چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > روش تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
احادیث ماه (1)؛ احادیثی از اهل بیت(علیهم السلام) در مناسبتهای ماه جمادی الاولی -3
علی بن عیسی از ایوب بن یحیی از امام موسی بن جعفر(علیهما السلام) روایت می کند که آن حضرت فرمودند: مردی از اهل قم مردم را به سوی حق دعوت می کند و قومی گرد او جمع می شوند به صلابت پاره های فولاد که تندبادها آنان را نمی لرزاند و از جنگ خسته نمی شوند و ترس به خود راه نمی دهند و بر خدا توکل می کنند و سرانجام، پیروزی از آن متقین است.
نکته ها از گفته ها؛ نکته هایی از سخنرانیهای مبلغان دینی در مناسبتهای ماه جمادی الاولی -3
نهال «جمهوری اسلامی» شاخۀ ایرانی شجرۀ طیبۀ انقلاب جهانی اسلام است که تاریخی به قدمت و عظمت اسلام دارد. انقلابی که سرآغازش از مکۀ مکرمه بود و مقدماتش را تمام انبیاء(علیهم السلام) فراهم کرده بودند.
احادیث ماه (1)؛ احادیثی از اهل بیت(علیهم السلام) در مناسبتهای ماه جمادی الاولی -2
حضرت زهرا(علیها السلام) فرمودند: اگر به آنچه كه ما اهل بیت دستور داده‌ایم عمل كنى و از آنچه نهى كرده ایم خوددارى نمائى، تو از شیعیان ما هستى وگرنه، خیر.
احادیث ماه (1)؛ احادیثی از اهل بیت(علیهم السلام) در مناسبتهای ماه جمادی الاولی -1
امام باقر(علیه السلام) به فرزندشان امام صادق(علیه السلام) فرمودند: «یَا بُنَیَّ اعْرِفْ مَنَازِلَ الشِّیعَةِ عَلَی قَدْرِ رِوَایَتِهِمْ وَ مَعْرِفَتِهِمْ؛ فرزندم مقام شیعیان را به قدر روایت و معرفت آنها بشناس.» و همچنین فرمودند: «إِنَّ حَدِیثَنَا یُحْیِی الْقُلُوب؛حدیث ما قلبها را زنده می کند.»
نکته ها از گفته ها؛ نکته هایی از سخنرانیهای مبلغان دینی در مناسبتهای ماه جمادی الاولی -2
ایام فاطمیه برای ما یادآور مفاهیم بسیار مهم و کلیدی است که در تاریخ اسلام جایگاه بسیار مهمی دارد و علاوه بر زندگی فردی و رابطۀ شخصی ما با اهل بیت(علیهم السلام) زندگی اجتماعی ما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. ارتباط با این مفاهیم برای اهل معنویت برکات و فواید زیادی دارد؛ فاطمیه برای ما پیام آور درسها و حقایق گوناگونی از دین است که گاهی این درسها بسیار عمیق تر از پیامهایی است که از کربلا می توان گرفت.
نکته ها از گفته ها؛ نکته هایی از سخنرانیهای مبلغان دینی در مناسبتهای ماه جمادی الاولی -1
به پیشنهاد برخی از خوانندگان، در مناسبتهای ویژه هر ماه، سلسله مقالاتی با عنوان «نکته ها از گفته ها» ارائه خواهد شد. در این مباحث، پای منبر اساتید و بزرگان خواهیم نشست و نکته هایی را از بیانات آن بزرگواران بیان خواهیم کرد.
نکته ها از گفته ها ؛ نکته هایی از سخنرانی های مبلّغان دینی در مناسبتهای ماه ربیع الثانی -4
حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن در افتخارات مردم ایران به حساب می آید. حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد. این روز عزیز در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت و میثاق با ولایت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها پنجم جمادی الاولی؛ ولادت حضرت زینب علیها السلام جایگاه و نقش ولادت ها و شهادت ها در فرهنگ شیعه و اسلام حضرت زینب علیها السلام و ناگفته های زندگی ایشان
سیدعباس رفیعی پور
آشنایی با مناسبت های دینی و سیاسی و نیز اعمالی كه از سوی معصومین علیهم السلام برای هر روز جهت رشد و تعالی انسان ها مطرح شده است.
نکته ها از گفته ها ؛ نکته هایی از سخنرانی های مبلّغان دینی در مناسبتهای ماه ربیع الثانی -3
در سال ٢٠٠ق در پى اصرار و تهديد مأمون عباسى، سفر تبعيدگونه حضرت رضا(علیه السلام) به مرو انجام شد و آن حضرت بدون اينكه كسى از بستگان و اهل بيت خود را همراه ببرند، راهى خراسان شدند. يك سال بعد خواهر ایشان، حضرت معصومه(علیها السلام) به شوق ديدار با امام خویش و اداي رسالت زينبي(علیها السلام)؛ به همراه عده اى از بستگان به طرف خراسان حركت كردند که در ۱۰ ربیع الثانیسال ۲۰۱قدر ۲۸ سالگی، در قم بر اثر مسمومیت به شهادت رسیدند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>