چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
محبّت پیامبر(صلی الله علیه و آله) به امتش در سختی‌ها -4
لحظات آخر عمر شریف پیامبر، ملائکه کنار بستر حضرت نازل شدند و گفتند: یا رسول الله! وقت رفتن است و دیگر فرصت ماندن برای شما نیست. ملک‌الموت حاضر شد و عرض کرد: اجازه می‌دهید جان شما را بگیرم؟ پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمودند: نه، و سپس سراغ جبرئیل را گرفت. جبرئیل نازل شد و وقتی رو‌بروی حضرت قرار گرفت، آن حضرت همزمان با نفس‌های آخر به او فرمود: «وضع و تکلیف امتم چه می‌شود؟»
محبّت پیامبر(صلی الله علیه و آله) به امتش در سختی‌ها -3
سومین جلوه محبت پیامبر(صلی الله علیه و آله) و در واقع محبت خداوند به امت اسلام این است که پیامبر(صلی الله علیه و آله) مزد رسالتش را مودّت و محبت به اهل‌بیت خویش معرفی فرموده است: «قُل لا اسُئَلُکُمْ عَلَیهِ اجْراً الَّا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُربی»
محبّت پیامبر(صلی الله علیه و آله) به امتش در سختی‌ها -2
یکی دیگر از مواضع محبت پیامبر(صلی الله علیه و آله) در سختی‌ها، مشکلاتی بود که آن حضرت در زمان هجرت به طائف متحمل شدند. جریان این سفر چنین نقل شده است که: پس از وفات حضرت ابوطالب(علیه السلام)، گستاخى قریش در آزار به رسول خدا(صلی الله علیه و آله) به نهایت رسید.
محبّت پیامبر(صلی الله علیه و آله) به امتش در سختی‌ها -1
در جنگ احد، بعد از نافرمانی گروهی از مسلمانان، حمله ناگهانى قریش سپاه اسلام را از هم گسیخت و منهزم ساخت. دشمن نیرویى به دست آورد و حملات خود را سخت کرد و ناگهان مسلمانان متوجه بلا شدند و جمعى در آن میان به شهادت رسیدند تا اینکه دشمن خود را به رسول خدا(صلی الله علیه و آله) رساند.
دهه آخر صفر؛
رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام و امام رضا علیه السلام بر همه مسلمانان جهان تسلیت باد.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه ربیع الاول -5
چندتایی زدند با پا در* تا که افتاد روی زهرا، در* گیرم از دست سنگها نشکست* چه کند بار شیشه‌اش با، در.
معناشناسی واژه‌های قرآنی؛ با روش تفسير قرآن به قرآن (1) -3
برای فهم دقیق واژگان قرآن نمی‌شود به معنای لغوی واژگان بسنده کرد و باید موارد دیگر استعمال آن واژه در آیات دیگر را هم بررسی کرد و علامه طباطبائی با همین شیوه علاوه بر یافتن معنای دقیق آیات، پاسخ تفاسیر مخالفین را نیز می‌دهند.
معناشناسی واژه‌های قرآنی؛ با روش تفسير قرآن به قرآن (1) -2
برای نمونه استعمالات واژه سکینه را در آیات مختلف قرآن کریم مورد بررسی قرار می‌دهیم تا معلوم شود آیا از این واژه همان معنای لغوی مد نظر است یا قرآن کریم معنای خاصی از این واژه را اراده کرده است؟
معناشناسی واژه‌های قرآنی؛ با روش تفسير قرآن به قرآن (1) -1
از نکات مهم در ترجمه و تفسیر قرآن کریم این است که آیا مفردات و واژگان آیات مطابق همان معنای لغوی‌شان باید ترجمه و تفسیر شوند؟ یا در قرآن برای واژه‏ها معنا و خصوصیات ویژه‏ای لحاظ شده که برای کشف آنها نیاز است دیگر استعمالات آن واژه در سایر آیات را ملاحظه نمود؟
امام حسین(علیه السلام)؛ آینۀ تمام نمای عبودیت -3
هرگاه بنده به امر و نهی خدا گردن نهد، هیچ گاه با مردم جدال نمی‌کند، و به آنان فخر نمی‌فروشد. نتیجه اشتغال انسان به اوامر و نواهی الهی این است که دیگر حرف مردم برایش مهم نیست، به همین خاطر مراء و مباهاتی برای او به وجود نمی‌آید.

<< صفحه قبلی3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>