پنج شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
ویژه نامه ولادت حضرت امام جواد (علیه السلام)
حضرت امام محمد تقی، امام نهم شیعیان، كنیه اش «ابوجعفر» و لقب دیگر او «جواد» می باشد. در نیمه ماه رجب 195 ه. ق، در حالی كه سخت پدرش چشم انتظار فرزندی چون او بود، در مدینه منوره دیده به جهان گشود.
حقوق والدين در صحيفه سجاديه (1)
از نكات مهمي كه جوانان بايد در مورد پدر و مادرشان رعايت كنند، لحن خطاب و استفاده از كلمات دلپذير و دوست داشتني است. رعايت اين نكته مي تواند در استحكام روابط والدين و فرزندان تأثير به سزايي داشته باشد.
مسئوليت فرزندان در مقابل والدين(2)
حق پدرت اين است كه بداني او ريشه تو است و اگر او نبود، تو نيز نبودي و بدان آن نعمت‌هايي كه در خود مي‌بيني و مي‌پسندي،‌ پدرت سرچشمه آنها است، پس خدا را ستايش كن!‌ و در مقابل اين نعمت شكر نما و بدان كه هيچ نيرويي نيست، مگر از طرف خدا.
انتظار از پدر
«انس بن مالک» که خدمتگزار پیامبر صلی الله علیه و آله بود و همیشه در کنار آن حضرت به سر می برد، می گوید: «إ پیامبر خدا صلی الله علیه و آله به بچه ها رسید و به آنها سلام کرد.»
سجاد فروزش
بالاترین حقّی که پدر بر فرزندان خود دارد، حقّ اطاعت است. امیرمؤمنان علی علیه‏السلام می‎فرماید: « حقّ پدر بر فرزند این است که فرزند در هر چیزی جز معصیت خداوند، از پدر اطاعت کند.»
سجاد فروزش
از منظر اسلام، پدر دارای نقشی ویژه ومنحصر به فرد در نظام تربیتی خانواده می‎باشد، به طوری که هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. همان گونه که پدر وظیفه دارد نیازهای جسمی فرزند را فراهم کند، در جهت تربیت صحیح او نیز باید به جدّ کوشش نماید.
آشنایی با مسیحیت(1)؛
تاریخ مسیحیت از تولد حضرت عیسی(علیه السلام) شروع می‌شود که می‌توان آن را به چند مقطع تقسیم کرد: 1. دوران تولد حضرت مسیح(علیه السلام) تا عروج آن حضرت؛2. دوران حواریون و رسولان؛3. دوران آبای اولیه کلیسا؛4. دوران قرون‌ وسطی؛5. دوران اصلاحات و روشنگری (رنسانس) 6. دوران تطوّر مسیحیت.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -4
در ایامی که جامعه اسلامی، خصوصاً در زمان امیرالمؤمنین(علیه السلام) دچار هجمه، فتنه و گرفتاری‌های بزرگی می‌شد، برخی عالمان و مبلّغان دینی به وظایف خود عمل می‌کردند. وی با آنکه از خانواده محترم و معززی بود؛ ولی وقتی احساس وظیفه کرد که باید در مقابل ظلم و فساد بایستد و از حق دفاع کند، به تبلیغ اندوخته‌های معرفتی و علمی خود پرداخت.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -3
وی یکی از زنان مبلّغ‌های بود که از فصاحت و بلاغت خاصی در کلام برخوردار بود. آنچه در منابع روایی و تاریخی در مورد این بانوی بزرگوار مطرح شده، نشان می‌دهد که وی هم از علم و معرفت بالایی برخوردار بوده و هم از فصاحت و بلاغت در کلام. همین دو ویژگی موجب شد که به تبلیغ معارف دینی بپردازد و در این راستا در هر فرصت تبلیغی به تکلیفش عمل می‌کرده است.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -2
شیخ طوسی(ره) در رجال خود به چندین مورد از زنان با کرامت و بزرگوار اشاره کرده است که در سلسله راویان و مبلّغان دین قرار داشته‌اند. وی می‌نویسد: حبابه از زنان پرهیزگار و عالم‌های بوده که خدمت امیرالمؤمنین(علیه السلام) می‌رسید و کسب معارف می‌نمود.

<< صفحه قبلی3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>