يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > اعتقادات 
ماهنامه مبلغان
ده دلیل عقلی برای حجاب -2
حجاب از بنيادى ترين عوامل پاسداشت امنيت روانی است. بى پروايى در نگاه، ناپارسايى در پوشش و پرده درى در ارتباطهاى جنسى، امنيت اجتماعى را درگير چالشهاى بزرگ مى كند.
ده دلیل عقلی برای حجاب -1
خداوند حجاب را برای زنان واجب نمود تا از چشم بيماردلان در امان بمانند؛ چون آنان همانند گوهری ارزشمند، مسئولیت مهم تربیت نسلهای آینده را بر عهده دارند. به این جهت دین مبین اسلام از طریق حجاب موجبات مصونیت و عزت آنان را تضمین کرده است.
عبدالكريم پاك‌نيا تبريزي
از مسائل مطرح در جامعه كه آن را به عنوان يكي از شبهات در ذهن بانوان مسلمان القا مي‌كنند، موضوع ارث زنان در اسلام مي‌باشد كه خداي متعال مي‌فرمايد: [يُوصيكُمُ اللَّهُ في أَوْلادِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الْأُنْثَيَيْن]؛ «خدا دربارة فرزندانتان به شما سفارش مي‌كند كه سهم ميراث پسر، دو برابر دختر باشد.»
تحدید یا تکثیر؛
در شماره گذشته به موضوع «تکثیر نسل» از دیدگاه اسلام اشاره شد و در آن به مباحثی همچون: «آمار و ارقام جمعیت جهان»، «تلاش جمعیت افزایی دشمن»، تأکید معصومین(علیهم السلام)بر تکثیر نسل»، «افتخار پیامبر(صلی الله علیه وآله)به زیادی امت» و... اشاره شد؛ اکنون ادامة این موضوع ارائه می گردد.
پاسخ به برخی پرسشهای مر تبط با ماه مبارک رمضان -3
مى دانيم آغاز ماه هاى قمرى در همة بلاد يكسان نيست و ممكن است در منطقه اى امروز اول ماه باشد و در منطقه ديگرى دوم ماه. بنابراين، شب قدر نمى تواند يك شب معين در سال بوده باشد؛ چراكه مثلاً شب بيست و سوم در مكه ممكن است شب بيست و دوم در ايران و عراق باشد و به اين ترتيب قاعدتاً هر كدام بايد براى خود شب قدرى داشته باشند. آيا اين با آنچه از آيات و روايات استفاده مى شود كه شب قدر يك شب معين است، سازگار است؟!
پاسخ به برخی پرسشهای مر تبط با ماه مبارک رمضان -2
هفتم ماه مبارک رمضان (بنا بر قولی) مصادف با رحلت پدر بزرگوار حضرت علی(علیه السلام) جناب ابوطالب(علیه السلام) است. دشمنان دین و ولایت، برای تحقیر آن حضرت سعی تمام کرده اند به این تهمت دامن بزنند که حضرت ابوطالب(علیه السلام) به پیامبر(صلی الله علیه و آله) ایمان نیاورده است.
پاسخ به برخی پرسشهای مر تبط با ماه مبارک رمضان -1
ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای پاسخ به شبهات، به ویژه شبهات مربوط به این ماه عزیز است. آنچه پیش رو دارید، مجموعه ای از پرسشهای مرتبط با ماه مبارک رمضان است که می تواند برای مبلغان و سایر مخاطبان عزیز مفید باشد و در پاسخگویی نیز یکسان سازی به وجود آورد.
جوان و جوانی در تعالیم مکتب اسلام -2
جوان باید با قرآن انس پیدا کند. امام صادق (علیه السلام) میفرمایند: «کسی که قرآن بخواند، در حالی که جوان است،قرآن با گوشت و خون او عجین می شود.» اینکه جوانی قرآن بخواند، فرق می کند تا پیرمردی قرآن بخواند. پیرها نیز باید قرآن بخوانند و ثواب و برکت دارد؛ اما تلاوت جوان مثل غذا است؛پیرمرد غذا می خورد؛ولی بسیار کم جذب بدن او می شود؛بر خلاف جوان.
جوان و جوانی در تعالیم مکتب اسلام -1
در فرهنگ عربي برای جوان دو تعبير رايج وجود دارد: يكي «فتي» و ديگري «شابّ» که اولي از ريشه «فتو؛ طراوت و شادابي» است و دومي از ريشه «شبّ؛ شكوفايي و برخورداري از حرارت».
عرفانهای نوظهور (4)؛ «تبلیغ در عرفانهای نوظهور» -3
هراس افکنی در میان مردم از شیوه های مستکبران برای سوءاستفاده و تسلط بر قلوب و اذهان آنان است. این روشی شیطانی است که مستکبران در طول تاریخ برای تسلط بر ملت های خود به کار گرفته اند و اکنون نیز سرکردگان و رهبران عرفانهای نوظهور در جهان آن را به کار می گیرند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>