دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
ویژه‌نامه اربعین حسینی؛
سایت جامع تبلیغ (ذی طوی) در آستانه‌ی فرا رسیدن چهلمین روز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران با وفای ایشان ویژه‌نامه‌ای را متناسب با این مناسبت حزن انگیز برای کاربران گرامی تهیه نموده است...
عوامل سقوط خواص در عبرتهای عاشورا -6
انقلاب اسلامی ایران که سبب شد اسلام دوباره تجدید حیات یابد و ارزشهای الهی در جامعه حاکم گردد، در تداومش عبرتهای عاشورا را فراروی خود دارد: اگر این ارزشها را نگهداشتید، نظام امامت باقی می ماند.
عوامل سقوط خواص در عبرتهای عاشورا -5
در تاریخ اسلام بدترین شکل عملکرد خواص را در حادثه عاشورا مشاهده می کنیم. آنها پس از مرگ معاویه، با علم به اینکه یزید لیاقت رهبری جامعه اسلامی را ندارد، از امام حسین(علیه السلام) برای بیعت دعوت کردند به کوفه بیاید تا در رکاب آن حضرت با یزیدیان نبرد کنند.
عوامل سقوط خواص در عبرتهای عاشورا -4
مهم ترین مطلب در عبرتها، شناخت عوامل سقوط و لغزش خواص است که با توجه به جایگاه آنها در میان مردم، لغزش آنها سبب لغزش عوام خواهد شد. مقام معظم رهبری(حفظه الله) رؤس این عوامل را در چند چیز معرفی می فرمایند.
عوامل سقوط خواص در عبرتهای عاشورا -3
خواص کسانی هستند که از روی فکر و فهمیدگی و آگاهی تصمیم گیری می کنند؛ یک راهی را می شناسند و دنبال آن راه حرکت می کنند. وقتی عملی انجام می دهند؛ موضع گیری می کنند؛ راهی را انتخاب می کنند، از روی فکر و تحلیل است؛ می فهمند و تصمیم می گیرند و عمل می کنند.
عوامل سقوط خواص در عبرتهای عاشورا -2
سخن از سقوط ارزشهاست؛ سخن از گردابی است که همه چیز را به کام خود فرو می برد و فرزندان راستین انقلاب را به قتلگاه می برد. گرچه سبط پیامبر(صلی الله علیه و آله) و سید شباب اهل جنت باشد. رهبر معظم انقلاب(حفظه الله) می فرمایند: «حالا عبرت کجاست؟ عبرت اینجاست که چه کار کنیم جامعه آن گونه نشود. ما باید بفهمیم که آنجا چه شد که جامعه به اینجا رسید؟!»
عوامل سقوط خواص در عبرتهای عاشورا -1
عبرت از حوادث تاریخی؛ یعنی عبور از ظاهر آنها و دست یافتن به پیامی که در درونشان نهفته است و رسیدن به سنتهای حاکم بر تاریخ و به کار بستن آنها؛ به عبارت دیگر، عبرت یعنی تجربه تاریخ و دست یافتن به آگاهی‌هایی که حوادث تاریخ از آن حکایت می کند.
فرهنگ عاشورا؛
ماندگاری نهضت عاشورا، افزون بر ویژگی‌های منحصر به فرد این نهضت، به ویژه شخص امام حسین(علیه السلام) مرهون زحمات عالمان سخت کوشی است که برای پاسداری از فرهنگ عاشورا نهایت تلاش خود را به کار برده، با دو ابزار «بیان» و «بنان» و با ایثار خون خود، در این مسیر گام نهاده اند.
قیام امام حسین(علیه السلام)؛
در بیان فلسفه و اهداف قیام امام حسین(علیه السلام) نظرات گوناگونی مطرح شده؛ اما در میان این بیانها، برای تبیین اهداف قیام مذکور، به سراغ بیانات رهبر معظم انقلاب(حفظه الله) در مورخ 19/3/1374 رفته، از دیدگاه ایشان قیام سیدالشهدا(علیه السلام) را بررسی می کنیم.
أَحَبَّ اللهُ مَن أَحَبَّ حُسَیناً؛
اهميت روز اربعين امام حسین(علیه السلام) در تاريخ شيعه، از جهات متعددی مورد توجه قرار گرفته است: بازگشت اسرا از شام به کربلا در اربعین اول یا دوم، زیارت قبر مطهر امام حسین(علیه السلام) توسط امام سجاد(علیه السلام) و حضرت زینب(علیها السلام) و جابر‌بن‌عبدالله انصاري يكي از اصحاب برجسته رسول‌ خدا و اميرالمؤمنين(علیه السلام) و گروهی از بنی‌هاشم و...

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>