پنج شنبه ١٦ ارديبهشت ١٤٠٠
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
باطل كردن روزه؛
- آیت الله خامنه ای: اگر به سبب بى‌اطلاعى از حکم شرعى، کارى را انجام دهد که روزه را باطل مى‌‌کند بايد آن را قضا کند ولى کفّاره بر او واجب نيست.
روزه کارگران؛
- باید روزه بگیرید و هر گاه ادامۀ روزه مشقت بسیار زیاد داشت، می‌توانید روزه را افطار کنید و پس از ماه رمضان قضای آن را بگیرید.
ضیافت الله؛
هستند افرادی که برای فرار از روزه ماه‌رمضان به مسافرت می‌روند یا با مراجعه به دکتر دنبال راه فراری برای روزه نگرفتن هستند، این راه‌ها اگر چه در صورت عمدی بودن کراهت دارد ولی به خودی خود ایراد و اشکال شرعی ندارد. با توجه به روایاتی که در باب فضیلت و غنیمت شمردن فرصت ماه‌رمضان بیان شده است پس چرا عده‌ای خود را از فرصت ماه‌رمضان محروم می‌کنند؟
شب قدر؛
از ويژگيهاي مهم شب قدر اين است كه مقدرات سال بر امام زمان (صلوات الله عليه) عرضه شده و مورد امضای ايشان قرار می گیرد و خسران عظیم آنجاست که انسان چنین فرصت بی نظیری را که خداوند پیش روی ما قرار داده است كه ارزش يك عمر هشتاد و چند ساله را دارد با غفلت از دست بدهد و بهره ی چندانی از آن نبرد.
شب قدر و امامت؛
محتوای سوره‌های دخان و قدر بر این امر دلالت دارد که حُکم نازل شده از طرف خداوند سبحان، در شب قدر، حکم یقینی، حتمی و واقعی است، و ناگزیر از وجود فردی آگاه و عالم نسبت به آن حکم هستیم.
احکام شب های قدر؛
- انجام اعمال شب قدر مانند غسل، خواندن دعا، زیارات و انجام سجده برای جنب و حائض اشکالی ندارد.
ویژه نامه شب قدر
مراد از قدر، تقدیر و اندازه گیرى است و شب قدر شب اندازه گیرى است و خداوند متعال در این شب حوادث یك سال را تقدیر مى كند و زندگى، مرگ، رزق، سعادت و شقاوت انسانها و امورى از این قبیل را در این شب مقدر مى گرداند.
ماه مبارک رمضان و بلای ویروس «کرونا» -2
ماه مبارک رمضان امسال با سالهای دیگر کاملاً متفاوت است؛ اگر بر اساس دستورات متخصصین، نماز جماعت و برنامه ‏های مساجد فعال شد که برنامه‏‌های تبلیغی ذیل دنبال می‏شود و در صورتی‏که اعلان شد همچنان از اجتماعات پرهیز شود، می‏توان بر اساس برنامه‏ های «تبلیغ در بحرانها»، عمل کرد.
ماه مبارک رمضان و بلای ویروس «کرونا» -1
قبل از ورود به بحث فرهنگی، شناخت وضعیت ایران اسلامی از ابعاد مختلف لازم است؛ در این نوشته نگاهی گذرا به موضوع بحران کرونا در کشورمان داشته و از آن عبور می‏ کنیم.
ماه مبارک رمضان و تقویت اراده؛
از مهمترین عوامل ضعف اراده و احساس خود کم‌بینی عدم شناخت صحیح از قابلیت ها و توانایی هاست. دیگر عوامل مهم تخریب شخصیت و ضعف اراده، امور لغو و بیهوده است. کسی که بیشتر وقت خود را به انجام کارهای لغو و بی فایده سپری می کند، طبیعی است که هیچگاه اراده قوی برای عبور از موانع را نخواهد داشت. از دلایلی مهم دیگری که به لحاظ روانشناختی موجب سستی اراده می شود، این است که شخص هر روز ایده جدیدی را در سر بپروراند و هر روز کار جدیدی را آغاز کند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>