دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها: اول ذیقعده؛ ولادت حضرت معصومه علیها السلام حضرت معصومه علیها السلام كریمه اهل بیت علیهم السلام
تلاشهای علمی امام صادق (علیه السلام)؛
سرمنشأ علم امام صادق (علیه السلام) همانند دیگر امامان (علیهم السلام)، وحى است.ایشان در دوران 34 سالة امامت خویش، فرصتى طلايى یافتند تا تشنه كامان معارف نابِ الهى را از سرچشمة زلال وحى سيراب کنند. ایشان در جلسات عمومى و خصوصى به تدريس و تربیت افراد پرداخته، علم خویش را از دوست و دشمن دریغ نمی کردند، به طوری که در جلسات عمومى ایشان کسانی از اهل سنت شركت مى كردند و از دانش آن حضرت بهره مى جستند بعدها در مقابل حضرت قرار گرفتند.
زندگانی امام صادق (علیه السلام)؛
قرآن کریم می فرماید: «بى ترديد، براى شما در [روش ] پيامبر خدا (صلی الله علیه و آله) سرمشقى نيكو وجود دارد؛ براى كسى كه به خدا و روز واپسين اميد دارد و خدا را بسيار ياد مى كند.» آن حضرت نیز خاندان پاک خود را که به دلیل عقلی و نقلی از هرگونه گناه و خطایی به دور هستند، بسان خود الگوی مؤمنان معرفی کرده است.
یک کتاب در یک مقاله؛
کتاب «زاد المبلّغین»؛ موسوعة اسلامیّة فکریّة تُعین الخطباء و الموجّهین، تألیف «محسن محمد عطوی» از انتشارات «دار التعارف للمطبوعات» بیروت، دارای 595 صفحه، به زبان عربی و در قطع وزیری که در سال 1409ق چاپ شده است. نویسنده از محققان شیعه می باشد.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها : اول شوال؛ عید سعید فطر ٰجایگاه شادی و نشاط در مكتب اسلام اعیاد اسلامی كدامند؟
سی جلسه بیان احکام -30
مسئله: هتلها و قهوه خانه ها در ماه رمضان نمی توانند به افرادی که بدون عذر روزه نمی گیرند، غذا و نوشیدنی بدهند و اگر این کار را بکنند، درآمد آنها حرام است.
سی جلسه بیان احکام -29
مسئله: اگر کسی چند روز، روزه قضا دارد ولی تعداد آن را نمی داند، می تواند مقدار کمتر را قضا نماید، مثلاً نمی داند پنج روز قضا شده است یا شش روز، اگر پنج روز را قضا کند، کافی است.
سی درس تربیتی و اخلاقی از دعای ابوحمزه ثُمالی -30
روزه داران مؤمن در سحر ماه رمضان با مناجات ابوحمزه استدعا دارند که با نظارت و رضایت ولی خدا به سوی حق حرکت کنند و زندگی خویش را، با زندگی امام خویش هم سو و هم جهت نمایند. آنان عاشقانه و خاضعانه در این دعا از خدا می خواهند که: «اللَّهُمَّ أَلْحِقْنِي بِصَالِحِ مَنْ مَضَى، وَ اجْعَلْنِي مِنْ صَالِحِ مَنْ بَقِيَ، وَ خُذْ بِي سَبِيلَ الصَّالِحِينَ؛ خدايا مرا به شايستگان از بندگان گذشته ات ملحق ساز و از شايستگان از آنان كه در آینده اند قرار ده و مرا بر راه شايستگان نگاه دار.»
سی درس تربیتی و اخلاقی از دعای ابوحمزه ثُمالی -29
در دعای ابوحمزه توفیق حضور در مشاهد مشرفه را از محضر ربوبی خواستاریم و عرضه می داریم که: «وَ ارْزُقْنِي حَجَ بَيْتِكَ الْحَرَامِ فِي عَامِنَا هَذَا وَ فِي كُلِّ عَامٍ وَ زِيَارَةَ قَبْرِ نَبِيِّكَ و الأئمّة المعصومين عليهم السّلام وَ لَا تُخْلِنِي يَا رَبِّ مِنْ تِلْكَ الْمَشَاهِدِ الشَّرِيفَةِ وَ الْمَوَاقِفِ الْكَرِيمَة؛ خدایا حج خانه محترمت را در این سال و در هر سال، روزى من گردان؛ و نیز زیارت قبر پیغمبرت و قبور ائمه(علیهم السلام) را.
سی درس منتخب از سی جزء قرآن -30
در سورۀ أعلی، آیۀ 14 و 15 به برخی اعمال عید فطر اشاره کرده، می فرماید: قَدْ أَفْلَحَ مَنْ تَزَکی وَ ذَکرَ اسْمَ رَبِّهِ فَصَلَّی؛ «به یقین رستگار شد کسی که تزکیه کرد. و (آن که) نام پروردگارش را یاد کرد، سپس نماز خواند.»

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>