چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ تحلیل بیانیه راهبردی رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) (قسمت سوم) -1
در هر انقلاب و نظام سیاسی، عناصر مختلفی به عنوان مؤلفه های آن مطرح است که مجموعه آنها در حفظ، تداوم، رشد و جهت گیری آن انقلاب تأثیرگذار است. برخی از این مؤلفه ها به خاطر تفاوت ارزشی، نسبت به سایر مؤلفه ها از اهمیت بیش تری برخوردارند که یکی از مهم ترین آنها در هر انقلاب و نظامی، نتایج، ثمرات و دستاوردهای آن است که در ایجاد مقبولیت - به عنوان یکی از ارکان نظام - نقش اصلی را ایفا می کند.
ویژه نامه میلاد حضرت معصومه (سلام الله علیها)
پس از 25 سال که از تولد حضرت امام رضا (ع) گذشته بود، حضرت فاطمه معصومه (س) در اوّلين روز ماه ذى قعده سال 173 هـ.ق، در شهر مدينه منوّره چشم به جهان گشود، آن حضرت به همراه امام رضا (ع) هر دو در دامان پاک يک مادر بزرگوار به نام حضرت نجمه خاتون(س) که از مهاجران مغرب بود، رشد و پرورش يافته اند.
سیدعباس رفیعی پور
این ماه، معروف به اجابت دعا است. ذی القعده از ماه های حرام است كه در جاهلیت مورد احترام بوده و اسلام نیز آن را گرامی داشته است.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها: اول ذیقعده؛ ولادت حضرت معصومه علیها السلام حضرت معصومه علیها السلام كریمه اهل بیت علیهم السلام
رونق تولید از منظر امام صادق (علیه السلام)؛
مروری بر زندگی و سخنان معصومین (علیهم السلام) نشان می دهد که آن بزرگواران در زمینة اصول کلی تولید و رونق کالاهای مفید و مورد نیاز جامعه، نکات راه گشایی برای شیعیان و بلکه برای تمام جوامع انسانی دارند و نه تنهاخود علاقة زیادی به کارهای تولیدی و اقتصادی مفید داشتند؛ بلکه با استفاده از فرصتهای مناسب برای شکوفایی نیروهای درونی و استعدادهای نهفتة افراد، زمینه سازی می کردند و از این طریق در آنان انگیزة تولید و کسب درآمد را تقویت می نمودند.
تلاشهای علمی امام صادق (علیه السلام)؛
سرمنشأ علم امام صادق (علیه السلام) همانند دیگر امامان (علیهم السلام)، وحى است.ایشان در دوران 34 سالة امامت خویش، فرصتى طلايى یافتند تا تشنه كامان معارف نابِ الهى را از سرچشمة زلال وحى سيراب کنند. ایشان در جلسات عمومى و خصوصى به تدريس و تربیت افراد پرداخته، علم خویش را از دوست و دشمن دریغ نمی کردند، به طوری که در جلسات عمومى ایشان کسانی از اهل سنت شركت مى كردند و از دانش آن حضرت بهره مى جستند بعدها در مقابل حضرت قرار گرفتند.
زندگانی امام صادق (علیه السلام)؛
قرآن کریم می فرماید: «بى ترديد، براى شما در [روش ] پيامبر خدا (صلی الله علیه و آله) سرمشقى نيكو وجود دارد؛ براى كسى كه به خدا و روز واپسين اميد دارد و خدا را بسيار ياد مى كند.» آن حضرت نیز خاندان پاک خود را که به دلیل عقلی و نقلی از هرگونه گناه و خطایی به دور هستند، بسان خود الگوی مؤمنان معرفی کرده است.
عبدالكريم پاك‌نيا تبريزي
از مسائل مطرح در جامعه كه آن را به عنوان يكي از شبهات در ذهن بانوان مسلمان القا مي‌كنند، موضوع ارث زنان در اسلام مي‌باشد كه خداي متعال مي‌فرمايد: [يُوصيكُمُ اللَّهُ في أَوْلادِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الْأُنْثَيَيْن]؛ «خدا دربارة فرزندانتان به شما سفارش مي‌كند كه سهم ميراث پسر، دو برابر دختر باشد.»
تحدید یا تکثیر؛
در شماره گذشته به موضوع «تکثیر نسل» از دیدگاه اسلام اشاره شد و در آن به مباحثی همچون: «آمار و ارقام جمعیت جهان»، «تلاش جمعیت افزایی دشمن»، تأکید معصومین(علیهم السلام)بر تکثیر نسل»، «افتخار پیامبر(صلی الله علیه وآله)به زیادی امت» و... اشاره شد؛ اکنون ادامة این موضوع ارائه می گردد.
تكثير نسل؛
در اسلام، خصوصاً تشيّع، تكثير نسل يك استراژي درازمدّت و دايمي است كه بر آن تأكيد فراوان شده است؛ ولي گاه ضرورتها ايجاب مي كند كه بر اين مسئله تأكيد بيش تري شود و در واقع اعلام خطر شود كه عدم توجّه به ازدياد نسل و كنترل مواليد براي جامعه خطر جدّي خواهد داشت.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>