سه شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > خبر خوان 
ماهنامه مبلغان
بهار دل‌ها
بهار فصل نو شدن، انتظار و خواستن است و ظهور امام زمان(عج) مانند بهار احیاگر دل‌های مرده و تجلی‌بخش انسانیت است.
جامعه کبیره؛
شيخ صدوق در كتاب من لا يحضره الفقيه و عيون اخبار الرضا از موسى بن عبد اللّه نخعى روايت كرده كه گفت خدمت حضرت هادى عليه السّلام عرض كردم: يابن رسول اللّه، مرا زيارتى با بلاغت تعليم فرما كه كامل باشد، تا اينكه هرگاه خواستم يكى از شما را زيارت كنم، آن را بخوانم.
ویژه نامه شهادت امام هادی (علیه اسلام)
حضرت امام علی النقی علیه السلام در نیمه دوم ماه ذی الحجه، سال 212 ق در اطراف مدینه و در منطقه «صریا» چشم به جهان گشود. آن بزرگوار در سال 220 و در هشت سالگی به مقام خطیر امامت نائل گردید و به مدت 33 سال رهبری اهل ایمان را عهده دار بود.
محمدمهدی ماندگار
كلیاتی پیرامون :ماه رجب ماه رجب، ماه خدا اعمال و آداب حضور معنوی در ماه رجب سیره معصومین علیهم السلام و بزرگان در ماه رجب ماه رجب و فرصت ها
ولادت حضرت امام باقر (سلام الله علیه)
دیگر بار چشمه سار كوثر محمّد صلی الله علیه و آله در جویباران فضیلت و عفاف به یكدیگر رسیدند تا مرجان های معرفت و مرواریدهای درخشان امامت را به چشمان منتظر و دل های آرزومند هدیه كنند...
پرسش و پاسخ؛ چراها و چراغ‌ها (1)؛
یکی از راه‌های دشمن برای به انحراف کشاندن جوانان ما، تولید و ترویج شبهات است؛ چراکه از این رهگذر می‌تواند آحاد جامعه را که به حق پشتوانه‌های اصلی نظام اسلامی هستند، از دین و حاکمیت جدا سازد.
تفسیر تبلیغی (8)
در شماره‌‏های گذشته ماهنامه مبلّغان (204 الی 209) موضوع «تفسیر تبلیغی قرآن کریم» آغاز گردید و در آن به تفسیر سوره مبارکه حمد و آیات اول تا هشتم سوره مبارکه بقره پرداخته شد. اکنون به حول و قوّه الهی به تفسیر آیات نهم و دهم سوره «بقره» می‌‏پردازیم.
نظام اخلاقی اسلام (2)؛ مباحث مقدماتی علم اخلاق -4
بدون شک مباحث اخلاقی از زمانی که انسان قدم بر روی زمین گذارده، آغاز شده است؛ زیرا حضرت آدم(علیه السلام)پیامبر خدا بود و فرزندانش را با دستورهای اخلاقی که با وحی از خدا دریافت کرده بود، آشنا می‌ساخت.
نظام اخلاقی اسلام (2)؛ مباحث مقدماتی علم اخلاق -3
بعضی از افراد فاسد و مفسد، برای اینکه اعمال خلاف و صفات رذیله خود را توجیه کنند، گفته‌اند: اخلاق انسان قابل تغییر نیست و خدا برخی از مردم را خوب و برخی دیگر را بد آفریده است؛ نه خوبان می‌توانند بد باشند و نه بدها می‌توانند خود را تغییر دهند و خوب گردند، و خدا ما را چنین آفریده است، اگر می‌خواست، می‌توانست ما را با اخلاق خوب بیافریند، پس خدا ما را بد آفریده و نمی‌توانیم خوب باشیم و مقصّر نیستیم!
نظام اخلاقی اسلام (2)؛ مباحث مقدماتی علم اخلاق -2
از گذشته تا کنون مجموع علوم و دانشها را به دو دسته تقسیم کرده‌اند: الف) علوم مربوط به اموری که از قدرت و اختیار انسان خارج هستند که تمام جهان هستی غیر از افعال اختیاری انسان را شامل می‌شود؛ ب) علوم مربوط به اموری که در اختیار انسان و تحت قدرت او قرار دارند؛ یعنی به افعال اختیاری انسان مربوط می‌شوند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>