چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ 
ماهنامه مبلغان
بزرگداشت غدیر؛
در موضوع آداب عید غدیر در کنار آدابی مثل زیاد صلوات فرستادن، روزه گرفتن، افطاری دادن، آراستن، تبریك گفتن، دلجویی و مهرورزی متقابل، پیوند با بستگان و خویشان، فراهم كردن آسایش بیشتر خانواده، هدیه دادن و... آدابی در روایات ذکر شده است که رنگ و بوی سیاسی دارد.
آیات غدیر؛
اى پيامبر! آنچه را از طرف پروردگار بر تو نازل شده است به مردم برسان كه اگر از اين كار خوددارى كنى (كه هرگز خوددارى نمى‏ كرد) رسالت خدا را تبليغ نكرده ‏اى. (از مردم در اداى اين رسالت وحشتى نداشته باش، زيرا) خداوند تو را از خطرات آنها نگاه خواهد داشت. خداوند كافران (لجوج) را هدايت نمى ‏كند.
ویژه نامه عید سعید غدیر
عید غدیر، عید الله اكبر و عید آل محمد و ارزشمندترین و والاترین عید اسلامى‏ است.
عید غدیر؛
حضرت رضا(علیه السلام) فرمودند:به خدا قسم! اگر مردم فضیلت این روز (غدیر) را واقعاً می‏شناختند، هر روز ملائکه با آنها ده نوبت مصافحه می‏کردند و اگر من از طولانی شدن (سخن) اکراه نداشتم،فضایل این روز و آنچه را که در این روز برای کسانی که آن را شناختند، عطا می‏شود و قابل شمارش نیست، بیان می‏ کردم.
غدیر؛
واقعه آسمانی و بسیار پراهمیت غدیر از جهات گوناگون و ابعاد مختلفی قابل بررسی و تأمل است؛ اما به نظر می‌رسد آنچه مقدم بر همه ابعاد باید مورد توجه قرار بگیرد؛ آن است که غدیر قبل از آنکه محلّی برای اعلام ولایت و وصایت امیرالمؤمنین (علیه السلام) باشد، محلی برای تجلّی ولایت اعظم رسول خدا(صلی الله علیه و آله) بود.
ویژه نامه شهادت امام باقر علیه السلام
امام محمد باقر علیه السلام در شهر مدینه، در اول رجب سال 57 ه.ق ، روز جمعه یا سه شنبه دیده به جهان گشود.آن حضرت بعد از شهادت پدرش امام سجاد علیه السلام از سال 95 ه.ق، به مدت 19 سال پیشوایی شیعیان را عهده دار شد. (از محرم 95 تا ذی حجه 114)
ویژه نامه ازدواج امیر المؤمنین و حضرت زهرا (سلام الله علیهما)
از حضرت زهرا(س) نقل شده كه خطاب به حضرت علي علیه السلام عرض كرد: «رسول خدا صلی الله علیه وآله مرا نهي كرده كه از تو چيزي بخواهم و فرموده: از پسر عمويت چيزي درخواست مكن؛ اگر چيزي براي تو آورد كه هيچ، وگرنه از او تقاضا مكن.»
ویژه نامه شهادت امام جواد علیه السلام
حضرت جواد الائمه بعد از پدر بزرگوارش در سن هشت سالگی به امامت رسید و بعد از هفده سال امامت در سن 25 سالگی،به شهادت رسید...
نکته ها و مناسبتها؛ آخر ذی القعده؛
جای شکرش همیشه می ماند* حرفی از خیزران و سلسله نیست* شکر درشهر کاظمین شما* خیره چشمی به نام حرمله نیست.
خاندان کرامت؛ بیان گوشه ای از کرامات امام رضا(علیه السلام) -3
به راستی حضرت رضا(علیه السلام) الگوی بسیار مناسبی برای زندگی کریمانه است. مجموعه ای از کرامتهای اخلاقی که حضرت رضا(علیه السلام) در طول زندگی مبارکش، بدون تصنع و ظاهرسازی آن را به نمایش گذاشته است. اسوه و چراغ راه برای همه ارادتمندان حضرت می باشد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>