دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
ده دلیل عقلی برای حجاب -2
حجاب از بنيادى ترين عوامل پاسداشت امنيت روانی است. بى پروايى در نگاه، ناپارسايى در پوشش و پرده درى در ارتباطهاى جنسى، امنيت اجتماعى را درگير چالشهاى بزرگ مى كند.
ده دلیل عقلی برای حجاب -1
خداوند حجاب را برای زنان واجب نمود تا از چشم بيماردلان در امان بمانند؛ چون آنان همانند گوهری ارزشمند، مسئولیت مهم تربیت نسلهای آینده را بر عهده دارند. به این جهت دین مبین اسلام از طریق حجاب موجبات مصونیت و عزت آنان را تضمین کرده است.
جایگاه اینترنت و شبکه های اجتماعی پیامدهای منفی اینترنت و ماهواره در سبک زندگی اسلامی و راهکارهای مقابله با آن (2)-4
رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) با دوراندیشی و آینده نگری، مسئله تهاجم فرهنگی و جنگ نرم را از سالها قبل پیش بینی کرده و راهکارهای مقابله با آن را نیز ارائه فرموده اند. به عقیده ایشان: در مقابل اینها دو چیز لازم است: کار و ابتکار. در این مورد مسئولیت صدا و سیما خیلی سنگین است. مسئولیت وزارت ارشاد خیلی سنگین است...
جایگاه اینترنت و شبکه های اجتماعی پیامدهای منفی اینترنت و ماهواره در سبک زندگی اسلامی و راهکارهای مقابله با آن (2)-3
دلیل قدرتمدی اسلام بر سایر مکاتب و نحله های فکری، پشتوانه فلسفی مبتنی بر وحی و دیدگاه کمال گرایانه ای است که نسبت به انسان دارد و با هر چیزی که بخواهد کرامت انسانی را به چالش بکشد، مبارزه کرده و در تمام زمینه ها نگرشی ارزنده و بدیع به جهان ارائه می کند. بنابراین، راهکارهای پیشنهادی اسلام، نه تنها جامع و کامل اند؛ بلکه برای تمام جوامع و زمانها و مکانها کارایی دارند.
جایگاه اینترنت و شبکه های اجتماعی پیامدهای منفی اینترنت و ماهواره در سبک زندگی اسلامی و راهکارهای مقابله با آن (2)-2
از جمله علل گرایش خانواده های ایرانی به ماهواره را می توان موارد ذیل دانست: 1. سریالهای جذاب ماهواره در مقایسه با سریالهای آبکی و تکراری تلویزیون؛ 2. تمرکز ماهواره بر ارائه فرهنگ بی قیدی؛ 3. عدم تعهد به خانواده و همسر؛ 4. ضعف ارزشهای دینی ...
جایگاه اینترنت و شبکه های اجتماعی پیامدهای منفی اینترنت و ماهواره در سبک زندگی اسلامی و راهکارهای مقابله با آن (2)-1
اگرچه اینترنت و شبکه های اجتماعی تأثیرات مثبتی، از قبیل ایجاد ارتباطات گروهی و میان فردی، تشکیل اجتماعات مجازی، کاهش فاصله ها، رشد اطلاع رسانی و تبادل اخبار داشته اند؛ اما از سوی دیگر، تبعات منفی و مخربی نیز در زندگی کاربران ایرانی بر جای گذاشته اند.
تعلیم و تعلّم قرآن؛
اهل بيت (علیهم السلام) در ترويج و توسعه تعلیم و قرائت قرآن، نقشى كليدى و اساسى دارند و هر كدام از آن بزرگواران، در زمان حيات خويش، رسالت و وظيفه پيشوايى خود را انجام داده است. از جمله اقدامات ايشان - همانند پيامبر (صلی الله علیه و آله) - صيانت از نص و قرائت قرآن بود.
نگاهی به آیین زرتشتی(3)-3
امروزه زرتشتیان بسیار می کوشند که خود را یکتاپرست معرفی کنند. در حقیقت، آنان تحت تأثیر دین غالب ایرانیان (اسلام) به چنین رویه ای رسیده اند، در حالی که پیش از اسلام چنین باوری نداشتند. در آیین زرتشتی دو مبدأ و دو بُن، منشأ حیات شمرده می شود؛ یکی خدای خیر (اهورامزدا) و دیگری خدای شرّ (اهریمن) که هر یک از این دو خدا، ذاتی جدا و مستقل از دیگری داشته، هر یک دارای قدرت خالقیت هستند.
نگاهی به آیین زرتشتی(3)-2
نام کتاب مقدس زرتشتیان، «اوستا» است. این کتاب در تاریخ حیاتی پر فراز و نشیب از سر گذرانده، بخش اعظم محتوای آن از بین رفته است. در واقع موبدان زرتشتی، تعمداً در طول تاریخ بخشهای زیادی از اوستا را از بین بردند و این مسئله را به گردن دیگران (از جمله اسکندر مقدونی و لشکر اعراب) انداختند.
نگاهی به آیین زرتشتی(3)-1
گاهی برخی مغرضین و مبلغان زرتشتی، اسلام آوردن ایرانیان را از سر زور و اجبار معرفی کرده، می گویند که اسلام به زور شمشیر بر ایرانیان تحمیل شده و چنین شد که زرتشتی گری رفت و اسلام آمد!

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>