دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > روش تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
جایگاه اینترنت و شبکه های اجتماعی پیامدهای منفی اینترنت و ماهواره در سبک زندگی اسلامی و راهکارهای مقابله با آن (2)-4
رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) با دوراندیشی و آینده نگری، مسئله تهاجم فرهنگی و جنگ نرم را از سالها قبل پیش بینی کرده و راهکارهای مقابله با آن را نیز ارائه فرموده اند. به عقیده ایشان: در مقابل اینها دو چیز لازم است: کار و ابتکار. در این مورد مسئولیت صدا و سیما خیلی سنگین است. مسئولیت وزارت ارشاد خیلی سنگین است...
جایگاه اینترنت و شبکه های اجتماعی پیامدهای منفی اینترنت و ماهواره در سبک زندگی اسلامی و راهکارهای مقابله با آن (2)-3
دلیل قدرتمدی اسلام بر سایر مکاتب و نحله های فکری، پشتوانه فلسفی مبتنی بر وحی و دیدگاه کمال گرایانه ای است که نسبت به انسان دارد و با هر چیزی که بخواهد کرامت انسانی را به چالش بکشد، مبارزه کرده و در تمام زمینه ها نگرشی ارزنده و بدیع به جهان ارائه می کند. بنابراین، راهکارهای پیشنهادی اسلام، نه تنها جامع و کامل اند؛ بلکه برای تمام جوامع و زمانها و مکانها کارایی دارند.
جایگاه اینترنت و شبکه های اجتماعی پیامدهای منفی اینترنت و ماهواره در سبک زندگی اسلامی و راهکارهای مقابله با آن (2)-2
از جمله علل گرایش خانواده های ایرانی به ماهواره را می توان موارد ذیل دانست: 1. سریالهای جذاب ماهواره در مقایسه با سریالهای آبکی و تکراری تلویزیون؛ 2. تمرکز ماهواره بر ارائه فرهنگ بی قیدی؛ 3. عدم تعهد به خانواده و همسر؛ 4. ضعف ارزشهای دینی ...
جایگاه اینترنت و شبکه های اجتماعی پیامدهای منفی اینترنت و ماهواره در سبک زندگی اسلامی و راهکارهای مقابله با آن (2)-1
اگرچه اینترنت و شبکه های اجتماعی تأثیرات مثبتی، از قبیل ایجاد ارتباطات گروهی و میان فردی، تشکیل اجتماعات مجازی، کاهش فاصله ها، رشد اطلاع رسانی و تبادل اخبار داشته اند؛ اما از سوی دیگر، تبعات منفی و مخربی نیز در زندگی کاربران ایرانی بر جای گذاشته اند.
سیدعباس رفیعی پور
این ماه، معروف به اجابت دعا است. ذی القعده از ماه های حرام است كه در جاهلیت مورد احترام بوده و اسلام نیز آن را گرامی داشته است.
مدیریت همکاری های تبلیغی؛
بی شک «جامعه سازی دینی» و «هویت بخشی فرهنگی» که توسط نزدیک ترین لایه به فرهنگ عمومی یعنی گروه های خودجوش فرهنگی تبلیغی تحقق می یابد،از جمله اصیل ترین، پویاترین و توانمندترین مکانیزمهای تحقق منویات و فرمایشات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (حفظه الله) خواهد بود.
فضای مجازی؛ جایگاه اینترنت و شبکه های اجتماعی تاریخچه پیدایش، ویژگی ها و کارکردها (1) -3
فضای مجازی از قبیل اینترنت و شبکه های اجتماعی، با فرهنگ عامة مردم سر و کار دارند؛ یعنی با تزریق نگرش و تفکرات خاص به کاربران، فرهنگ آنان را شکل یا تغییر می دهند. در واقع، به طور مستقیم در سبک زندگی افراد دخیل اند و به آنها می گویند که چه بپوشند، چه بخورند و چگونه فکر کنند. گردانندگان اصلی اینترنت و شبکه های اجتماعی، شرکتهای ثروتمند آمریکایی و صهیونیستی هستند که سالیانه بودجه های هنگفتی برای تبلیغات خود از طریق همین فضا دریافت می کنند.
فضای مجازی؛ جایگاه اینترنت و شبکه های اجتماعی تاریخچه پیدایش، ویژگی ها و کارکردها (1) -2
ویژگی های یک شبکة اجتماعی، ناظر بر امکاناتی است که آن شبکه بر حسب علاقمندی های مخاطبان خود در اختیار آنان قرار می دهد. برخی ویژگی ها از وجوه مشترک تمام شبکه های اجتماعی هستند، از جمله: امکان تبادل محتوای متنی، صوتی و تصویری، امکان تشکیل گروه های دوستان و تبادل پیام با آنها و امکان به اشتراک گذاشتن نظرات خود با دیگران، رایگان بودن اخبار و اطلاعات، دسترسی آسان و آزاد به اخبار و اطلاعات ...
فضای مجازی؛ جایگاه اینترنت و شبکه های اجتماعی تاریخچه پیدایش، ویژگی ها و کارکردها (1) -1
در این نوشتار مروری بر تاریخچة ظهور اینترنت، شبکه های اجتماعی و ماهواره خواهیم داشت و در پایان کارکردهای هر کدام را بیان می کنیم و در شماره های آتی این مقاله علل گرایش مردم به این رسانه ها و پیامدهای منفی آن در زندگی ایرانیان را بررسی می کنیم.
یک کتاب در یک مقاله؛
کتاب «زاد المبلّغین»؛ موسوعة اسلامیّة فکریّة تُعین الخطباء و الموجّهین، تألیف «محسن محمد عطوی» از انتشارات «دار التعارف للمطبوعات» بیروت، دارای 595 صفحه، به زبان عربی و در قطع وزیری که در سال 1409ق چاپ شده است. نویسنده از محققان شیعه می باشد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>