سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > مکاتب و مذاهب > سایر مکاتب 
ماهنامه مبلغان
شباهت‌های فکری خوارج عصر علوی و داعشی‌های امروزی -3
یکی از مشترکات فکری خوارج و داعش، تکفیر تمام مسلمانان غیر همفکر با خود است. به فرموده قرآن، اسلام با اقرار زبانی به شهادتین حاصل می‏‌شود و کسی حق ندارد به کسی که اقرار زبانی می‏‌کند، نسبت کفر دهد.
شباهت‌های فکری خوارج عصر علوی و داعشی‌های امروزی -2
در سال 2011م و پس از جریانات حادثه یازده سپتامبر، بین سازمان اصلی القاعده و شعبه آن در عراق، اختلاف افتاد و همین باعث شد «ابوبکر البغدادی» رئیس القاعده عراق، در سال 2013م اعلام استقلال کند. وی نام گروه خود را داعش (مخفف دولت اسلامی عراق و شام) گذاشت.
شباهت‌های فکری خوارج عصر علوی و داعشی‌های امروزی -1
خوارج یکی از فرقه‌هایی بودند که در صدر اسلام ظهور کردند. خطر این جریان را سال‌ها قبل پیامبر(صلی الله علیه و آله) هشدار داده و البته ظهور خوارجی دیگر در آینده را نیز پیشگویی کرده بود. در عصر کنونی که جهان اسلام در چالش‌های فراوانی به سر می‏‌برد، گروهی نوظهور با نام «سلفیه جهادی» همانند خوارج، با تکفیر و به اسم جهاد، دست خود را به خون مسلمانان و مردم بی‏‌گناه آغشته کرده‌اند.
بزرگ‏ترین جنایت تکفیری ها؛ برافراشتن پرچم توحید 4
زمانی که پرچم های سیاه را دیدید از جای خود حرکت نکنید (به این معنا که دعوت آنان باطل است و نباید به کمک آنان بشتابید) سپس قومی صغیر (که به بلوغ عقلانی نرسیده‏ اند) ظاهر می‏ شوند که قلب‏ هایشان مانند براده‏ های آهن سخت است، آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می‏ خوانند در حالیکه اهل حق نیستند (بلکه اهل باطلند)، آنها به جاى اسم از كنيۀ خود استفاده مى‌كنند و نسبشان پوشيده و نامعلوم و موهای آنها دراز و افتاده مانند موى زنان است. سپس در ميانشان ايجاد اختلاف مى‌شود. آنوقت خداوند به هركسى كه بخواهد حق را واگذار مى‌كند.»
مصاحبه
همه ادیان در یك مسئولیت و وظیفه كه نجات انسان از ظلمت و پلیدی مادیت می باشد، سهیم و شریك می باشند. تنها با تشریك مساعی و تبادل نظر می توان به یك هدف و نتیجه مشترك دست یافت و آن نجات انسان از این قید و بند است.