سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین > امام هادی علیه السلام 
ماهنامه مبلغان
تحلیل سیره علمی - فرهنگی امام جواد(علیه السلام) -4
نامه های امام جواد(علیه السلام) بخش دیگری از تلاشهای فرهنگی ایشان را به خود اختصاص می دهد. این نامه ها در موضوعات مختلفی همچون حکم نصب وکیلان خود، توثیق و مدح برخی از وکیلان، رفع حاجت شیعیان، حل اختلاف برخی فقها در مسائل فقهی یا اعتقادی، توضیح و شرح روایات نقل شده از امامان پیشین و... بوده است.
تحلیل سیره علمی - فرهنگی امام جواد(علیه السلام) -3
یکی از فرقه های منحرف فعال در دوران امامت امام جواد(علیه السلام) غُلات بودند که اندیشه غُلو (به معنی افراطو تجاوز از حد) را در جامعه نشر می دادند.
تحلیل سیره علمی - فرهنگی امام جواد(علیه السلام) -2
یکی دیگر از تلاشهای مهم فرهنگی امام جواد(علیه السلام)تربیت شاگردان متعدد و نیروهای مستعد بوده است. نام اصحاب و شاگردان امام جواد(علیه السلام)در منابع کهن رجالی شیعه به طور منظم یکجا نیامده؛ اما شیخ طوسی(ره)در کتاب رجال خود نام 117 نفر از شاگردان ایشان را شمرده است که از این میان، 37 نفر ایرانی بودند.
تحلیل سیره علمی - فرهنگی امام جواد(علیه السلام) -1
دوران امام جواد(علیه السلام) عصر گفتگوهای علمی - فرهنگی و جهاد در سنگر فقاهت و کلام بود. مأمون در جامعه اسلامی فضای باز علمی و فرهنگی پدید آورده بود و این فرصت خوبی برای تبیین جایگاه امامت در جامعه بود.
نکته هایی از سخنرانی‌های مبلغان دینی در مناسبتهای دهه اول رجب المرجب -2
امام هادی(علیه السلام) به دلیل موقعیت خاص خود توانستند بیش از سایر امامان «تبدیل کردن فکر و فرهنگ شیعی به قدرت اجتماعی» را دنبال کنند.
احادیث ماه؛ گهرهایی در مناسبتهای ماه رجب المرجب -3
امام هادی(علیه السلام) می فرمایند:«آنگاه که خدای عزوجل با موسی بن عمران(علیه السلام) سخن می گفت، (موسی(علیه السلام)) عرض کرد: خدایا پاداش کسی که صله رحم کند، چیست؟ فرمود: ای موسی! مرگ او را به تأخیر می اندازم و سختی های جان کندن را بر او آسان می سازم.»
ویژه نامه شهادت امام هادی (علیه اسلام)
حضرت امام علی النقی علیه السلام در نیمه دوم ماه ذی الحجه، سال 212 ق در اطراف مدینه و در منطقه «صریا» چشم به جهان گشود. آن بزرگوار در سال 220 و در هشت سالگی به مقام خطیر امامت نائل گردید و به مدت 33 سال رهبری اهل ایمان را عهده دار بود.
نکته ‏ها و مناسبت ها(6)؛ (ماه رجب المرجب) -1
در شماره های قبلی ماهنامۀ مبلغان، مقاله هایی را با عنوان «نکته ها و مناسبتها» ارائه کردیم تا ضمن اشاره به برخی مقالات منتشر شده در شماره های پیشین این ماهنامه، در موضوع آن مناسبت، محتوایی برای فرصتهای کوتاه تبلیغی، مانند بین الصلاتین فراهم کنیم.
شیوه‌های پاسداشت ادب (5)؛ نصرت اهل‏بیت(علیهم السلام) -6
هنگامی که چکمه‌پوشان خون‌آشام راه حق را سدّ می‌کنند، حقّ مداران را به زنجیر می‌کشند و در برابر هیچ منطق و استدلالی سر فرود نمی‌آورند و جز زبان زور، هیچ زبانی را نمی‌فهمند، دین نیاز به حمایت نظامی پیدا می‌کند و از همین رو جهاد تشریع شده است. در آنجا باید از نفس، نَفَس و نَفِیس دریغ نکرد و باید شاهد بود و شهید.
شیوه‌های پاسداشت ادب (5)؛ نصرت اهل‏بیت(علیهم السلام) -5
گسترش و بقای دین نیاز به پشتوانۀ مالی دارد و پیشوایان معصوم(علیهم السلام) را باید با حمایت سترگ مالی یاری رساند. عرصه ‏های نصرت مالی اهل‏بیت(علیهم السلام)چند گونه است.

2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی >>