پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
آشنائی با مسیحیت(7)؛
در بخش نخست این مقاله که در ماهنامه مبلغان شماره 229 به چاپ رسید، به مسائلی همچون سیر تاریخی پیدایش کتاب مقدس مسیحیان، عهد عتیق، عهد جدید، اناجیل غیر رسمی، وحی و کتاب مقدس، و نقد سندی کتاب مقدس پرداختیم. در ادامه این مقاله، پس از معرفی نویسندگان کتاب مقدس، به نقد محتوایی آن می پردازیم.
نقش روش تربیتی الزام نفس در تحکیم خانواده -4
پيامبر(صلی الله علیه و آله) آمرزیده شدن را نتیجه تکریم فرزندان دانسته، می فرمایند: «فرزندان خود را تکریم کنید و آنان را نيكو تربيت كنيد تا آمرزيده شويد.»
نقش روش تربیتی الزام نفس در تحکیم خانواده -3
منابع دینی بر رفتار و گفتار کریمانه با والدین، حتی در صورت بدرفتاری آنان تأکید کرده اند. «و پروردگارت فرمان داده: جز او را نپرستيد و به پدر و مادر نيكى كنيد. هرگاه يكى از آن دو، يا هر دوى آنها نزد تو به سن پيرى رسند، كم ترين اهانتى به آنها روا مدار و آنها را از خود نران و گفتار بزرگوارانه به آنها بگو.»
نقش روش تربیتی الزام نفس در تحکیم خانواده -2
برای حفظ و بقای خانواده، مردان نیز با استفاده از روش تربیتی الزام نفس، نقش آفرین می شوند. در منابع اسلامی موارد متعددی از کاربرد این روش مشاهده می شود که به بعضی از آنها اشاره خواهد شد.
نقش روش تربیتی الزام نفس در تحکیم خانواده -1
هنگامی که فرد به منظور نیل به اهدافی والا، اعضا و جوارح خود را به رغم بی میلی، وادار به انجام رفتاری کند، روش تربیتی الزام نفس مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از این روش می تواند منجر به تأثیراتی مطلوب در باطن افراد گردد و برای تحکیم بنیان خانواده نیز کاربرد گسترده ای دارد.
شهدا و سید الشهدا(علیه السلام)؛
آخرالزمان دوران بهترینها و بدترینها است. از طرفی دلهره آور است و از طرفی امیدآفرین. در آخرالزمان تقابلها عیان تر و دغدغه ها برای صف بندی ها جدی تر می شوند. در این دوران، نگهداشتن ایمان سخت و همچون گرفتن گدازه آتش در کف دست می باشد. به خاطر شدت فتنه ها مردی در صبح مؤمن و در شب کافر می شود، ولی نگهداشتن ایمان در این دوران نیز ارزشمندتر است.
ویژه نامه شهادت حضرت امام سجاد (علیه السلام)
حضرت سید الساجدین در میان دلها جایگاه بسیار خاصی یافته بود. این وضع بر امویان دشوار بود و آنها را می‏‌رنجاند و از همه کس بیشتر ولید بن‏ عبدالملک کینه امام را در دل داشت. تا اینکه حضرت را در سن 57 سالگی در مدینه طیبه به شهادت رساند.
عاشورا و آزمون بی تفاوتها -4
در آزمون عاشورا و قیام امام حسین(علیه السلام) وضعیت کسانی که ملازم ایشان بودند و در رکاب حضرت جان خود را فدا کردند، مشخص است که پیروزی و سربلندی و بهشت و رحمت الهی می باشد؛ ولی در طرف مقابل، وضعیت کسانی که جلوی حضرت ایستادند و مقابله کردند نیز واضح و مشخص است که شکست در آزمون الهی بوده، نتیجه آن عذاب آخرت است.
عاشورا و آزمون بی تفاوتها -3
یکی از بارزترین نزاعات و تقابلهای دو جریان حق و باطل و سخت ترین آزمونهای الهی که خداوند از انسان گرفته، واقعه کربلا و قیام امام حسین(علیه السلام) در مقابل یزید بن معاویه است.
عاشورا و آزمون بی تفاوتها -2
خداوند از همان ابتدای هبوط انسان بر زمین، دو مسیر هدایت و کفران را در پیش روی او قرار داده و برای هر دو مسیر، عاقبت و سرانجامی ترسیم کرده است که: «هرگاه هدايتي از طرف من براي شما آمد كساني كه از آن پيروي كنند نه ترسي بر آنهاست و نه غمگين مي شوند.و كساني كه كافر شوند و آيات ما را تكذيب كنند اهل دوزخند و همي شه در آن خواهند بود.»

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>