پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
شهدا و سید الشهدا(علیه السلام)؛
آخرالزمان دوران بهترینها و بدترینها است. از طرفی دلهره آور است و از طرفی امیدآفرین. در آخرالزمان تقابلها عیان تر و دغدغه ها برای صف بندی ها جدی تر می شوند. در این دوران، نگهداشتن ایمان سخت و همچون گرفتن گدازه آتش در کف دست می باشد. به خاطر شدت فتنه ها مردی در صبح مؤمن و در شب کافر می شود، ولی نگهداشتن ایمان در این دوران نیز ارزشمندتر است.
عاشورا و آزمون بی تفاوتها -4
در آزمون عاشورا و قیام امام حسین(علیه السلام) وضعیت کسانی که ملازم ایشان بودند و در رکاب حضرت جان خود را فدا کردند، مشخص است که پیروزی و سربلندی و بهشت و رحمت الهی می باشد؛ ولی در طرف مقابل، وضعیت کسانی که جلوی حضرت ایستادند و مقابله کردند نیز واضح و مشخص است که شکست در آزمون الهی بوده، نتیجه آن عذاب آخرت است.
عاشورا و آزمون بی تفاوتها -3
یکی از بارزترین نزاعات و تقابلهای دو جریان حق و باطل و سخت ترین آزمونهای الهی که خداوند از انسان گرفته، واقعه کربلا و قیام امام حسین(علیه السلام) در مقابل یزید بن معاویه است.
عاشورا و آزمون بی تفاوتها -2
خداوند از همان ابتدای هبوط انسان بر زمین، دو مسیر هدایت و کفران را در پیش روی او قرار داده و برای هر دو مسیر، عاقبت و سرانجامی ترسیم کرده است که: «هرگاه هدايتي از طرف من براي شما آمد كساني كه از آن پيروي كنند نه ترسي بر آنهاست و نه غمگين مي شوند.و كساني كه كافر شوند و آيات ما را تكذيب كنند اهل دوزخند و همي شه در آن خواهند بود.»
عاشورا و آزمون بی تفاوتها -1
خداوند در قرآن کریم، هدف از خلقت آسمانها و زمین را ابتلا و امتحان انسانها می داند. هدف از خلقت انسان نیز عبودیت در درگاه الهی و ابتلا و امتحان معرفی شده است: «إِنَّا خَلَقْنَا الْإِنْسانَ مِنْ نُطْفَةٍ أَمْشاجٍ نَبْتَليهِ فَجَعَلْناهُ سَميعاً بَصيراً»؛«ما انسان را از نطفه اى آميخته آفريديم تا او را بيازماييم و وى را شنوا و بينا گردانيديم.»
روضه‏ های پس از عاشورا ‏‏ (ابوالفضل(علیه السلام)، زینب(علیها السلام)و امام سجاد(علیه السلام))- 1
در شماره‌های گذشته مقالاتی در زمینهٔ «ذکر مصائب اهل‌بیت(علیهم السلام)» ارائه شد و برخی زوایای این موضوع مورد بررسی قرار گرفت؛ اکنون از زاویه‌ای دیگر به مصائب حادثهٔ جان‌سوز کربلا می‌پردازیم.
پیامدهای لقمه حرام در کلام امام حسین(علیه السلام) و روایات -2
اگر کسی مال حرامی کسب کند، خداوند صدقه، آزاد کردن بنده، حج و عمرۀ او را قبول نمی کند و به عدد اجر این اعمال گناه برای او نوشته می شود و آن مالی که بعد از مرگش می ماند، توشۀ او به سوی جهنم است و کسی که توان استفاده از حرام را دارد؛ ولی به خاطر خوف خدا آن را ترک می کند، داخل محبت و رحمت خدای عزیز و جلیل شده، به او دستور داده می شود که وارد بهشت شود.
پیامدهای لقمه حرام در کلام امام حسین(علیه السلام) و روایات -1
لقمه و کسب حرام در شریعت اسلامی مصادیق گسترده ای دارد که اهم آنها عبارت است از: رباخواری، رشوه، سرقت، اختلاس، تقلب و غش در معامله، کم فروشی، خوردن مال یتیم، کم کاری در محل کار، خرید وفروش مواد مخدر و مسکرات، بازاریابی هرمیو شبکه ای، خرید و فروش سگ (غیر از سگ نگهبان، سگ گله و سگ شکاری)، فروختنگوشت خوک و ماهی های حرام و... .
نهضت امام حسین(علیه السلام)؛
در خصوص قیام امام حسین(علیه السلام) سؤالی که از قرنها قبل بین علما و فقها مطرح بوده این است که: آیا نهضت کربلا یک قضیۀ کلامی و اعتقادی است یا مسئله ای فقهی؟ و اگر این قیام فقهی است، در کدام یک از ابواب فقه و احکام مطرح می شود؟ در باب جهاد باید پیرامون آن بحث شود یا امر به معروف و نهی از منکر؟ یا به تعبیر دیگر آیا تکلیف خاص است یا قابل الگوبرداری است؟
فیش منبر محرم الحرام -10
شخصی از امام صادق(علیه السلام) پرسید: «ای فرزند رسول خدا، من از نظر بدنی عاجزم که شما را یاری نمایم و هیچ کاری نمی توانم در یاری شما انجام دهم، مگر اینکه برائت و بیزاری جویم از دشمنان شما و بر آنها لعنت بفرستم، پس حالم چگونه است؟ امام فرمودند: حدیث کرد مرا پدرم از پدرش از جدّش رسول خدا(صلی الله علیه و آله) که فرمود: هر که ضعیف باشد از یاری رسانی به ما اهل بیت، پس لعنت فرستد در خلوتگاه های خود بر دشمنان ما، خداوند صدای او را از تمامی سرزمینها به عرش خود می رساند.»

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>