چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > اخلاق و عرفان 
ماهنامه مبلغان
قلب، سرمایه ایمان -3
اى بنى ‏اسرائيل! مجلسهاى [درس و علم] دانشمندان را پُر كنيد، حتى اگر [از كثرت ازدحام مجبور شويد] دو زانو بنشينيد؛ زيرا خداوند دلهاى مرده را با نور حكمت زنده مى‏ كند، همچنان كه زمين مرده را قطرات باران تند حيات مى‏ بخشد.
قلب، سرمایه ایمان -2
اين دلها همچون بدنها خسته، افسرده و ملول مى ‏شود، و همانا دلها را روى كردن و پشت كردنى است؛ هرگاه روى آورد، آن را به انجام كارهاى مستحب واداريد و هرگاه پشت كرد، فقط به انجام كارهاى واجب واداريد و به همان اكتفا كنيد.
قلب، سرمایه ایمان -1
وقتی انسان از خویشتن بیگانه شد، تن را فدای جان و جان را هدیه جانان می‏کند و تمام وجودش جایگاه عشق الهی می‏شود و حاصل آن «قلب سلیم» است که در دنیا و آخرت توشه راهش می‏گردد؛ قلبی که غیر خدا در آن راه ندارد.
دعای «یا من ارجوه»؛
مرحوم شیخ عباس قمی(ره) در «مفاتیح الجِنان»، اعمال ماه رجب را بر شمرده، در قسمت مربوط به اعمال مشترک، هشتمین عملی را که از آن یاد می کند، دعای کوتاه؛ اما بسیار معروف «یا من ارجوه...» است. در این نوشتار، نخست اعتبار و سپس ساختار این دعا بررسی می شود.
ولادت حضرت امام باقر (سلام الله علیه)
دیگر بار چشمه سار كوثر محمّد صلی الله علیه و آله در جویباران فضیلت و عفاف به یكدیگر رسیدند تا مرجان های معرفت و مرواریدهای درخشان امامت را به چشمان منتظر و دل های آرزومند هدیه كنند...
رجب المرجب بهار معنویت و معرفت (1)
بندگان خدا با رسیدن موسم رجب در معرض رحمت و رضوان الهی قرار دارند که به اندک تلاشی و عمل به ساده‌ترین دستورات این ماه، به عالی‌ترین مقامات معنوی دست می‌یابند.
نرم افزار اندروید
به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا «سلام الله علیها»، نرم افزار اندروید «سوژه سخن فاطمیه» از سوی اداره نرم افزارهای دینی معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه، جهت استفاده طلاب و مبلغان گرامی در ایام فاطمیه به صورت رایگان، در سایت www.mobaleghan.com منتشر شد.
سفارش به تقوا؛
یکی از وظایف مهم مبلغین دینی، سفارش به تقواست. در ماهنامۀ شماره 215 مبلغان به هشت مورد از سوژه‏ های سفارش به تقوا اشاره کردیم که عبارت بودند از: اعمال مکشوف، بهترین توشه، تقوای ضعف و تقوای قوت، کِشتی تقوا، تقوا و گشایش، ماندگارترین خیر، حق تقوا و دژ تقوا؛ اکنون در ادامه به نمونه‌های دیگری از سوژه‌‏های سفارش به تقوا می‌‏پردازیم.
غیرت و بی‌غیرتی (7)؛ «عوامل و اسباب بی‌غیرتی»
در شماره‌های گذشته (214، 216، 217، 218، 221 و 222) ذیل موضوع «غیرت و بی‌غیرتی» مباحثی همچون: انواع غیرت، نمونه‌های غیرت، آثار سوء بی‌غیرتی و عوامل غیرت‏افزایی ارائه گردید؛ اکنون در ادامه این موضوع به مبحث «عوامل و اسباب بی‌غیرتی» می‏‌پردازیم.
غیرت و بی‌غیرتی (6)؛
در شماره‌های گذشته (214، 216، 217، 218 و 221) مقالاتی با عنوان «غیرت و بی‌غیرتی» ارائه گردید و در آن به مباحثی همچون: انواع غیرت، نمونه‌های غیرت در سیره انبیاء(علیهم السلام)، آثار سوء بی‌غیرتی و... پرداخته شد. در آخرین مبحث این مقاله (مبلغان 221)، برخی از عوامل و اسباب غیرت‌افزایی تبیین گردید؛ اکنون ادامه عوامل و اسباب غیرت‌افزایی تقدیم می‌گردد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>