چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > مکاتب و مذاهب > بهائیت 
ماهنامه مبلغان
ثبت نام و دوره آشنایی و نقد و بررسی؛
مدیریت فرق و ادیان معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه از طلاب واجد شرایط (برادران و خواهران) جهت شرکت در دوره آشنایی و نقد و بررسی در یکی از رشته های بهائیت، تصوف، وهابیت و اهل حق ثبت نام می کند.
علی‌محمد شیرازی؛
در اعتقاد بهائیان، علی‌محمد شیرازی همان موعود شیعیان می‌باشد و وی به ظهور فردی به نام «من یظهره الله» بشارت داده که در آینده می‌آید؛ البته بهائیان حسینعلی نوری را همان موعود بیان و پیامبر قرن جدید می‌دانند.
فرقۀ بهائی، راهی به تباهی (4)-3
مسئله عدم مشروعیت بیت‌العدل به عنوان مهم‏ترین چالش در تشکیلات بهائیت، از بدو تشکیل این نهاد مطرح بوده است و این همان عاملی است که باعث پیدایش انشعاباتی همچون «بهائیان ارتدوکس» گردید. عبدالبهاء در وصایای خود اعلام می‏‌کند که بعد از مرگش اداره امور بهائیان متوجه شوقی افندی است.
فرقۀ بهائی، راهی به تباهی (4)-2
ساختار تشکیلاتی بهائیت به‌گونه‌ای پی‏‌ریزی شده است که هر فرد بهائی دارای عنوانی خاص بوده، خود را در تشکیلات دارای مرتبه‌ای مشخص می‏‌داند.
فرقۀ بهائی، راهی به تباهی (4)-1
در شماره‌های گذشتۀ ماهنامۀ مبلّغان موضوعی با عنوان «فرقۀ بهائی، راهی به تباهی» ارائه گردید و در آن به بحث و بررسی پیرامون فرقۀ ضالّۀ بهائیت پرداخته شد. در این مجموعه مقالات درج گردید؛ اکنون در ادامۀ این موضوع به پیشینه و ساختار بیت‌العدل می‌پردازیم.
مبلّغ خود ساخته و محبوب حاج سید علی محمد وزیری یزدی(ره) (5)
مرحوم وزیری در طول عمر پربرکت خویش مبارزات بی‌امانی را با فرقه گمراه و ضالّه بهائیت داشته است که در اینجا به برخی از این مبارزات اشاره خواهیم کرد.
فرقه بهائي، راهي به تباهي (3)
در گفتار سران بهائي موارد ديگري وجود دارد كه تعريف واقعي اين آموزه را بر خوانندگان بيش از پيش روشن ميكند،مانند تشكيل گروه جلادان خونخوار در عراق،درگيريهاي لفظي بهاء الله وبرادرش ميرزايحيي نوری بر سر جانشيني علي محمدباب و القاب بسيار زشتي كه به همديگر نسبت دادند.
فرقه بهائي، راهي به تباهي (3)
بهاء الله در يكي از عجيب ترين احكام خود، زن و اولاد دختر را از خانة مسكوني متوفّا كه بخش عظيم ارث نيز مي باشد، محروم مي كند و در ام الكتاب بهائيان مي گويد: قرار داديم خانة مسكوني و البسة خصوصي ميّت را براي اولاد ذكور و اولاد اناث و ورثة ديگر حق ندارند.
فرقه بهائي، راهي به تباهي (3)
يكي ديگر از تعاليم بهائيان ترك تعصبات جاهليه مي باشد. واژهاي براي تحريك احساسات و عواطف ساده انديشان. شعاري بر پاية دروغ و نيرنگ در بهائيت؛ چرا كه اگر بهائيان همين آموزه را سرلوحة برنامه ها و اهداف خود قرار ميدادند، شايد امروز خبري از بهائيت نبود.
فرقه بهائي، راهي به تباهي (3)
چهارمين اصل از تعاليم بهائيت عدم مداخله در امور سياسي است. عبد البهاء ميگويد: ميزان بهائي بودن و نبودن اين است كه هر كس در امور سياسيه مداخله كند و خارج از وظيفة خويش حرفي زند و يا حركتي نمايد، همين برهان كافي است كه بهائي نيست. دليل ديگر نمي خواهد.

2 صفحه بعدی >>