پنج شنبه ١٠ بهمن ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
ویژه‌نامه ایام فاطمیه
حضرت فاطمه علیها السلام در بيست جمادي الثانيۀ سال پنجم بعثت، در شهر مكه چشم به هستي گشود. مادرش «خديجه بنت خويلد» يكي از چهار زن بي‌همتاي عالم بود. لقب مشهور ايشان «زهرا» و ديگر القاب ايشان نظير: محدثه، صديقه، طاهره و... هر يك خبر از جلالت مقام ايشان دارد.
احادیث ماه (1)؛ احادیثی از اهل بیت(علیهم السلام) در مناسبتهای ماه جمادی الاولی -2
حضرت زهرا(علیها السلام) فرمودند: اگر به آنچه كه ما اهل بیت دستور داده‌ایم عمل كنى و از آنچه نهى كرده ایم خوددارى نمائى، تو از شیعیان ما هستى وگرنه، خیر.
نرم افزار اندروید
به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا «سلام الله علیها»، نرم افزار اندروید «سوژه سخن فاطمیه» از سوی اداره نرم افزارهای دینی معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه، جهت استفاده طلاب و مبلغان گرامی در ایام فاطمیه به صورت رایگان، در سایت www.mobaleghan.com منتشر شد.
نکته ها از گفته ها؛ نکته هایی از سخنرانیهای مبلغان دینی در مناسبتهای ماه جمادی الاولی -2
ایام فاطمیه برای ما یادآور مفاهیم بسیار مهم و کلیدی است که در تاریخ اسلام جایگاه بسیار مهمی دارد و علاوه بر زندگی فردی و رابطۀ شخصی ما با اهل بیت(علیهم السلام) زندگی اجتماعی ما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. ارتباط با این مفاهیم برای اهل معنویت برکات و فواید زیادی دارد؛ فاطمیه برای ما پیام آور درسها و حقایق گوناگونی از دین است که گاهی این درسها بسیار عمیق تر از پیامهایی است که از کربلا می توان گرفت.
سیری در رساله حقوق امام سجاد(علیه السلام) و بازتاب آن در سیره عملی شهداء(2)
در شماره گذشته (مبلغان / 226) اشاره شد که شهدا علی رغم سپری کردن دوران نوجوانی و جوانی خود در عصر حکومت طاغوت و محرومیت از برخی بسترهای معنوی و شرایط جامعه اسلامی، با اتکا بر ایمان راسخ و رعایت تقوای الهی، توانستند نسبت به ادای واجبات شرعی و حقوق الهی و اخلاقی خویش توفیق یابند.
ویژه نامه میلاد امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكري عليه السلام در هشتم ربيع الثاني سال 232 در شهر مدينه به دنيا آمد. پدر بزرگوارش حضرت امام هادي عليه السلام و مادرش از بانوان شايسته و پاكدامن عصر بود كه به نام‌هاي سوسن، حديث، سليل، و سمانه خوانده مي شد.
نکته ها از گفته ها ؛ نکته هایی از سخنرانی های مبلّغان دینی در مناسبتهای ماه ربیع الثانی -2
تاریخ نویسان معتقدند که امام عسکری(علیه السلام) در سال 232ق در مدینه چشم به جهان گشوده و هنوز چندسالی از عمر مبارکش نمی گذشت که به همراه پدر بزرگوارش، امام هادی(علیه السلام) از مدینه به سامرا تبعید شد و در عسکر (لشکرگاه) تحت نظارت مأموران خلیفه ساکن شد.
دنیامحوری و عدم یاری امام ؛ اصلی ترین عامل صلح امام حسن(علیه السلام) -4
جهل و نادانی مردم و عدم آشنایی آنان با مسائل دینی و عدم معرفت نسبت به امام و جایگاه امامت، عامل دیگری است که موجب شد امام حسن(علیه السلام) تنها ماند و مجبور به امضای صلح نامه شد.
دنیامحوری و عدم یاری امام ؛ اصلی ترین عامل صلح امام حسن(علیه السلام) -3
فرماندهان لشکر امام حسن(علیه السلام)یک به یک با وعده ‏ها و تطمیع معاویه، سپاه امام را رها کرده، به معاویه می ‏پیوستند. صبح مردم می‏ آمدند، می ‏گفتند: ای امام! «لشکر بدون امیر است.» حضرت می‏ فرمودند: «(بگویید) امام بدون رعیت است.»
دنیامحوری و عدم یاری امام ؛ اصلی ترین عامل صلح امام حسن(علیه السلام) -2
از خطرهای جدیی که جامعه امروز ما را تهدید می‏کند، دنیامحور شدن مردم و بعضی مسئولین، بزرگان و خواص است. هرچند فتنه ماه های اخیر از طرف دشمنانی همچون آمریکا، اسرائیل، عربستان و... حمایت می‏شود؛ ولی این پیام را داد که اگر مسئولین مرفه و بی‏درد شوند و خواص دنبال دنیا و تجملات بروند، مردم نیز به دنبال دنیا خواهند رفت و به خاطر دنیای خویش ممکن است علیه مسئولین قیام کنند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>