پنج شنبه ١٦ ارديبهشت ١٤٠٠
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
مادر امیرمومنان علی(علیه السلام)؛
آشنایی با مادر گرامی امام علی(علیه السلام)برای نسل امروز، ضرورتی است انکارناپذیر؛ چرا که آموزه های سرنوشت سازی برای نسل گذشته و آینده جامعه دارد. در این مجال، زندگی، مناقب و ویژگی های آن بانوی بزرگوار را به نظاره می نشینیم.
فضیلت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام)؛
اگر از منکران امامت گفتاری در بیان فضیلت های معصومین نقل شود، نشان گر قابل انکار نبودن این صفات می باشد. معاویه و عمرو بن عاص و یزید، در یک مجلس با بیان اشعاری تلاش کردند که جایگاه امیرالمومنین بعد از خاتم الانبیاء را را بیان کنند. این نقل تاریخی غیر از آنکه یک اعتراف به ضرر دشمنان شیعه است، می تواند دلگرمی زیادی را برای دوستداران امیرالمومینن ایجاد کند.
نشانه هایی از موعود (2)
ائمه اطهار(علیهم السلام) به تبعیت از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله)، مردم جامعه را از وجود آخرین منجی، مطلع ساخته و مؤمنان را نسبت به آینده روشن و ظهور دولت کریمه حضرت حجت(علیه السلام) با خبر نموده اند.
ویژه نامه میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام
نخستين مظهر و نشانه ی كوثر كه بر دامان پاك فاطمه ی اطهر سلام الله عليها پا به عرصه ی گيتی نهاد امام حسن عليه السلام بود. نشانه ای از تجلی مقدس ترین پديده ای كه از خجسته ترین پيوند برين انساني، نصيب حضرت محمد صلی الله عليه و آله، علی مرتضی عليه السلام و فاطمه زهرا (س) گرديد.
انتظار پویا؛ برشهایی از ترجمه کتاب «انتظار الموجّه» -3
ارتباط دوسويه اى ميان حركت و انتظار موجود است. پيش از اين درباره پيوستگى انتظار با «حركت» سخن گفتيم و هم اكنون از وابستگى «حركت» با «انتظار» سخن خواهيم گفت.
انتظار پویا؛ برشهایی از ترجمه کتاب «انتظار الموجّه» -2
انتظار، پيوند و ارتباط برجسته اى با «حركت» دارد. حركت از برآيندهاى انتظار و انتظار از جهت دهنده هاى آن است. برخى دوست دارند حالت انتظار را يك مسئله روانى ناشى از حرمان در اقشار محروم جامعه و تاريخ تفسير كنند و يا حالت فرار به سوى تصور آينده اى بدانند كه محرومان در آن بتوانند تمام حقوق از دست رفته و سيادتشان را بازپس گيرند.
انتظار پویا؛ برشهایی از ترجمه کتاب «انتظار الموجّه» -1
انتظار، مفهومى اسلامى و ارزشى فرهنگى است كه از آن، رفتار فرهنگى معينى سرچشمه مى گيرد. گاهی مردم از انتظار برداشت منفى مى كنند كه در اين صورت، انتظار به مفهومى براى تخدير و مانعى براى حكومت تبديل مى شود. بنابراين، ناچاريم از مسئله انتظار تصور شفاف و دقيقى داشته باشيم. اثر حاضر براى پاسخ گويى به همين نكته اساسى نگارش يافته است.
ترفندهای مهدی ستیزان، با تکنیکهای شیطانی -3
بعد از بیان پاره ای مبادی و مقدمات پاسخ گویی به شبهات مهدویت، در ادامه به برخی از شبهاتی که در حوزه مهدویت در فضاهای مجازی و حقیقی توسط کمپانی های شبهه پراکنی صهیونیسم جهانی و جبهه تکفیری نشر داده می شود، پاسخ می دهیم.
ترفندهای مهدی ستیزان، با تکنیکهای شیطانی -2
قبل از طرح شبهاتی که در حوزه مهدویت در فضاهای مختلف حقیقی و مجازی مطرح می شود، نیاز است ترفند هایی را که شبهه افکنان با شیطنت از آن بهره می جویند، معرفی کرده، با اشراف به این چنین حیله های شیطانی و غیر اصولی، به خوبی با نوع اسلحه و میدان حمله دشمن آشنا شد.
ترفندهای مهدی ستیزان، با تکنیکهای شیطانی -1
برخی مهدی پژوهان بر این باورند که با اندکی تحقیق و تفحص در تاریخ عصر غیبت، می توان این چنین ادعا کرد که تاریخ و پیشینه شبهات و سناریوهای تخریبی علیه استراتژی آسمانی مهدویت، به همان تاریخ آغاز غیبت باز می گردد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>