سه شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
جشن تکلیف؛
یکی از عرصه‌های تبلیغی مبلّغان دینی، تبلیغ دانش‌آموزی است که اقتضائات و لوازم خاص خود را دارد و با عرصهٔتبلیغ عمومی، متفاوت است؛ یک مبلّغ دینی باید علاوه بر تجهیز شدن به روشها و آموزشهای خاص دانش‌آموزی، در بکارگیری آنها اهتمام لازم را داشته باشد و همواره به آنها توجه نماید.
مقابله با دشمنان نظام اسلامی؛
مبارزه و جنگ بین منادیان حق و باطل همواره وجود داشته و خواهد داشت؛ چراکه لشکر کفر و باطل، در صدد نابود ساختن بنیان حق و خاموش کردن چراغ ایمان بوده، به همین جهت نیروهای مؤمن پیوسته در مقابل آن صف‌آرایی کرده‌اند. نمونه بارز این رویارویی را در ایران، از شروع پیروزی انقلاب اسلامی، مشاهده کرده‌ایم.
تفسیر تبلیغی (6)
در شماره‌های گذشته ماهنامه مبلّغان (204 الی 208) موضوع «تفسیر تبلیغی قرآن کریم» آغاز گردید و در آن به تفسیر سوره مبارکه حمد و آیات اول تا چهارم سوره مبارکه بقره پرداخته شد؛ اکنون به حول و قوّه الهی به ادامه آیات سوره «بقره» می‌پردازیم و آیات آن را با نگاه تبلیغی، تفسیر خواهیم کرد.
برخورد پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) با ایجاد رعب و وحشت در مردم توسط تندروها(1)
پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) با افراد تندرو که موجب رعب و وحشت در جامعه اسلامی می‌شدند و مردم بی‌دفاع و بی‌گناه را بدون دلیل شرعی به قتل رسانده، اموال آنها را به سرقت می‌بردند، به شدت برخورد می‌کرد و حتی از نگاه ترس‌آور به دیگران، از ترساندن مردم با سلاح، شمشیر یا چاقو، از کشتن زنان و کودکان اهل حرب و تکفیر کسانی که اظهار اسلام می‌کردند نیز به شدت نهی می‌کرد. این امر نشانگر اهمیت دادن به مردم از سوی رسول خدا(صلی الله علیه و آله) است.
ویژه نامه میلاد امام جعفر صادق (علیه السلام)
حضرت‌ امام‌ جعفر صادق‌ عليه‌ السلام‌ در روز 17ربيع‌ الاول‌ سال‌ 83 هجرى‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود . كنيه‌ آن‌ حضرت‌ : "ابو عبدالله‌" و لقبش‌ "صادق‌" است‌.
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله)؛
یکی از مناسبتهای ماه ربیع‌الأول، ولادت پیام‌آور رحمت، حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله) است؛ امام خمینی!ایام متعلّق به ولادت نبیّ گرامی(صلی الله علیه و آله) را به نام «هفتۀوحدت» نامگذاری کردند. انتخاب هفته وحدت که ریشه در آموزه‌های قرآنی و روایی و سنّت شریف پیامبر(صلی الله علیه و آله) و اهل‌بیت(علیهم السلام) دارد، یادآور آیاتی است که امر به وحدت می‌کنند.
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان (6)
چرا دین اسلام مرتد را مستحق اعدام می‌داند؟ اگر کسی در مورد دین اسلام و زرتشت تحقیق کاملی کند و به این نتیجه برسد که دین زرتشت حق است و به آن دین درآید و به دیگران هم کاری نداشته باشد، چرا باید اعدام شود؟
فعالیت‌های امام صادق(علیه السلام)؛
روزهای میلاد و شهادت معصومین(علیهم السلام)فرصتی برای تقویت محبّت و معرفت آن بزرگواران به شمار می‌رود. 25 شوال سال 148ق روز شهادت امام صادق(علیه السلام) شناخته می‌شود. با توجه به این حادثه بزرگ تاریخی، در این نوشتار، درس‌هایی از زندگی امام ششم را مرور می‌کنیم.
ویژه نامه میلاد حضرت رسول اکرم (ص)
تولد حضرت محمد (ص) بنابر بسياري از روايات در 17 ربيع الاول عام‌الفيل (570 م)، يا به روايتي 12 همان ماه در تقويم عربي روي داد . پدر پيامبر‌(ص)‌، عبدالله فرزند عبدالمطلب و مادرش آمنه دختر وهب و هر دو از قبيلة بزرگ قريش بودند.
عرصه تبلیغ و اولویّت‌ها -2
امروزه فاصله‌ای محدود بین برخی از مبلّغین و روحانیون با جامعهٔاطراف خود ایجاد شده است؛ برخی از مروّجین دینی از اجتماعات مردمی فاصله گرفته‌اند و در متن جامعه حضور ندارند! حال بحث از علل و عوامل آن را به فرصتی دیگر موکول می‌کنیم و مباحثی همچون «فعالیّتهای تخریبی دشمنان»، «کم‌کاری برخی از مبلّغین» و «دوری کردن مردم و آحاد جامعه» که می‌توانند علل اصلی این معضل باشند، را مورد بررسی قرار نمی‌دهیم؛ بلکه دو راهکار جهت برون رفت از این مشکل را ارائه می‌کنیم.

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>