پنج شنبه ١٦ ارديبهشت ١٤٠٠
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > احکام 
ماهنامه مبلغان
باطل كردن روزه؛
- آیت الله خامنه ای: اگر به سبب بى‌اطلاعى از حکم شرعى، کارى را انجام دهد که روزه را باطل مى‌‌کند بايد آن را قضا کند ولى کفّاره بر او واجب نيست.
روزه کارگران؛
- باید روزه بگیرید و هر گاه ادامۀ روزه مشقت بسیار زیاد داشت، می‌توانید روزه را افطار کنید و پس از ماه رمضان قضای آن را بگیرید.
احکام شب های قدر؛
- انجام اعمال شب قدر مانند غسل، خواندن دعا، زیارات و انجام سجده برای جنب و حائض اشکالی ندارد.
سی جلسه بیان احکام گناهان -30
مسأله: با انجام گناه کبیره یا اصرار بر گناهان صغیره، شخص فاسق حساب شده و احکام فقهی عدالت در مورد او جاری نیست. نمی تواند امام جمعه، امام جماعت، ولی فقیه و مرجع تقلید شود و شهادت او پذیرفته نیست، مگر این‎که توبه کرده و گناه خود را جبران کند و این توبه برای دیگران به اثبات برسد.
سی جلسه بیان احکام گناهان -29
سؤال: افرادی که در کودکی جنگلها را تخریب یا آتش زده اند؛ آیا بعد از بلوغ ضامن است و باید خسارت را به حکومت پرداخت کنند؟
سی جلسه بیان احکام گناهان -28
مسأله: زخم کردن درخت یا یادگاری نوشتن روی آن، اگر موجب تصرف در مال دیگری یا بیت المال محسوب شود، جایز نیست، و باید صاحب درخت را راضی کنید و به مقدار خسارتش به بیت المال برگردانید.
سی جلسه بیان احکام گناهان -27
سؤال: هرگاه دانشجويى (خداى ناكرده) در كنكور تقلب كند، و قبول شود، چنانچه شك يا يقين داشته باشد كه تقلب مذكور تأثيرى در قبولى نداشته، اكنون كه مى خواهد شروع به تحصيل كند وظيفه اش چيست؟
سی جلسه بیان احکام گناهان -26
مسأله: رشوه دادن براى استخدام در يك مؤسسه درصورتى كه بدون پرداخت آن استخدام امكان پذير نباشد، چنانچه با دادن پول، باطلى را حق و حقى را باطل نكند و حق كسى يا نوبت كسى را ضايع نكند اشكال ندارد و رشوه محسوب نمى شود ولى براى گيرنده اگر انجام اين كار جزء وظايفش باشد حرام است.
سی جلسه بیان احکام گناهان -25
مسأله: پرداخت پول يا اموال ديگر از طرف فرد مراجعه كننده به كارمندان ادارات كه مكلف به ارائه خدمات ادارى به مردم هستند، و حتماً منجر به فساد ادارات خواهد شد، عملى است كه از نظر شرعى حرام محسوب مى شود و توهّم اضطرار، مجوّزِ او در انجام اين كار نيست.
سی جلسه بیان احکام گناهان -24
مسأله:هتلها و قهوه خانه ها در ماه رمضان نمی توانند به افرادی که بدون عذر روزه نمی گیرند، غذا و نوشیدنی بدهند و اگر این کار را بکنند، درآمد آن ها حرام است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>