يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
تفسیر تبلیغی (4)
در شماره‏های گذشتۀ ماهنامۀ مبلّغان (204، 205 و 206) موضوع «تفسیر تبلیغی قرآن کریم» آغاز گردید و در آن به تفسیر سورۀ مبارکۀ حمد و آیات اول و دوم و سوم سورۀ مبارکۀ بقره پرداخته شد؛ اکنون به حول و قوّۀ الهی به ادامۀ آیات سورۀ «بقره» پرداخته و آیات را با نگاه تبلیغی، مورد توجه قرار می‌دهیم.
تفسیر تبلیغی (3)
در شماره‌های گذشتهٔ ماهنامهٔ مبلّغان (204 و 205) موضوع: «تفسیر تبلیغی قرآن کریم» آغاز گردید و در آن به تفسیر سورهٔ مبارکهٔ حمد و آیات اول و دوم سورهٔ مبارکهٔ بقره پرداخته شد؛ اکنون به حول و قوّهٔ الهی به ادامهٔ تفسیر آیات این سوره می‌پردازیم.
مراثی حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و شهدای کربلا -3
هنگامی که اسرای کربلا را در گوشۀ خرابه ‏ای جای دادند، نیمه‏ های شب دختر امام حسین(علیه السلام) از خواب بیدار شد. صدا می‏زد: «أَینَ اَبِی؟؛ پدرم کجاست؟» الان او را دیدم. اهل خرابه دورش را گرفتند؛ اما هر قدر نوازش کردند، آرام نگرفت. آخر دختر عزیز پدر است. اگر نازی کند، خریدارش پدر است؛ اما او که بابا ندارد.
ولایت و حکومت؛
بشریت امروزه مثل همیشه تاریخ بر سر یک دو راهی سرنوشت‌‏ساز ایستاده است؛ دو راهی که اگر عقیده و مسیر درست را انتخاب کند و راه حق و عدالت را برگزیند، دنیا و آخرت خویش را آباد و جان خویش را آزاد می‌کند و اگر در این انتخاب دچار اشتباه شود، آرامش و امنیت زندگی خود و دیگران را تباه می‌سازد.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها: اول صفر 1- جنگ صفین: جایگاه جهاد در اسلام دسته بندی مخالفین حكومت امام علی علیه السلام
آشنایی با مبلّغان انقلابی (1)
یکصد و ده سال از شهادت و پایمردی مبلّغی عالم، مجتهدی بصیر و مبارزی بیگانه ‏ستیز؛ یعنی شهید شیخ فضل الله نوری(ره) می‏‌گذرد. با اینکه نوشته‏‌های زیادی درباره او، موافقین و مخالفینش نوشته‏‌اند؛ اما هنوز هم این شخصیت وارسته عالم اسلام ناشناخته و مظلوم مانده است، گرچه دوست و دشمن در مراتب تقوا، غیرت دینی و علمش اجماع دارند.
جلوه‌ای از سیره و سیمای بزرگان (2)
الگوبرداری از زندگی گذشتگان و عبرت‏‌گرفتن از کردار دیگران، رهنمودی از تعالیم قرآن کریم و معارف اهل‌‏بیت(علیهم السلام)است که همواره مورد توجه علما و بزرگان دین قرار داشته است. در شمارۀ گذشته ماهنامه مبلّغان (شماره 201) به بررسی سیره و سیمای بزرگان و علمای بزرگ پرداخته شد و برخی از راز و رمزهای موفقیت در زندگی آیت الله انصاری شیرازی(ره) ارائه گردید؛ اکنون در ادامۀ این موضوع، به بررسی سیرۀ شهید محراب، آیت الله مدنی(ره)می‌پردازیم.
روش‌های برخورد ائمه(علیهم السلام) با جریان‌های انحرافی اسلامی (1)
در این نوشتار با مطالعه برخی منابع تاریخی، روایی و رجالی، به بررسی شیوه‌های برخورد معصومان(علیهم السلام)با جریان‌های انحرافی و چگونگی دفع و رفع آسیب آنان از جامعه اسلامی می‌پردازیم.
کرامت انسانی از منظر آموزه‌های دینی -3
کرامت ذاتی یا تکوینی، به معنای شرافت وجودی نشأت گرفته از روح مقدس خداوندی است که باعث صعود انسان تا بالاتر از ملائک می‏‌شود؛ چراکه در مقام انسانیت می‏‌باشد و اگر کسی در اثر گناه از این مقام پایین آید، نه تنها دیگر مصداق انسان نیست؛ بلکه از حیوانات نیز پست‎‏تر محسوب می‏‌شود.
کرامت انسانی از منظر آموزه‌های دینی -2
دنیایی که از حقارت و پستی صلاحیت اطلاق حیات و زندگانی ندارد، حیاتی که در آن تمامی فضایل و کرامات نابود شده باشد، تنها اندک نشانی از حیات در آن دیده می‌شود و در حقیقت زندگانی نیست؛ بلکه مرگ است.

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>