پنج شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > اعتقادات 
ماهنامه مبلغان
پرسش و پاسخ؛ چراها و چراغها (2)
پیرامون مسئله «حکومت اسلامی» به طور عام و «حکومت اسلامی پیش از ظهور امام زمان(علیه السلام)» به طور خاص، پرسش‌ها و شبهاتی مطرح است که دو سؤال اساسی (دو قول) آن مطرح و پاسخ مربوطه داده می‌شود.
مصاحبه با مستبصرین (3)؛
در شماره‌های گذشته (190 و 192) موضوعی با عنوان «مصاحبه با مستبصرین» ارائه شد و در آن گفتگوهایی کوتاه با برخی کسانی که به تازگی به دین مبین اسلام مشرّف شده‌اند، منتشر گردید. در این شماره نیز سراغ یکی دیگر از این افراد رفته و گفتگویی کوتاه با ایشان انجام داده‌ایم.
پرسش و پاسخ؛ چراها و چراغ‌ها (1)؛
یکی از راه‌های دشمن برای به انحراف کشاندن جوانان ما، تولید و ترویج شبهات است؛ چراکه از این رهگذر می‌تواند آحاد جامعه را که به حق پشتوانه‌های اصلی نظام اسلامی هستند، از دین و حاکمیت جدا سازد.
سه شاکی قیامت -3
قرآن کریم تنها کتاب آسمانی است که از تحریف دور مانده و برای معارف دینی سندی معتبرتر از آن وجود ندارد. این قرآن اگر مهجور بماند، در قیامت از افراد زمان خود شکایت می‌کند.
سه شاکی قیامت -2
گروهی دیگر که از انسان در قیامت شکایت می‌کنند، عالمان هستند. یقیناً در مرحله اول مصداق این علما، انبیا و امامان معصوم(علیهم السلام) هستند که در میان مردم بودند؛ ولی مردم از آن‌ها استقبال نکردند. در زمان غیبت، علمای عاملی هستند که مردم را به خیر و صلاح دعوت می‌کنند؛ ولی مردم آنچنان که باید، استقبال نمی‌کنند. اینان در روز قیامت می‌توانند از دست چنین مردمی شکایت کنند.
سه شاکی قیامت -1
از دیدگاه مکتب حیاتبخش اسلام، تمام کارهای انسان تحت نظر و حساب دقیقی قرار داشته، علاوه بر آثار وضعی دنیایی، در آخرت نیز حسابرسیِ بسیار دقیقی دارد. از فکر و اندیشه، رفتار و کردار و ریز اعمال انسان سؤال و بازخواست می‌شود. در این بین، افراد و اشیائی وجود دارند که در روز قیامت از انسان شاکی می‌شوند.
ارتداد و آزادی؛
از بحث‌های مهمی که پرسش‌های فراوانی درباره آن بین اندیشمندان و جوانان وجود دارد، بحث «ارتداد» است. کتاب «ارتداد و آزادی» مباحث کافی و جامعی را در این زمینه ارائه کرده است؛ در این مقاله خلاصه‌ای از کتاب مذکور ارائه می‌گردد.
حقوق پدر بر فرزند
حدیثی از پیامبر صلی الله علیه و آله ، است که فرمودند: « پدران سه نفرند: پدری که از ناحیه او متولد شده ای [پدر نسبی] و پدری که به تو همسر داده است [پدر همسر] و پدری که به تو آموزش داده است [پدر علمی‎و روحانی].»
جامعه کبیره؛
شيخ صدوق در كتاب من لا يحضره الفقيه و عيون اخبار الرضا از موسى بن عبد اللّه نخعى روايت كرده كه گفت خدمت حضرت هادى عليه السّلام عرض كردم: يابن رسول اللّه، مرا زيارتى با بلاغت تعليم فرما كه كامل باشد، تا اينكه هرگاه خواستم يكى از شما را زيارت كنم، آن را بخوانم.
پرسش‌های دینی؛
امروزه بر اثر گستردگی وسایل ارتباط جمعی و رسانه‌های عمومی، خصوصاً فضای مجازی، ذهن انسان‌ها، به ویژه قشر جوان باز شده و صدها سؤال در مورد مسائل دینی، قرآنی، روایی و... برای آنها مطرح است که باید عده‌ای به صورت صحیح و دقیق و با آگاهی از وسایل ارتباط جمعی پاسخگو باشند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>