پنج شنبه ١٦ ارديبهشت ١٤٠٠
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه > خانه و خانواده 
ماهنامه مبلغان
دوستان کودک؛
با دوستان کودک، همانند ميهمانان خود، با احترام رفتار کنيم و هيچ گاه در مقابل دوستانش وی را سرزنش نکنيم.
فضای مجازی؛
یکی از ابزارها و ترفندهایی که جنگ رسانه ای دشمن علیه اندیشه اسلامی به راه انداخته‌ است روی آوری به محتوای فاسد و مبتذل است. محتوایی که تلاش دارد هویت دینی و اسلامی جامعه را تضعیف کرده و افراد جامعه را به سوی ولنگاری فرهنگی سوق دهد.
ماه مبارک رمضان و تقویت اراده؛
از مهمترین عوامل ضعف اراده و احساس خود کم‌بینی عدم شناخت صحیح از قابلیت ها و توانایی هاست. دیگر عوامل مهم تخریب شخصیت و ضعف اراده، امور لغو و بیهوده است. کسی که بیشتر وقت خود را به انجام کارهای لغو و بی فایده سپری می کند، طبیعی است که هیچگاه اراده قوی برای عبور از موانع را نخواهد داشت. از دلایلی مهم دیگری که به لحاظ روانشناختی موجب سستی اراده می شود، این است که شخص هر روز ایده جدیدی را در سر بپروراند و هر روز کار جدیدی را آغاز کند.
تربیت کودک؛
اگر رفتار ناشايستى از کودک ديديم به سرعت عكس العمل نشان ندهيم، زيرا تصميمات عجولانه هميشه ضررهاى جبران ناپذيرى به دنبال دارد.
تقویت عزت نفس و خودباوری در کودکان؛
از جمله مواردی که به طور جدی می تواند عزت نفس و خودباوری را در کودکان تضعیف نماید، استفاده از جملات منفی در خصوص توانایی هایی آنها و همچنین مقایسه های نابجا میان فرزندان و تقویت وابستگی افراطی کودکان به والدین است.
احکام خانواده و فضای مجازی -7
سؤال: اگر استفاده از فضای مجازی، شبکه‏های اجتماعی و بازیهای اینترنتی، موجب شود انسان از کارهای واجب (مانند اطاعت از دستورات والدین، صله رحم، تحصیل علم و...) باز بماند، استفاده از آنها برای او جایز است؟
احکام خانواده و فضای مجازی -6
سؤال: آیا اعضای خانواده مجازند شبکه‏ های ماهواره‏ای را از طریق اینترنت مشاهده کنند؟
احکام خانواده و فضای مجازی -5
سؤال: آیا می‏توان صیغه عقد را از طریق نوشتن و تایپ کردن در فضای مجازی، اجرا کرد؟ در عقد ازدواج، صیغه عقد باید خوانده شود، لذا نوشتن و تایپ در فضای مجازی کافی نیست و عقد، محقق نمی‏شود.
احکام خانواده و فضای مجازی -4
سؤال: چت كردن با اشخاص مختلف، به انگيزه پيدا كردن فرد مورد نظر براى ازدواج با او، چه حكمى دارد؟
احکام خانواده و فضای مجازی -3
سؤال: آیا شوهر می‏تواند همسرش را از حضور در فضای مجازی منع کند؟

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>