چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > مکاتب و مذاهب > زرتشت 
ماهنامه مبلغان
پاسخ به پرسشهای زرتشتیان (10)؛
سؤال: ﺯﺭﺗﺸﺖ می‌گوید: «ﺩﺭ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﻣﻦ ﺩﺭﻭﻍ ﺣﺮﺍﻡ ﺍﺳﺖ.» ﺩﺍﺭﯾﻮﺵ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯽ نیز می‌گوید: «ﺍﯼ ﺍﻫﻮﺭﺍﻣﺰﺩﺍ! ﺩﺭﻭﻍ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﻦ ﺩﻭﺭ ﻧﮕﻬﺪﺍﺭ.» ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺰﺭﮒ می‌گوید: «ﻣﺮﺩ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺩﺭﻭﻍ ﻧﮕﻮﯾﺪ، ﺣﺘﯽ به هنگام ﻣﺮﮒ ﺩﺭ ﻣﯿﺪﺍﻥ ﺟﻨﮓ.» در ایران باستان دروغگویی وجود نداشته است؛ اما پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) می‏گوید: «ﺩﺭ ﺳﻪ ﺟﺎ ﺩﺭﻭﻍ ﻧﯿﮑﻮﺳﺖ: ﻣﯿﺪﺍﻥ ﺟﻨﮓ، ﻭﻋﺪﻩ ﺑﻪ ﺯﻧﺎﻥ ﻭ ﺍﺻﻼﺡ ﺑﯿﻦ ﻣﺮﺩﻡ.» با این وضع، آیا این اسلام نیست که مردم را به دروغگویی تشویق کرده و ایرانیان را به خاطر گرایش به اسلام دروغگو نموده است؟
پاسخ به پرسشهای زرتشتیان(9)؛
در کتاب «سفینة البحار» از قول امام حسین بن علی(علیهما السلام) چنین نقل شده است: «ما از تبار قریش هستیم و هواخواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانی‌ها هستند. روشن است که هر عربی از هر ایرانی بهتر و بالاتر و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتر است. ایرانی‌ها را باید دستگیر کرد و به مدینه آورد، زنانشان را به فروش رسانید و مردانشان را به بردگی و غلامی اعراب گماشت.» آیا اینها نشانه تحقیر ایرانیان توسط امامان شیعه نیست؟
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان (8)
در شماره‌های گذشته ماهنامه مبلّغان (202، 205 تا 210) برخی از پرسش‌های زرتشتیان از مسلمانان مطرح گردید و پاسخ آن ارائه شد؛ اکنون ادامه این موضوع با طرح پرسشی از سوی زرتشتیان با عنوان "آیا بهتر نیست روحانیون در امور کشورداری و سیاست دخالت نکنند؟" و پاسخ آن، ارائه می‌گردد.
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان(7)
یکی از سؤالاتی که زرتشتیان با نقاب باستان‌گرایی مطرح می‌کنند این است که: ما که ایرانی و فارس زبان هستیم؛ چرا باید نماز و دعا را به زبان عربی بخوانیم؟
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان (6)
چرا دین اسلام مرتد را مستحق اعدام می‌داند؟ اگر کسی در مورد دین اسلام و زرتشت تحقیق کاملی کند و به این نتیجه برسد که دین زرتشت حق است و به آن دین درآید و به دیگران هم کاری نداشته باشد، چرا باید اعدام شود؟
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان (5)
در شماره‌های گذشته ماهنامه مبلّغان (202، 205، 206 و 207) برخی از پرسش‌های زرتشتیان مطرح شد و پاسخ آن نیز ارائه گردید؛ پرسش‌هایی با عنوان «کم بودن شادی و نشاط در اسلام»، «کثرت جنگ‌ها و کشتارها در تاریخ اسلام»، «وجود تناقض در قرآن و رفتار پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله)» و... . اکنون ادامۀ این موضوع را با طرح پرسشی دیگر و پاسخی متقن ارائه می‌کنیم.
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان (4)
در شماره‌های گذشتۀ ماهنامۀ «مبلّغان» برخی از پرسش‌های زرتشتیان از مسلمانان مطرح شد و پاسخ آن نیز ارائه گردید؛ پرسش‌هایی همچون «دلیل کم‌بودن شادی و نشاط در اسلام»، «دلیل کثرت جنگ‌ها و کشتارها در تاریخ اسلام» و... که پاسخ‌های متقن و مستدل هر کدام تقدیم مبلّغان گرامی شد؛ اکنون در ادامۀ این موضوع، پرسش دیگری را به همراه پاسخ آن ارائه می‌نماییم.
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان(3)
یکی از وظایف و مسئولیت‌های مبلّغان دینی، پاسخگویی به شبهات و پرسش‌های مخاطبین است؛ در شماره‌های گذشته (202 و 205) موضوعی با عنوان «پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان» مطرح شد و در آن به پرسشی که از سوی پیروان زرتشت القا شده بود، پاسخ داده شد؛ اکنون در ادامۀ این موضوع پرسش دیگری به همراه پاسخ آن تقدیم می‌گردد.
پاسخ به پرسش‌‌های زرتشتیان (2)
زرتشتیان می‏گویند: دین اسلام، خصوصاً مذهب تشیع، مذهب عزاداری، حزن و اندوه است و همیشه مردم یا به خاطر درگذشت آشنا و فامیل، و یا به خاطر شهادت و وفات بزرگان دینی خود در حال عزاداری و گریه هستند؛ اما بنا بر باورهای زرتشتیان، شیون و زاری، کرداری اهریمنی است، بر خلاف شادی، که بخشایشی ایزدی است. آیا بهتر نیست به دینی معتقد شویم که با شادی و نشاط موجب آرامش روحی و روانی انسان می‏شود؟
پاسخ به پرسش‌‌های زرتشتیان (1)
امروزه یکی از وظایف و مسئولیت‌های مبلّغان دینی، پاسخگویی به شبهات و پرسش‌هایی است که از سوی پیروان و مروّجین فرقه‌ها و نحله‌ها منتشر می‌شود؛ در این راستا به برخی پرسش‌های مروّجین زرتشتی‌گری پاسخ می‌دهیم.