جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین > امام صادق علیه السلام 
ماهنامه مبلغان
نکته‏ ها و مناسبتها؛ ماه ربیع الأول -5
امام صادق(علیه السلام) می فرمایند: «لِأَهْلِ الْجَنَّةِ أَرْبَعَ عَلَامَاتٍ؛ اهل بهشت چهار نشانه دارند.» این که می فرمایند اهل بهشت چهار نشانه دارند؛ نماز، روزه، خمس، زکات، حج و... در این علامات نیست؛ یعنی اینها واجب اند. اگر کسی نماز نخواند، قطعاً به بهشت نمی رود. قرآن می فرماید: وقتی به برخی اهل جهنم می گویند: چرا به جهنم رفتید؟ جواب می دهند: قَالُوا لَمْ نَکُ مِنَ الْمُصَلِّينَ.
ویژه نامه میلاد امام جعفر صادق (علیه السلام)
حضرت‌ امام‌ جعفر صادق‌ عليه‌ السلام‌ در روز 17ربيع‌ الاول‌ سال‌ 83 هجرى‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود . كنيه‌ آن‌ حضرت‌ : "ابو عبدالله‌" و لقبش‌ "صادق‌" است‌.
نکته ها و مناسبتها؛ بیست و پنجم شوال المکرم:
روزی از امام صادق(علیه السلام) پرسیدند: روزگار خود را چگونه سپری می فرمایید؟ حضرت فرمودند: عمر خویش را بر چهار پایه و رکن اساسی سپری می کنم ...
تسلیم طلایی و یاران تنوری؛ «به مناسبت شهادت امام صادق(علیه السلام)» -3
بالاترین مرتبه تسلیم وقتی است که حکم مسبوق به سابقه نبوده و از قرآن نیز قابل فهم نیست و فلسفه آن هم روشن نباشد. مصادیق زیادی داریم که در این رتبه طلایی قرار گرفته اند.
تسلیم طلایی و یاران تنوری؛ «به مناسبت شهادت امام صادق(علیه السلام)» -2
اساس ولایت پذیری، پذیرش ولایت خداست و انسانها یا ولایت خداوند متعال - که ولایت نور است - را می پذیرند و یا ولایت دیگران را - که ولایت ظلمات و سیر در تاریکی هاست - قبول می نمایند. آنها در جزیره ای مستقل زندگی نمی کنند که تصور کنند اگر از ولایت خدا خارج شوند، مستقل خواهند بود.
تسلیم طلایی و یاران تنوری؛ «به مناسبت شهادت امام صادق(علیه السلام)» -1
تسلیم بودن در برابر فرمان خداوند متعال، وظیفه اهل ایمان است؛ چراکه خداوند متعال فرموده است: «خدا و فرشتگانش بر پيامبر(صلی الله علیه و آله) درود مى فرستند. اى کسانى که ايمان آورده ايد! بر او درود فرستيد و سلام گوييد و کاملاً تسليم (فرمان او) باشيد.»
نکته ها و مناسبتها؛ هشتم شوال المکرم
وهابی ها ضریح فولادی ائمه بقیع را که در اصفهان ساخته شده بود و بر قبور امام حسن، سجاد، باقر و صادق(علیهم السلام) قرار داشت، از جای درآوردند و بردند. آنها از ترس عواقب کار خود، از تخریب حرم نبوی خودداری کردند. این روز بعدها به نام «یوم الهدم» در حافظه تاریخ ثبت شد.
زندگانی امام صادق(علیه السلام)؛
امام صادق(علیه السلام) در دوران امامت خود شاهد خلافت پنج خلیفه اموی بود كه یكی پس از دیگری به خلافت رسیدند و سرانجام حكومت بنی ‏امیه به پایان رسید و بنی ‏عباس خلافت خود را توسط اولین خلیفه خود؛ یعنی «عبدالله بن محمد» مشهور به «سفّاح» آغاز کردند.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه ربیع الاول -2
عرش را آذین کنند و فرش را جارو زنند* تا که بر بالای شهلای نگار ابرو زنند* حوریان افتاده از تاب و ملائک لب خموش* قطره‌ای از آبِ کوثر بر سیه گیسو زنند.
نکته‌‏ها و مناسبت‌ها؛ ماه ربیع الاول -5
از حضرت صادق(علیه السلام) سؤال شد: مكارم اخلاق چیست؟ حضرت در جواب فرمودند: گذشت از كسى كه به تو ستم روا داشته، و ارتباط و دوستی با كسى كه با تو قطع رابطه كرده و عطا نمودن به كسى كه تو را محروم ساخته است و سخن حق گفتن، هرچند به ضررت باشد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>