دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > خبر خوان 
ماهنامه مبلغان


ایده های تبلیغی ماه شعبان -3

نکات مهم برای برگزاری جشن نیمه شعبان

برای برگزاری جشن نیمه شعبان نکاتی را باید مد نظر قرار داد که در زیر به مهم‌ترین آنها اشاره می‌گردد.

نکات مهم برای برگزاری جشن نیمه شعبان

برای برگزاری جشن نیمه شعبان نکاتی را باید مد نظر قرار داد که در زیر به مهم‌ترین آنها اشاره می‌گردد.

1. برگزاری مراسم‌های شادی و حتی عزای اهل‌بیت(علیهم السلام)، باید با رعایت اصول دینی انجام شود. شکل اصلی هیأت و جشن برای ائمه(علیهم السلام) و به‌ویژه امام زمان(علیه السلام) باید به سبکی باشد که اگر کسی از بیرون به این مجلس وارد شود، رنگ و بوی خداوند متعال را از مجلس دریافت کند.

2. درحین پخش شربت و شیرینی به عابرین پیاده یا ماشینهای عبوری برگه یا بسته‌ای با مضامین فرهنگی تهیه و توزیع کنیم. (این بسته می‌تواند شامل موضوعاتی پیرامون امام زمان(علیه السلام)، تکلیف منتظران در عصر غیبت، اهمیت حجاب و یا. باشد.)

3. سعی کنیم در برگزاری جشنها باعث آزار و اذیت دیگران نشویم و رعایت حال افراد بیمار را بنماییم.

4. باید توجه داشته باشیم نزدیکی به خدا و رضایت امام زمان(علیه السلام) از همه چیز مهم‌تر است؛ پس هر جشن یا مراسمی که به این اسم برگزار می‌شود، اول باید ما را به خدا نزدیک کند و حضرت را از ما راضی نماید.

5. در برگزاری مراسم حتماً از صوتهای مناسب و شرعی از مداحان انقلابی استفاده کنیم.

6. قبل از توجه به کمّیت، به کیفیت شربت و شیرینی‌هایی که قصد توزیع داریم توجه کنیم.

7. باتوجه به فراگیر بودن پخش شربت‌های پرتقال، آلبالو و آناناس از شربت طبیعی و تازه با رعایت اصول بهداشتی کامل استفاده کنیم و سعی کنید نو آوری داشته باشیم.

8. برچسب‏هایی با مضامین دعای فرج، دعای سلامتی امام زمان(علیه السلام) و... تهیه کنیم و از رانندگان درخواست کنیم آن را به شیشه ماشین خود بچسبانند.

9. افرادی که اقدام به پخش شیرینی و شربت می‌کنند، اگر از لباس‌هایی با رنگ روشن و شاد استفاده کنند تأثیر بهتری در مخاطب خواهند داشت.

10. سعی کنید در اینگونه مراسم از کودکان کمک بگیریم؛ چراکه هم برای خودشان اثر مثبتی دارد و هم تأثیر خوبی در مخاطب دارد.

11. در صورت امکان برنامه‌های خود را منحصر به روز جشن نکنیم و دو یا سه روز قبل از نیمه شعبان اقدام به برگزاری برنامه کنیم.

12. مناسب است مساجد هر محل پرچم‌هایی را که نام اهل بیت(علیهم السلام) بر روی آن نوشته شده است به اهالی محل خود برای نصب در جلوی منازل بدهند و پس از پایان جشن آنها را تحویل بگیرند.

13. می‌توانید غرفه‌ای ایجاد کنید و در آن غرفه عکسها و پوسترهای با موضوع مهدویت، مثل ویژگی جوان عصر ظهور و... نصب نماییم.

14. می‌توانیم از قالبهایی که مثل قالب اینستاگرام باشد، استفاده کنیم و نام افرادی که می‌آیند را به عنوان فالوورها و یاران امام زمان(علیه السلام) ثبت کنیم.

شابلون‌نویسی (کلیشه نویسی) روی ماشین شرکت‌کنندگان در جشن با طرحهای مهدویت و نام‌های امام زمان(علیه السلام) نیز می تواند جالب باشد.

___________________________________

پی‌نوشت‌ها:

منبع: ماهنامه اطلاع‌رسانی، پژوهشی، آموزشی مبلغان، شماره 250.

تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٩ / شماره خبر : ٤١٧١٩١ / تعداد بازدید : 160/ محبوب کن - فیس نما / داغ کن - کلوب دات کام

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج