چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
احادیث ماه؛ گهرهایی در مناسبتهای ماه رجب المرجب -2
امام باقر(علیه السلام) به خیثمه فرمودند: «به شیعیان ما برسان که ما آنها را از خداوند به هیچ وجه بی نیاز نمی توانیم بکنیم (ارتباط با خداوند باید باشد؛ وگرنه اذن در شفاعت داده نمی شود) ...»
نکته هایی از سخنرانی‌های مبلغان دینی در مناسبتهای دهه اول رجب المرجب -1
امام باقر(علیه السلام) می‌فرمایند: «قلبها سه گونه اند: دلی است منکوس که چیزی از خوبی را قصد نمی کند و آن، دل کافر است؛ و دلی که در آن نقطه سیاهی است و خیر و شرّ در آن خلجان دارند، پس به هر کدام میل کند، آن بر دیگری غالب می شود؛ و دلی که در آن چراغها مفتوح است که روشنی می دهد و نور آن تا روز قیامت فرو نمی نشیند.»
ولادت حضرت امام باقر (سلام الله علیه)
دیگر بار چشمه سار كوثر محمّد صلی الله علیه و آله در جویباران فضیلت و عفاف به یكدیگر رسیدند تا مرجان های معرفت و مرواریدهای درخشان امامت را به چشمان منتظر و دل های آرزومند هدیه كنند...
احادیث ماه (2)؛ احادیثی از اهل بیت(علیهم السلام) در مناسبتهای ماه جمادی الثانی
یکی از وظائف مبلّغان دینی، بیان معارف دین و مضامین آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت(علیهم السلام) است. در دوران غیبت کبری، مؤمنین به راویان احادیث ائمه اطهار(علیهم السلام) رجوع داده شده اند و این بیانگر اهمیت توجه به احادیث و روایات است؛ بنابراین فصل جدیدی در ماهنامه مبلّغان گشوده می شود تا در آن احادیثی در موضوع مناسبتهای هر ماه ارائه گردد و مبلّغان گرامی در مواقع تبلیغی، از آن بهره گیرند.
ولایت و امامت؛
حضرت زهرا ز(علیها السلام) بعد از شهادت پدر بزرگوارشان (صلی الله علیه و آله) پیوسته گریه می کردند و در تحلیل و چرایی گریه های حضرت، گریه به خاطر فقدان پدر، آن وجود «رحمة للعالمین»، گریه به خاطر گمراهی و جهالت خلق، گریه به خاطر غصب حقّ امیرالمؤمنین (علیه السلام) و گریه به خاطر دفاع از ولایت و امامت عنوان شد.
فاطمیه؛
فقها در مورد حضرت زهرا (علیها السلام) نکاتی را بیان فرموده اند که به برخی از آنها در ضمن مسائلی اشاره می شود. امید است مبلغین گرامی با توجه به اهمیت بیان مسائل شرعی در ابتدای مواعظ و سخنرانی ها، ضمن بیان معارف فاطمی از مسائل شرعی مرتبط با این بانوی بزرگوار غافل نشوند.
ویژه‌نامه ایام فاطمیه
حضرت فاطمه علیها السلام در بيست جمادي الثانيۀ سال پنجم بعثت، در شهر مكه چشم به هستي گشود. مادرش «خديجه بنت خويلد» يكي از چهار زن بي‌همتاي عالم بود. لقب مشهور ايشان «زهرا» و ديگر القاب ايشان نظير: محدثه، صديقه، طاهره و... هر يك خبر از جلالت مقام ايشان دارد.
فاطمیه؛
در این مقاله 4 روضه به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (علیها السلام) خواهد آمد و در آن با رعایت اصول مرثیه خوانی، ابتدا فرازی از زیارتنامه آن حضرت و سپس متن مرثیه و در پایان نقطۀ اوج و فرود از مرثیه می آید؛ امید است مورد استفاده مبلّغان دینی قرار گیرد.
شرحی بر زیارت مخصوصه حضرت فاطمه(علیها السلام) (2)
یکی از وظایف مهم شیعیان، شناخت و معرفت نسبت به اهل بیت (علیهم السلام) است و یکی از بهترین، مطمئن ترین و آسان ترین راه های کسب معرفت، تدبر در زیارتنامه های مأثوره می باشد که معارف ناب را از سرچشمه های وحی جاری و به کام تشنگان و شیفتگان اهل بیت (علیهم السلام) رسانده، آنان را سیراب می سازد.
حضرت زهرا (علیها السلام) بی نظیرترین مدافع ولایت -3
بالآخره حضرت فاطمه (علیها السلام) در وفاداری به امیرالمؤمنین (علیه السلام) و در حمایت از ولایت و امامت، با ایثار جان خویش و فرزند عزیزش، حضرت محسن)علیه السلام)، این وظیفه را به نحو اتم و احسن انجام دادند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>