چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > اعتقادات 
ماهنامه مبلغان
حدیث شریف کساء؛ نمی از فضائل پنج تن آل عبا(علیهم السلام) -4
در کنار تمام عظمتهایی که حدیث شریف کساء با توجه به نکته های اصولی، اعتقادی و امامتی دارد؛ فرازهای زیبای این حدیث خالی از نکته های تربیتی نیز نیست.
حدیث شریف کساء؛ نمی از فضائل پنج تن آل عبا(علیهم السلام) -3
خداوند متعال در حدیث کساء، خمسه طیبه(علیهم السلام) را محور و سبب خلقت تمام عالم هستی معرفی فرموده است که اگر ایشان نبودند، هیچ مخلوقی (اعم از کهکشانها، افلاک، ماه و خورشید و حتی سایر انسانها) خلق نمی شد، و این امتیازی عظیم و بی نظیر برای پنج تن آل عبا(علیهم السلام) می باشد که هیچ موجودی در آن شراکت نمی کند.
حدیث شریف کساء؛ نمی از فضائل پنج تن آل عبا(علیهم السلام) -2
به دلیل وجود خیل کثیری از دشمنان اهل بیت(علیهم السلام) در طول تاریخ، بسیاری از آثار مربوط به مناقب ایشان یا به غارت رفته و یا در آتش کینه و حسد جاهلان و معاندان سوخته است و آن چه امروزه در دست محققان علوم آل الله قرار دارد، بخشی از آن آثار ارزشمند است.
حدیث شریف کساء؛ نمی از فضائل پنج تن آل عبا(علیهم السلام) -1
آیات و روایات فضایل بی‌شمار اهل بیت(علیهم السلام)، آن قدر زیاد است که بیان خلاصه آن نیز در توان بشر معمولی نیست تا چه رسد به شرح و توصیف آن. اما وظیفه ما فراهم ساختن زمینه جاری ساختن زمزمی از آب حیات و ابلاغ گوشه ای از این فضایل به اندیشه تشنه بشری است تا در پرتو نور آن، راه را از بی راهه ظلمت‌ها تشخیص داده، و سیراب از معارف ناب گردند.
ویژه نامه شهادت امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكری علیه السلام می فرمود: كسی كه به حقوق مردم آشناتر از دیگران باشد و به ادای آن اهتمام ورزد، نزد خدا مقامی برتر از دیگران دارد و كسی كه در دنیا در برابر برادران مؤمن خویش تواضع و فروتنی كند، نزد خدا در زمره صدیقین و از شیعیان واقعی علی بن ابی طالب علیهماالسلام خواهد بود.
ویژه‌نامه شهادت امام رضا علیه السلام
امام علي ‌بن موسي‌ الرضا عليه‌ السلام هشتمين امام شيعيان از سلاله پاك رسول خدا و هشتمين جانشين پيامبر مكرم اسلام مي‌باشند. ايشان در سن 35 سالگي عهده‌دار مسئوليت امامت و رهبري شيعيان گرديدند و حيات ايشان مقارن بود با خلافت خلفاي عباسي كه سختي‌ها و رنج بسياري را بر امام روا داشتند و سر انجام مأمون عباسی ايشان را در سن 55 سالگی به شهادت رساند.
شیوه‌های پاسداشت ادب (5)؛ نصرت اهل‏بیت(علیهم السلام) -6
هنگامی که چکمه‌پوشان خون‌آشام راه حق را سدّ می‌کنند، حقّ مداران را به زنجیر می‌کشند و در برابر هیچ منطق و استدلالی سر فرود نمی‌آورند و جز زبان زور، هیچ زبانی را نمی‌فهمند، دین نیاز به حمایت نظامی پیدا می‌کند و از همین رو جهاد تشریع شده است. در آنجا باید از نفس، نَفَس و نَفِیس دریغ نکرد و باید شاهد بود و شهید.
شیوه‌های پاسداشت ادب (5)؛ نصرت اهل‏بیت(علیهم السلام) -5
گسترش و بقای دین نیاز به پشتوانۀ مالی دارد و پیشوایان معصوم(علیهم السلام) را باید با حمایت سترگ مالی یاری رساند. عرصه ‏های نصرت مالی اهل‏بیت(علیهم السلام)چند گونه است.
شیوه‌های پاسداشت ادب (5)؛ نصرت اهل‏بیت(علیهم السلام) -4
از جمله شئون و منزلتهای ائمّه(علیهم السلام)حاکمیت، مدیریت و مرجعیت سیاسی است. در قرآن کریم با دلالت نصوص فراوان آمده است که آنان همان اولی‌الامرند. در زیارت جامعۀ کبیره آنان را «قادَةَ الاُمَم»؛ یعنی پیشوایان امّتها و «ساسة العِبَاد و ارکانَ البلاد؛ سیاست‌گزاران بندگان و استوانه‌های شهرها» می‌خوانیم. این حق الهی آنان و حق مردم است که رهبری معصوم و در اوج کرامت داشته باشند.
شیوه‌های پاسداشت ادب (5)؛ نصرت اهل‏بیت(علیهم السلام) -3
نصرت ائمّه(علیهم السلام)، یاری کردن دین خداوند متعال است و دین الهی تنها با پارسایی، عفت، راستی و درستی، و دوستی و ایستادگی‌ پاسداری می‌شود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>