چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
احادیث ماه شعبان المعظّم -6
امام باقر (علیه السلام) می فرمایند: «موقعی که قائم ما قیام می کند خداوند دست رحمتش را بر سر بندگان می کشد پس عقول آنها با آن جمع می شود و افکارشان با آن تکمیل می گردد».
ویژه نامه نیمه شعبان ولادت با سعادت حضرت مهدى‏ علیه السلام
برای ما مولودی ولادت یافت. باید در نزد تو مستور و از مردم پنهان بماند، زیرا آن را بر كسی ظاهر نمی كنیم مگر نزدیكتر را به خاطر نزدیكی اش و دوستدار را به خاطر ولایتش
احادیث ماه شعبان المعظّم -5
پيامبر (صلی الله علیه و آله) فرمودند: «شما را به نيكى با جوانان سفارش مى كنم، چرا كه آنان، دل هاى نرم ترى دارند، به راستى كه خداوند، مرا بشارت دهنده و هشدار دهنده برانگيخت، جوانان با من هم پيمان شدند و پيران با من به مخالفت برخاستند. آنگاه خواندند: «و عمر آنان به درازا كشيد و دلهايشان سخت گرديد».
ویژه نامه ولادت حضرت علی اکبر (علیه السلام)
حضرت علي اكبر (علیه السلام) فرزند ابي عبدالله الحسين(علیه السلام) بنا به روايتي در يازدهم شعبان،سال43 قمري در مدينه منوره ديده به جهان گشود. پدر گرامي اش امام حسين بن علي بن ابي طالب (علیهم السلام) و مادر محترمه اش ليلي بنت ابي مرّه بن عروه بن مسعود ثقفي است.او از طايفه خوش‌نام و شريف بني هاشم بود.
جوان و جوانی در تعالیم مکتب اسلام -2
جوان باید با قرآن انس پیدا کند. امام صادق (علیه السلام) میفرمایند: «کسی که قرآن بخواند، در حالی که جوان است،قرآن با گوشت و خون او عجین می شود.» اینکه جوانی قرآن بخواند، فرق می کند تا پیرمردی قرآن بخواند. پیرها نیز باید قرآن بخوانند و ثواب و برکت دارد؛ اما تلاوت جوان مثل غذا است؛پیرمرد غذا می خورد؛ولی بسیار کم جذب بدن او می شود؛بر خلاف جوان.
جوان و جوانی در تعالیم مکتب اسلام -1
در فرهنگ عربي برای جوان دو تعبير رايج وجود دارد: يكي «فتي» و ديگري «شابّ» که اولي از ريشه «فتو؛ طراوت و شادابي» است و دومي از ريشه «شبّ؛ شكوفايي و برخورداري از حرارت».
صحیفه سجادیه؛
به مناسبت ولادت امام سجاد)علیه السلام) به چند نکته از بیانات مقام معظم رهبری)حفظه الله) در باب کتاب ارزشمند«صحیفه سجادیه» اشاره می کنیم. امیدواریم همین دانه های قلیل که از انس کثیر مقام معظم رهبری)حفظه الله) با این کتاب کبیر حکایت دارد، در بستر اندیشه مبلغان دین، درختانی مثمر ثمر شود و مبلغان گرامی در سلسله مباحث خود از صحیفه سجادیه به صورت هفتگی و برنامه ریزی شده، بیش تر بهرمند شوند و بهرمند کنند.
عرفانهای نوظهور (5)
در شماره های گذشته (مبلغان 234، الی 237)موضوع عرفانهای نوظهور مطرح گردید و در آن به مباحثی همچون تعریف معنویت و عرفان، اقسام عرفانهای نوظهور و ویژگی های آن، علل پیدایش و گرایش به شبه معنویتها و شیوه های تبلیغی پیروان عرفانهای نوظهور اشاره شد؛ در ادامة این موضوع برخی از عرفانهای نوظهور موجود در ایران را مورد بررسی قرار می دهیم و در پایان بخشی از انحرافات آنها را بیان می کنیم.
نظام اخلاقی اسلام (10)؛ شکر«قسمت دوم»
در ادامه سلسله مباحث نظام اخلاقی اسلام در ماهنامه (مبلغان 235) به موضوع شکر اشاره شد. در این شماره قسمت دوم همان مباحث را با عناوین موانع، موجبات و آثار شکر الهی ارائه و در پایان نیز موضوع تشکر از مخلوق را بررسی می کنیم.
مدیریت هنر و رسانه؛
آنچه پیش رو است بخش هایی از بیانات مقام معظم رهبری(حفظه الله) در رابطه با کنوانسیون ها و معاهدات بین المللی می باشد. معظم له عمل به نسخه های بیگانه به خصوص از طریق معاهدات بین المللی را یکی از موانع پیشرفت کشور می دانند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>