3 عنصر فوق نیز باید لحاظ گردد.
ویژه نامه سالروز شهادت استاد آیت الله مطهری و هفته معلم
مطهری كه در طهارت روح و قوت ایمان و قدرت بیان كم نظیر بود، رفت و به ملأ اعلی پیوست، لكن بدخواهان بدانند كه با رفتن او شخصیت اسلامی و علمی و فلسفی‌اش نمی‌رود.
سیره آموزشی، تربیتی و تبلیغی آیت الله شیخ احمد حججی
خاندان حججی به ملا محمد نجف‌آبادی از روحانیان فاضل و زاهد این قلمرو نسب می‌برند. از میان شخصیتهای برجسته و نامدار آنان، آیت الله شیخ احمد حججی شهرت افزون‌تری دارد که کوششهای ترویجی و تحوّل ‏آفرین وی با نوعی فداکاری توأم بوده، در حوزه نجف اشرف به درجه اجتهاد نایل آمده بود و پس از صعود به قله فقاهت، در حوزه علمیه اصفهان به تدریس و تربیت طلاب مشغول گردید.
مصاحبه با مبلغین نمونه حوزه علمیه سفیران هدایت؛
به طلاب سفیران هدایت نیز به عنوان یک دوره اولی عرض می‌کنم: بحث ادامه تحصیل را جدی بگیرید و در صورت امکان به صورت غیرحضوری ادامه تحصیل دهید. از مسئولین محترم نیز تقاضا دارم مشکلات ادامه تحصیل آنان را تا حد ممکن برطرف نمایند و طلاب را نیز نسبت به ادامه تحصیل تشویق کنند.
مصاحبه با مبلغین نمونه حوزه علمیه سفیران هدایت؛
مثل همیشه آدم را ذوق‌زده می‌کند، یک‌دفعه و ناگهانی وارد می‌شود و تا چشم بر هم می‌زنی خداحافظی می‌کند و می‌رود. همان موقع رفتن بود که از او خواهش کردم بماند و کمی با هم گفتگو کنیم. سید نشست و مصاحبه زیر حاصل صحبت رسمی من با یک دوست صمیمی است. او سید صدر الله صمدی است.
از سنگر محراب و منبر در میدان مبارزه با ستم؛
حجت الاسلام و المسلمین سیدابوالقاسم موسوی از روحانیون مبارز سنگر محراب و منبر است که نسب او به سید محسن موسوی می‌رسد. او از احفاد سید معین الدین، فرزند امامزاده سید احمد بوده و از نوادگان امام موسی بن جعفر(علیه السلام)محسوب می‌شود. سید روح الله، فرزند سید محسن، از لیاقتها و توانایی‌های علمی و فکری برخوردار بود و در سلوک معنوی و تزکیۀ درونی به درجاتی والا رسید و به دو بال علم و تقوا آراسته گردید، ایشان در حوزۀ علمیۀ همدان از روحانیان نامدار به حساب می‌آمد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>