چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > احکام 
ماهنامه مبلغان
استفتائات مقام معظم رهبری(حفظه الله)
آنچه پیش رو است استفتائاتی از مقام معظم رهبری(حفظه الله) است در رابطه با احکام عزاداری که در پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له در دسترس می باشد.
احکام محرّم الحرام -10
اگر نذر كند به زيارت يكى از امامان - مثلاً به زیارت حضرت ابی عبدالله(علیه السلام) - مشرف شود، چنانچه به زيارت امام ديگر برود، كافى نيست، و اگر به واسطۀ عذرى نتواند آن امام را زيارت كند، چيزى بر او واجب نيست.
احکام محرّم الحرام -9
هرگاه كسى چيزى را وقف كند، از ملك او خارج مى شود؛ نه او و نه ديگران، نمى توانند آن را بفروشند يا ببخشند و هیچ کسی از آن ارث نمى برد.
احکام محرّم الحرام -8
در حسينيه ها و مساجد بيش تر مناطق، به خصوص روستاها، مراسم شبیه خوانی به اعتبار اينكه از سنتهاى قديمى است، برگزار مى شود كه گاهى اثر مثبتى در نفوس مردم دارد، اين مراسم چه حكمى دارند؟
احکام محرّم الحرام -7
آيا خونى كه از بدن سينه زنان و عزاداران، یا به سبب قمه زدن و غيره بيرون مى آيد، باعث تبرك و شفاى مريضها و زنهاى عقيم و مانند آن مى شود؟
احکام محرّم الحرام -6
آيا جايز است از پولى كه در ماه محرم و ماه رمضان، براى خرج مسجد و عزادارى جمع آورى مى گردد، جهت كلاسهاى مسجد، قرآن، تخته سیاه و لوازم ديگر مصرف نمود؟
احکام محرّم الحرام -5
سینه زدن با تیغ و یا زنجیر زدن با زنجیرى که داراى چاقو یا تیغ باشد و منجر به زخمى شدن بدن و جارى شدن خون مى شود، چه حکمى دارد؟
احکام محرّم الحرام -4
آيا آنچه متداول شده كه به عنوان عزادارى براى امام حسين(علیه السلام) گوشت بدن را سوراخ كرده و قفل و سنگ كيلو به آن آويزان مى كنند، جايز است؟
احکام محرّم الحرام -3
مرثيه خوانى يا مداحى زنان با بلندگو، به طوری که هر شنونده اى را جذب مى كند، چه صورت دارد؟ آيا خواندن زن در مجالس عزادارى با علم او به اينكه مردان نامحرم صداى او را مى شنوند، جايز است؟
احکام محرّم الحرام -2
مردانی هستند که هنگام عزاداری برای امام حسین(علیه السلام) لخت می شوند، در حالی که در مجلس زنان نیز حضور دارند. حکم مسئله چیست؟ و حتی اگر مجلس مردانه نیز باشد، در آن صورت حکم چیست؟

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>