دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > خبر خوان 
ماهنامه مبلغان
مادر امام حسن عسکری(علیه السلام)؛
به مناسبت ولادت امام عسکری(علیه السلام)، با جناب حدیثه(علیها السلام)، مادر آن گرامی بیش تر آشنا می شویم. در منابع تاریخی و روایی برای ایشان چند نام بیان شده که عبارت است از: حُدَیْث، حُدَیْثه، سَلیل، سَمانه و سُوسَن.
امام حسن عسکری(علیه السلام)؛ حلقه وصل دوران حضور و عصر غیبت -2
وقتی به عصر امام عسکری(علیه السلام) می نگریم، برهه ای جدید رخ می نماید که در آن، گامهای وسیع تری برای زمینه سازی ورود شیعه به عصر غیبت انجام گرفته؛ چراکه در آن آخرین مهلت، امام حسن عسکری(علیه السلام) به عنوان آخرین امام ظاهر، می‌خواهد مردم را برای دوران غیبت آماده کند.
امام حسن عسکری(علیه السلام)؛ حلقه وصل دوران حضور و عصر غیبت -1
امام عسکری(علیه السلام)، به عنوان حلقه وصل دوران حضور و عصر غیبت، بیش ترین خدمت را به جامعه مهدی باوران ارائه کردند؛ چراکه فصل بهره مندی انسانها از امام ظاهر رو به پایان بود و در پی آن دوران بسیار مهمی در زندگی پیروان اهل بیت(علیهم السلام) پیش آمد.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه ربیع الثانی -1
چه منتی به سر خلقت خدا داری* اگر به چشم زمین پای خویش بگذاری* سحاب رحمتی و پای آسمان خدا* کنار می‌کشد آن ساعتی که می‌باری.
نکته ها و مناسبتها؛ ماه ربیع الثانی -3
حضرت فاطمه معصومه(علیها السلام) حق ولایت ‌مداری ولیّ زمان خویش را در دوران خود به‌خوبی ادا کرد؛ همان‌گونه که حضرت زهرا(علیها السلام) با استدلال‌های متین و استوار، حقانیت ولایت امیرالمؤمنین(علیه السلام) را تبیین فرمودند.
نکته ها و مناسبتها؛ ماه ربیع الثانی -2
امام عسکری(علیه السلام) همانند دیگر ائمه(علیهم السلام)، در هنگام لزوم، از ابزار «معجزه و کرامت» برای هدایت استفاده می کردند و این ظرفیت والا را در خدمت اصلاح اندیشه ها و افکار امت اسلامی قرار می دادند؛ اما ویژگی امام استفاده گسترده از این ظرفیت است. قطب راوندی(ره) چهل مورد، سیّد بحرانی(ره) 134 مورد، شیخ حرّ عاملی 136 مورد و علامه مجلسی(ره) 81 مورد از معجزات حضرت را نقل کرده اند.
ویژه نامه میلاد امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكري عليه السلام در هشتم ربيع الثاني سال 232 در شهر مدينه به دنيا آمد. پدر بزرگوارش حضرت امام هادي عليه السلام و مادرش از بانوان شايسته و پاكدامن عصر بود كه به نام‌هاي سوسن، حديث، سليل، و سمانه خوانده مي شد.
حجت الله بیات
با توجه به موقعيت رسانه ملي در ايران، شناسايي جايگاه ويژه آن در سپهر رسانه‌اي جهان براي تبيين اهداف انقلاب و ترويج ارزشهاي اسلامي در داخل و خارج از كشور از اهميت ويژه برخوردار است...
نکته ها و مناسبتها؛ ماه ربیع الثانی -1
در شماره‌های قبلی ماهنامه مبلغان (220 و 221) مقاله‌هایی را با عنوان «نکته‌ها و مناسبتها» ارائه کردیم تا ضمن اشاره به برخی مقالات منتشر شده در شماره‌های پیشین ماهنامه مبلغان در موضوع آن مناسبت، محتوایی برای فرصتهای کوتاه تبلیغی، مانند بین الصلاتین و... فراهم کنیم.
ویژه نامه سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ره) -3
سرانجام حیات پر برکت حضرت عبدالعظیم حسنی(ره) در 15 شوال 252ق، در سن 79 سالگی و در ری به پایان رسید. از ایشان علاوه بر روایات فراوان در کتب معتبر شیعه، کتابهایی به نام: خطب امیرالمؤمنین(علیه السلام)،و «الیوم و اللیلة» به جای مانده است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>