دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
انتظار پویا؛ برشهایی از ترجمه کتاب «انتظار الموجّه» -3
ارتباط دوسويه اى ميان حركت و انتظار موجود است. پيش از اين درباره پيوستگى انتظار با «حركت» سخن گفتيم و هم اكنون از وابستگى «حركت» با «انتظار» سخن خواهيم گفت.
انتظار پویا؛ برشهایی از ترجمه کتاب «انتظار الموجّه» -2
انتظار، پيوند و ارتباط برجسته اى با «حركت» دارد. حركت از برآيندهاى انتظار و انتظار از جهت دهنده هاى آن است. برخى دوست دارند حالت انتظار را يك مسئله روانى ناشى از حرمان در اقشار محروم جامعه و تاريخ تفسير كنند و يا حالت فرار به سوى تصور آينده اى بدانند كه محرومان در آن بتوانند تمام حقوق از دست رفته و سيادتشان را بازپس گيرند.
انتظار پویا؛ برشهایی از ترجمه کتاب «انتظار الموجّه» -1
انتظار، مفهومى اسلامى و ارزشى فرهنگى است كه از آن، رفتار فرهنگى معينى سرچشمه مى گيرد. گاهی مردم از انتظار برداشت منفى مى كنند كه در اين صورت، انتظار به مفهومى براى تخدير و مانعى براى حكومت تبديل مى شود. بنابراين، ناچاريم از مسئله انتظار تصور شفاف و دقيقى داشته باشيم. اثر حاضر براى پاسخ گويى به همين نكته اساسى نگارش يافته است.
ترفندهای مهدی ستیزان، با تکنیکهای شیطانی -3
بعد از بیان پاره ای مبادی و مقدمات پاسخ گویی به شبهات مهدویت، در ادامه به برخی از شبهاتی که در حوزه مهدویت در فضاهای مجازی و حقیقی توسط کمپانی های شبهه پراکنی صهیونیسم جهانی و جبهه تکفیری نشر داده می شود، پاسخ می دهیم.
ترفندهای مهدی ستیزان، با تکنیکهای شیطانی -2
قبل از طرح شبهاتی که در حوزه مهدویت در فضاهای مختلف حقیقی و مجازی مطرح می شود، نیاز است ترفند هایی را که شبهه افکنان با شیطنت از آن بهره می جویند، معرفی کرده، با اشراف به این چنین حیله های شیطانی و غیر اصولی، به خوبی با نوع اسلحه و میدان حمله دشمن آشنا شد.
ترفندهای مهدی ستیزان، با تکنیکهای شیطانی -1
برخی مهدی پژوهان بر این باورند که با اندکی تحقیق و تفحص در تاریخ عصر غیبت، می توان این چنین ادعا کرد که تاریخ و پیشینه شبهات و سناریوهای تخریبی علیه استراتژی آسمانی مهدویت، به همان تاریخ آغاز غیبت باز می گردد.
دُرّ گـران؛
شناخت صحیح و کامل امام زمان(علیه السلام) وظیفه‏ ای همگانی است، به خصوص در دوران غیبت که اهمیت بیش‏تری دارد؛ زیرا مدّعیان دروغین با استفاده از جهل و عدم معرفت به این دو، به اهداف شوم خود نایل می‏شوند.
نشانه‌هایی از موعود؛
باور مهدویت و اعتقاد به موعود و منجی آخرالزمان، بر زبان مبارک این برگزیدگان الهی مترنّم بود تا همواره نور امید در دل مؤمنان در دوران خفقان و ابرهای سیاه بدخواهی و ستم بتابد و تیرگی‏های زمانه باعث نشستن غبار غفلت بر تفکر انتظار آخرین نور و حجت الهی نگردد.
ویژه نامه ولادت امام سجاد (علیه السلام)
نام معصوم ششم علی (علیه السلام) است. وی فرزند حسين بن علی بن ابيطالب (علیه السلام) و ملقب به "سجاد" و "زين العابدين" مي‌باشد. امام سجاد در سال 38 هجری در مدينه ولادت يافت. حضرت سجاد در واقعه جانگداز کربلا حضور داشت ولی به علت بيماری و تب شديد از آن حادثه جان به سلامت برد.
ویژه نامه نیمه شعبان ولادت با سعادت حضرت مهدى‏ علیه السلام
برای ما مولودی ولادت یافت. باید در نزد تو مستور و از مردم پنهان بماند، زیرا آن را بر كسی ظاهر نمی كنیم مگر نزدیكتر را به خاطر نزدیكی اش و دوستدار را به خاطر ولایتش

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>