چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > مکاتب و مذاهب > مسیحیت 
ماهنامه مبلغان
آشنائی با مسیحیت (3)؛
در شماره‌های گذشته (مبلّغان 211 و 212)، به موضوع آشنایی با مسیحیت اشاره شد و تاریخچه مسیحیت در دوره‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. در این شماره اعتقادات مسیحیت را مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد.
آشنایی با مسیحیت (2)؛
در شماره گذشته (211)، به بررسی تاریخچه مسیحیت پرداخته شد و در آن سه دوره از تاریخ مسیحت، به ترتیب زیر بیان گردید: 1. دوران تولد حضرت عیسی(علیه السلام) تا عروج ایشان در سال 33م؛ 2. دوران حواریون و رسولان از 33 تا 100م؛ 3. دوران آبای کلیسا از 100 تا 500م. اکنون در ادامه این مبحث، سه دوره دیگر از تاریخچه مسیحیت را به طور اختصار پی می‌گیریم.
آشنایی با مسیحیت(1)؛
تاریخ مسیحیت از تولد حضرت عیسی(علیه السلام) شروع می‌شود که می‌توان آن را به چند مقطع تقسیم کرد: 1. دوران تولد حضرت مسیح(علیه السلام) تا عروج آن حضرت؛2. دوران حواریون و رسولان؛3. دوران آبای اولیه کلیسا؛4. دوران قرون‌ وسطی؛5. دوران اصلاحات و روشنگری (رنسانس) 6. دوران تطوّر مسیحیت.
مصاحبه با مستبصرین (4)؛
در غربی که نظام سرمایه‌داری به دنبال الگو معرفی کردن زنان برای پیشبرد اهدافش است، افرادی پیدا می‌شوند که چشم به الگوهای مشرق زمین دارند و برایشان نیز فرقی نمی‌کند که قریب 1400 سال از زمان حیات آنان می‌گذرد!
محمد اسماعیل نوری زنجانی
در این مقاله نیز به همکاری مشرکان و اهل کتاب برای مبارزه با پیامبر(صلی الله علیه و آله) اشاره می‌کنیم و موضوع هماهنگی مشرکان و اهل کتاب برای دشمنی با اسلام را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
محبت و خشونت در اسلام و مسیحیت (1) -4
عهد جدید از حضرت عیسی(علیه السلام)دو چهره کاملاً متفاوت را ترسیم می‌کند؛ در اناجیل هم‌نوا (متی، مرقس، لوقا) و نیز کتاب «اعمال رسولان» و دو رساله منسوب به « پطرس» و رساله‌های «یعقوب» و «یهودا» و «مکاشفه یوحنا»، حضرت به‌عنوان پیامبر خدا، بنده خدا و پسر انسان معرفی شده است و اگر هم به او پسر خدا اطلاق شده، به معنای بنده مقرب و برگزیده خدا است؛ اما در «انجیل یوحنا» و رساله او و رساله‌های پولس، عیسی خود خدا، خالق آسمان و زمین و پسر خدا، به این معنا که هم‌ذات با خداست، معرفی شده.
محبت و خشونت در اسلام و مسیحیت (1) -3
بنا به الهیات پولسی، مهم‌ترین مفهوم الهیاتی مسیحیت، گناه اوّلیه است. این الهیات معتقد به گناه اوّلیه و سرایت آن در نوع بشر است و برای نجات از این گناه، به دنبال ناجی بوده،‌ آن را در عیسی مسیح(علیه السلام)‌ و عمل او بر صلیب پیدا می‌کند.
محبت و خشونت در اسلام و مسیحیت (1) -2
قبل از اینکه وارد بحث شویم، لازم است مختصری درباره کتاب مقدس، توضیح دهیم. کتاب مقدسِ مسیحیان، از دو بخش تشکیل شده است: «عهد قدیم» و «عهد جدید». مسیحیان بخش اوّل کتاب مقدس را «عهد قدیم» می‌نامند؛ چراکه به اعتقاد آنها خدا با انسان دو عهد بسته است.
محبت و خشونت در اسلام و مسیحیت (1) -1
شاکله هر دین و دیانتی، به تصویری که آن دین از خدا و رابطه او با انسان ترسیم می‌کند، ارتباط دارد. آموزه‌های ادیان در تلاش‌اند تا تصویر این ارتباط را ـ مستقیم یا غیر مستقیم ـ منعکس کنند.
نگاهي به روش هاي پيام رساني مبلغان مسيحي
يكي از اهداف آموزش كليسا جذب افراد مستعد از ميان شاگردان و دانشجويان آموزشگاه ها و دانشگاه هاي مسيحي است.

2 3 صفحه بعدی >>