دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
نظام اخلاقی اسلام (14) دعا و درخواست حاجت از خدا -6
دعا بر دو قسم است: مطلق که دعاکننده مطالب و نیازهای خود را به زبان خود و با هر بیانی که بتواند، در پیشگاه خدا اظهار می‏کند. البته باید دقت شود که ادب دعا رعایت گردد.
نظام اخلاقی اسلام (14) دعا و درخواست حاجت از خدا -5
در روایات برخی از زمانها، مکانها و حالات نام برده شده که امید قبولی دعا در آنها بیش‏تر است و هرگز مردود نخواهد شد. از قبیل: شب و روز جمعه، هنگام اذان، وقت قرائت قرآن، زمان نزول باران، هنگام دعای مظلوم، وقت زوال خورشید ...
نظام اخلاقی اسلام (14) دعا و درخواست حاجت از خدا -4
علاوه بر شرایط، آداب بسیاری برای دعا وجود دارد که در روایات معصومین(علیهم السلام)بیان شده است؛ برخی از آنها به قبل از دعا و برخی هنگام دعا و برخی هم به بعد از آن مربوط می‏باشد.
نظام اخلاقی اسلام (14) دعا و درخواست حاجت از خدا -3
در آیات و روایات، برای استجابت دعا شرایط بسیاری ذکر شده است که در اینجا به چند مورد اشاره می‏کنیم.
نظام اخلاقی اسلام (14) دعا و درخواست حاجت از خدا -2
اهمیت دعا و نیایش و تأثیر آن در انسان، به گونه ‏ای است که حتی غیر مسلمانان نیز به تأثیر آن اعتراف نموده ‏اند.
نظام اخلاقی اسلام (14) دعا و درخواست حاجت از خدا -1
دعا در لغت به معنى بانگ زدن، خواندن و به یاری طلبیدن است و در اصطلاح اهل شرع: گفتگو کردن با خدا، به نحو طلب حاجت و درخواست حل مشکلات از درگاه او و یا به نحو مناجات و یاد صفات جلال و جمال ذات اقدس اوست.
«انفاق» در متون دینی؛
در فرهنگ اسلامی، روحیه نوع دوستی و توجه به مردم، از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ شاخصه یک مسلمان واقعی، دغدغه داشتن نسبت به مسائل و مشکلات مردم در جامعه است. اما یکی از مهم ترین عبادات اجتماعی که می توان از آن نام برد، انفاق مالی است.
ویژه نامه مبلّغان دانش آموزی -7
حکومت امام زمان(علیه السلام) حکومت بهترینهاست؛ یعنی همه چیز در بهترین حالت خود و عقلها در بالاترین میزان رشد خود قرار می گیرند، عمرها طولانی می شود و عدالت به بهترین شیوه اجرا می گردد.
ویژه نامه مبلّغان دانش آموزی -6
چند سالی است که گروهی کوچک در روز نیمه شعبان برنامه ای فرهنگی اجرا می کنند که اگر بتوان آن را تبیین و تکمیل کرد و برای سایر گروه ها الگو قرار داد، بسیار مفید خواهد بود. این گروه 15 روز مانده به نیمه شعبان، از طریق پیامک و تبلیغ چهره به چهره، کمکهای مردمی را برای فعالیتهای فرهنگی جمع آوری می کردند.
ویژه نامه مبلّغان دانش آموزی -5
یکی از بهترین عبادات پس از انجام واجبات، شاد کردن دل مؤمنین است. پیامبر(صلی الله علیه و آله) می فرمایند: «مَنْ سَرَّ مُؤْمِناً فَقَدْ سَرَّنِی وَ مَنْ سَرَّنِی فَقَدْ سَرَّ اللَّه؛ هر کس مؤمنی را شاد کند، مرا شاد کرده و هر کس مرا شاد کند، خدا را شاد کرده است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>