چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
روش محاسبه خمس (2) -2
با توجه به اینکه بیش تر شهریه طلاب از وجوهات شرعیه تأمین می شود، در این مجال فتاوای مراجع معظم تقلید را در مورد آن مقدار از شهریه دریافتی طلاب که در پایان سال خمسی باقی می ماند، می آوریم.
روش محاسبه خمس (2) -1
وجوهات شرعیه به مبالغی گفته می شود که هر مکلف در برهه های مختلف زمانی به مجتهد جامع الشرایط یا نماینده او پرداخت می کند. حال کلام در این است که اگر این گونه وجوهات در زندگی کسانی که دریافت می‌کنند تا پایان سال خمسی باقی بماند، آیا متعلق خمس خواهد بود یا خیر؟
آغاز امامت و ولایت حضرت مهدی (عج)
نهم ربیع الاول، پیام رسان بهار ظهوری است که گلهای زیبای زندگی همچون عدل، قسط، عزت، عشق، صفا، صمیمیت، گذشت، ایثار و ایمان و احسان در آن می شکفد.
وصیت امام حسن عسکری(علیه السلام) به یارانش -2
امام حسن عسکری(علیه السلام)در ادامۀ وصیت خویش چند دستور اخلاقی مهم که در سازندگی فردی شیعیان مؤثر است، بیان می‌فرمایند: «خدا را بسیار یاد کنید و مرگ را نیز فراوان یاد نمایید و قرآن را بسیار تلاوت کنید و صلوات بر پیامبر(صلی الله علیه و آله)بفرستید؛ زیرا صلوات دو حسنه دارد و آنچه را به شما سفارش کرده، در حفظ آن بکوشید. شما را به خدا می‌سپارم و بر شما درود می‌فرستم.»
وصیت امام حسن عسکری(علیه السلام) به یارانش -1
امام حسن عسکری(علیه السلام)چند روز قبل از شهادت در مجلسی که چهل تن از دوستان و یاران ایشان، از جمله: محمد بن عثمان، معاویه بن حکم و محمد بن ایوب حضور داشتند، بعد از نشان دادن جمال زیبای حضرت مهدی(علیه السلام) چنین فرمود: او (اشاره به حضرت مهدی(علیه السلام)) بعد از من صاحب و خلیفه شماست.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه ربیع الاول -1
ای کاش در اینجا مجالی دست می داد* پای گلوی بی صدای تو بمیرم* یک حجره و یک بستر و یک باغ لاله* خیلی دلم می خواست جای تو بمیرم.
ویژه نامه شهادت امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكری علیه السلام می فرمود: كسی كه به حقوق مردم آشناتر از دیگران باشد و به ادای آن اهتمام ورزد، نزد خدا مقامی برتر از دیگران دارد و كسی كه در دنیا در برابر برادران مؤمن خویش تواضع و فروتنی كند، نزد خدا در زمره صدیقین و از شیعیان واقعی علی بن ابی طالب علیهماالسلام خواهد بود.
نظام اخلاقی اسلام (7)؛ رضا و تسلیم در برابر خدا -8
هیچ یک از پیامبران در هیچ امری، هرگز نمی‏ گفتند: ای کاش چنین و چنان می‏ شد. حتی روایت است که خادم رسول خدا(صلی الله علیه و آله) می‏ گوید: ده سال خادم پیامبر(صلی الله علیه و آله) بودم، هرگز نشد به من بگوید: چرا چنین کردی و چرا چنان نکردی؟
نظام اخلاقی اسلام (7)؛ رضا وتسلیم در برابر خدا -7
رضا و تسلیم از فضائل اخلاقی است و ضد آن سخط است که در ردیف رذائل قرار دارد. «سخط» در لغت به معنی: کراهت و ناراضی بودن از چیزی است و در اصطلاح به معنی: اعراض و رو گردانیدن از حق.
نظام اخلاقی اسلام (7)؛ رضا وتسلیم در برابر خدا -6
راضی شدن به قضای الهی و تسلیم خواست او گشتن، فواید فراوانی دارد که به برخی از آنها اشاره می‏کنیم.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>