دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > اخبار سایت 
ماهنامه مبلغان


حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در نامه‌ای غیر اداری به طلاب:

فرصت های مهم عید نوروز را از دست ندهیم

به گزارش روابط عمومی معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه،حجت الاسلام والمسلمین قرائتی،رییس ستاد اقامه نماز کشور،در آستانه عید نوروز 1392 در نامه ای غیر اداری برای طلاب حوزه های علمیه به تشریح فرصت های عید نوروز پرداخت.

نامه‌ای غیر اداری از همکار و دوست شما
سلام علیکم
ايام عيد و اعياد بر شما مبارك باد
افرادي هستند كه از همه فرصت‌ها استفاده می‌کنند و افرادي كه فرصت‌ها را از دست می‌دهند، ما از كدام هستيم؟
عيد نوروز، هواي مطلوب، تعطيلات، مهمانی، صله رحم، لباس نو، سفر و سياحت، فرصت‌های مهمي است.
شما همكار عزيز كه در طول سال به كارهاي تربيتي رسمي و شناخته شده مشغوليد، می‌توانید از اين فرصت‌ها كارهاي غيررسمي ولي گاهي عمیق‌تر از رسمي در لابلاي تفريح و ديد و بازديد انجام دهيم؛ از جمله:
1- از افراد محبوب و متمكن فاميل بخواهيم دور از چشم ديگران جلسه‌ای خصوصي برگزار و بعضي از مشكلات فاميل را حل كنيم و براي آنان به نوعي ايجاد اشتغال كنيم.
2- نوجواناني كه در درس ضعيف و نگران امتحانات دو ماه ديگر آنان هستيم را خصوصي دعوت كنيم و تحصيل كردگان فاميل (فرهنگيان- دانشجويان) لحظاتي دروس مشكل آنان را كمك و براي امتحانات آنان را از نگراني بيرون آوريم.
3- اگر در ميان فاميل كدورتي است و افرادي با يكديگر قهر هستند از طريق افراد محبوب يا مهماني ويژه و يا هر راهي كه می‌شود تلاش كنيم آنان را آشتي دهيم و اگر در فاميل شخصي نسبت به خود ما بي مهري كرده و جدا شده است، نفس خود را مهار و به ديدار او برويم.
4- در لابلاي ديد و بازديدها براي افراد بي همسر تدبير و مشورتي شود كه بهترين واسطه گري در اسلام واسطه گري در امر ازدواج است.
5- در بسياري از جلسات به اوضاع سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي ممكن است انتقاداتي وارد شود كه ما بايد اولاً دقت كنيم كه انتقاد نابجاست يا بجا، اگر انتقاد صحيح است اشكالات را توجيه نكنيم زيرا توجيه لغزش‌ها حماقت است. ولي وجود اشكال هم دليلی بر كناره گيري از مسئولیت‌ها نيست؛ زيرا انقلاب ما كودتاي گروهي خاص نبوده بلكه قيام صدها هزار شهيد و جانباز و اسیر بوده و ناديده گرفتن اين همه سرمايه خيانت است و وظيفه ماست كه از ضعف‌ها بكاهيم و نارسایی‌ها را تكميل كنيم.
كوتاه سخن اينكه:
توجيه اشتباه، حماقت است.
تضعيف، خيانت است.
تكميل، رسالت است.
6- به دستور خداوند اگر در جلسه‌ای به مقدسات جسارت می‌شود، ما حق نداريم در آن جلسه بنشينيم و بايد به نحوي معقول موضوع جلسه را تغيير دهيم.
7- با وجود گراني در و طبقه محروم از ريخت و پاش و اسراف كه گناه بزرگي است دوري كنيم.
8- در ديد و بازديدها به منكراتي می‌رسیم كه افراد صاحب نفوذ بايد رسالت خود را انجام دهند.
9- در ديد و بازديدها  ممكن است به سوالاتي برسيم كه می‌توانیم آن سوال يا اشكال را يادداشت كنيم و بعداً با تماس با فرهيختگان پاسخ را دريافت و شبهه پيش آمده را حل كنيم.
10- ممكن است در ميان بستگان افرادي نسبت به نماز تارك يا كاهل يا جاهل باشند، از اين فرصت با آموزش و تذكرات رابطه آن‌ها را با خدا تقويت كنيد. به هرحال پس از ديد و بازديد يك گام خدا پسندي  بر داشته باشيم.
11- در ميان صدها هزار سفر سعي كنیم به مسافرين در راه مانده كمك كنيم و گاهي از خادمين در جاده (پلس و هلال احمر-اورژانس) حتی‌المقدور اگر می‌شود با کلمه‌ای تشكر كنيد.
12- در ميان اين ديد و بازديدها به بستگان ضعيف و گمنام توجه بيشتري كنيم و حتي می‌توان كمك هاي خود را به اسم عيدي به آن‌ها برسانيم و اگر در ميان آنان زنداني است او را آزاد كنيم.
همكار عزيز ده‌ها كار مفيد را می‌توان در لابلاي ديد و بازدیدها انجام داد و چون انجام اين كار بر اساس بخشنامه و اجبار و شرح وظيفه نيست، و فقط براي خداست، حتماً از نصرت‌ها و امداد هاي الهي بهره‌مند خواهيم شد، زيرا خداوند وعده داده كه (ان تنصروالله ينصركم و يثبت اقدامكم) و يقين بدانيم كه وعده الهي حتمي است.
دوست دار و ارادتمند و همكار شما
محسن قرائتي
اسفند ماه 1391

تاریخ ارسال مطلب : پنج شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩١ / شماره خبر : ٣١٥٥١٣ / تعداد بازدید : 1804/ محبوب کن - فیس نما / داغ کن - کلوب دات کام

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج