چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه > علماء و شخصیت ها 
ماهنامه مبلغان
در سایه سار نخل ولایت و رهبری -6
سفر شهید سید مجتبی نواب صفوی در خرداد 1332ش به مشهد مقدس و آشنایی و دیدار مقام معظم رهبری با وی موجب گردید که ایشان به فعالیتهای سیاسی و مبارزاتی روی آورد. رهبر انقلاب، خود می گوید: همان وقت جرقه های انگیزش انقلاب اسلامی به وسیله نواب صفوی در من بوجود آمد و اولین آتش را مرحوم نواب در دل ما روشن کرد.
در سایه سار نخل ولایت و رهبری -5
امام خمینی در مناسبتهای گوناگون از آیت الله خامنه ای این گونه یاد کرده است: از جمله افراد نادری که چون خورشید روشنی می دهد، شخصیتی متعهد و مبارز و در خط مستقیم اسلام و عالم به دین و سیاست، ایشان را سالهای طولانی است که می شناسم، سربازی فداکار در جبهه جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دل سوز در صحنه انقلاب.
در سایه سار نخل ولایت و رهبری -4
رهبر معظم انقلاب، فقیهی است ذوابعاد که جوانب موضوعات را به درستی و با دقت می شناسد و بر اساس این درک و تبحّر عالی، حکم صادر می کند. در علم اصول، شناخت رجال و مسائل تاریخی، محقق، صاحب نظر و حاضرالذهن است.
در سایه سار نخل ولایت و رهبری -3
مقام معظم رهبری هنگامی که دروس انموذج و صمدیه می خواند، شرح امثله و صرف میر را تدریس می کرد. در واقع وی در سیزده سالگی به دو روضه خوان درس می داد. آشنایی با این شاگردان، زمینة منبر رفتن او را فراهم کرد. ایشان برای اولین بار بر فراز منبر از روی جلاءالعیون علامه مجلسی و مجمع الفروع (حاوی فتاوای آیت الله بروجردی) مطالبی را خواند و مورد تشویق روضه خوانان قرار گرفت.
در سایه سار نخل ولایت و رهبری -2
در شجره نامه خاندانش سلطان العلماء سید احمد دیده می شود که او با پنج واسطه از اخلاف حضرت علی بن الحسین (علیهم السلام) می باشد. سید احمد فرزند میر سید محمد مداینی در اواسط قرن چهارم هجری به ایران هجرت کرد و در منطقه جبال (عراق عجم) اراک کنونی اقامت گزید و چون تحت تعقیب مأموران بنی عباس بود، به هزاوه (زادگاه امیرکبیر) پناه برد. سرانجام به سال 360 هجری هنگام اقامة نماز به فیض شهادت نائل گردید.
در سایه سار نخل ولایت و رهبری -1
سخن از فرزانه ای عالیقدر و فرهیخته ای بلندپایه است که نمی توان به کمک واژه ها و ترشحات قلم، ابعاد و جوانب حیات پربار و کارنامه نورانی معظم له را به درستی ترسیم نمود. عالمی از تبار خاندان طهارت، فقیهی حماسه آفرین، فداکاری از شجرة طیّبة حسینی، ستاره ای تابناک در منظومه منور مفاخر تشیّع، سروی از باغ فضل و فضیلت، شاهدی بر ایثار و شهادت، چشمه جوشان نجابت و کرامت، قلّة استوار صلابت و پایداری.
ویژه نامه سالروز شهادت استاد آیت الله مطهری و هفته معلم
مطهری كه در طهارت روح و قوت ایمان و قدرت بیان كم نظیر بود، رفت و به ملأ اعلی پیوست، لكن بدخواهان بدانند كه با رفتن او شخصیت اسلامی و علمی و فلسفی‌اش نمی‌رود.
مصاحبه با مبلغان موفق طرح هجرت؛
او حسین دانش، از مبلغین طرح هجرت در استان کهکیلویه و بویراحمد است که در روستای لوداب، از توابع بخش تنگ یار شهرستان بویراحمد، به دنیا آمد. سال 1383ش وارد حوزه علمیه امام صادق (علیه السلام)بهبهان شد. سال بعد به حوزه علمیه صاحب الزمان (علیه السلام)شهرضا منتقل شد. سالهای بعد تحصیل در حوزه علمیه آباده و شهرضای اصفهان را نیز تجربه کرد. در این سالها از تجربه اساتید و مدیران موفق حوزه ها بهره برد تا اینکه در ماه رمضان 1387ش با یک تجربه تبلیغی موفق، پای او به عرصه تبلیغ به صورت رسمی باز شد.
مدافع حریم اهل بیت(علیهم السلام)؛
در طول تاریخ مردان و زنان بسیاری برای دفاع از حرم و حریم قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) فداکاری کرده و هستی خود را فدای باورهای حق نموده اند که «ابویوسف یعقوب بن سکّیت» دانشمند بلندآوازه شیعی یکی از این دلیرمردان تاریخ است.
مبلّغی انقلابی و مبارزی سیاسی
محمدتقی بهلول گناباد (بیلندی) در سال 1279ش در روستای بیلند، از توابع شهر گناباد، در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد و در دامن مادری پرهیزکار، فکور و شجاع و پدری مجتهد و باتقوا رشد و تربیت یافت. وی در شش سالگی به مکتب خانه رفت و به فراگیری قرآن کریم پرداخت و در هشت سالگی حافظ کل قرآن شد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>