يکشنبه ١٧ آذر ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > اعتقادات 
ماهنامه مبلغان
شاهدان اعمال (1) -2
با کمی تأمل در آیات و روایات به این مهم پی می بریم که از تمامی لحظات و رفتار و کردار انسان فیلم‏برداری می شود تا هیچ کس نتواند عملکرد خویش را مورد انکار قرار دهد. در چنین روزی نه تنها اعمال انسان به او نشان داده می شود؛ بلکه گواهان‏ نیز حاضر می شوند تا به نفع یا به ضرر انسان شهادت دهند و بدین سان راه هرگونه انكار بسته می شود.
شاهدان اعمال (1) -1
اگر تا چند سال پیش از نقش دوربینهایی سخن به میان می آمد که بدون نیاز به نقش انسانی سرعت ماشینها را مورد ارزیابی قرار داده، تجاوز از سرعت مجاز را ثبت و ضبط می کنند و یا دوربینهایی که عدم معاینه فنی، عبور از چراغ قرمز، پرداخت الکترونیکی عوارض جاده‏ای و... را به صورت خودکار ثبت و ضبط می کنند، باور نمی کردیم؛ اما پس از مشاهده تصویر تخلّف و جریمه آن به چنین باوری می‏رسیم.
نکته‏ ها و مناسبتها؛ ماه ربیع الأول -3
فراتر از شعار وحدت شیعه و سنی و در همان راستا، شعار دیگری را به شما پیشنهاد می‏دهم و آن «همدلی بین شیعه و سنی» است؛ چرا فقط وحدت؟ چرا فقط دنبال این باشیم که با هم اختلاف نداشته باشیم؟ چرا در همین سطح باقی بمانیم؟
ویژه نامه شهادت امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكری علیه السلام می فرمود: كسی كه به حقوق مردم آشناتر از دیگران باشد و به ادای آن اهتمام ورزد، نزد خدا مقامی برتر از دیگران دارد و كسی كه در دنیا در برابر برادران مؤمن خویش تواضع و فروتنی كند، نزد خدا در زمره صدیقین و از شیعیان واقعی علی بن ابی طالب علیهماالسلام خواهد بود.
ویژه‌نامه شهادت امام رضا علیه السلام
امام علي ‌بن موسي‌ الرضا عليه‌ السلام هشتمين امام شيعيان از سلاله پاك رسول خدا و هشتمين جانشين پيامبر مكرم اسلام مي‌باشند. ايشان در سن 35 سالگي عهده‌دار مسئوليت امامت و رهبري شيعيان گرديدند و حيات ايشان مقارن بود با خلافت خلفاي عباسي كه سختي‌ها و رنج بسياري را بر امام روا داشتند و سر انجام مأمون عباسی ايشان را در سن 55 سالگی به شهادت رساند.
زیارت عاشورا؛
نکتۀ برجستۀ ادعیه و زیارات ائمه معصومین(علیهم السلام)، به ویژه زیارت عاشورا،«تجلی باورها و اعتقادات» در آنها می باشد. از جملۀ این باورها که در زیارات به آن توجه شده «تولّی»، «تبرّی» و «انتظار» است که جزء شعارهای اصلی شیعه اند و در زیارت عاشورا به صورت خاص مورد تأکیدند.
یک کتاب در یک مقاله؛
رجال فكر و زُعماى علم، در راه مصلحت امّت اسلام و سوق دادن آنها به مسیر پيشرفت و ترقّى، سختی هایی را تحمل مي كنند و در زنده كردن ميراث علمى و دعوت به فراگیری دانشهای سودمند و مؤثر، سختی ها به جان می خرند و در بيدار كردن شعور امت اسلام، رنجها را بر خود، هموار مي سازند و چه بسا درك این همه ناملايمات و مصیبتهای سنگين و طاقت فرسا، براى همگان، مشكل به نظر مي رسد.
نهضت امام حسین(علیه السلام)؛
در خصوص قیام امام حسین(علیه السلام) سؤالی که از قرنها قبل بین علما و فقها مطرح بوده این است که: آیا نهضت کربلا یک قضیۀ کلامی و اعتقادی است یا مسئله ای فقهی؟ و اگر این قیام فقهی است، در کدام یک از ابواب فقه و احکام مطرح می شود؟ در باب جهاد باید پیرامون آن بحث شود یا امر به معروف و نهی از منکر؟ یا به تعبیر دیگر آیا تکلیف خاص است یا قابل الگوبرداری است؟
بازخوانی یک مقاله از شهید مرتضی مطهری(ره)؛
کتاب شریف «الغدیر» موجی عظیم در جهان اسلام پدید آورده است. اندیشمندان اسلامی، از زوایا و جوانب مختلف ادبی، تاریخی، کلامی، حدیثی، تفسیری و اجتماعی بدان نظر افکنده اند. آنچه از زاویه اجتماعی می توان بدان نظر افکند، «وحدت اسلامی» است. مصلحان و دانشمندان روشنفکر اسلامی عصر ما، اتحاد و همبستگی ملل و فرق اسلامی را در اوضاع و احوال کنونی که دشمن از همۀ جوانب بدانها هجوم آورده و پیوسته با وسایل مختلف در پی توسعه خلافات کهن و اختراع خلافات نوین است، از ضروری ترین نیازهای اسلامی می دانند.
ستاد غدیریه؛
پیامبر(صلی الله علیه و آله) در غدیر خم تنها امیرمؤمنان علی(علیه السلام) را به عنوان ولیّ و جانشین پس از خود معرفی نفرمودند؛ بلکه نزدیک به 20 فراز از خطبه غدیر در رابطه با اوصاف امام عصر(علیه السلام) است؛ یعنی حضرت، جریان ولایت بعد از خود را برای تمام جهانیان معرفی فرمودند. بر این اساس، غدیر در این عصر بهترین فرصت برای دلدادگی به امام عصر(علیه السلام) است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>