يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
ضرورت «وحدت اسلامی» و راه کارهای تحقق آن -3
از مهم ترین راه های رسیدن به وحدت، اتحاد کلمه بر محور اسلام و اجرای دستورات اسلامی است. قرآن کریم در این خصوص می فرماید: «وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَ لَا تَفَرَّقُوا»
ضرورت «وحدت اسلامی» و راه کارهای تحقق آن -2
اسلام به اصل وحدت و اتحاد از دیدگاه سیاسی- اجتماعی آن نگریسته و بر اهمیتش تأکید نموده است، لذا قرآن مؤمنان را برادران یکدیگر خوانده و فرموده است: «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ» که این پیوند اخوت و برادری در میان مسلمانان مدینه چنان مستحکم شد که تا مدتی پس از عقد اخوت، آنان از یکدیگر ارث می‌بردند تا اینکه با نزول آیه: «وَأُولُو الْأَرْحَامِ بَعْضُهُمْ أَوْلَى بِبَعْضٍ»
ضرورت «وحدت اسلامی» و راه کارهای تحقق آن -1
در این نوشتار تلاش شده تا ضمن تبیین «ضرورت وحدت اسلامی»، به بیان راهکارهای تحقق آن در جوامع اسلامی بپردازیم؛ اما نخست و از باب مفهوم شناسی، تعریفی از آن ارائه می گردد.
ویژه نامه میلاد حضرت رسول اکرم (ص)
تولد حضرت محمد (ص) بنابر بسياري از روايات در 17 ربيع الاول عام‌الفيل (570 م)، يا به روايتي 12 همان ماه در تقويم عربي روي داد . پدر پيامبر‌(ص)‌، عبدالله فرزند عبدالمطلب و مادرش آمنه دختر وهب و هر دو از قبيلة بزرگ قريش بودند.
سلمان فارسی از منظر قرآن (2)
در شماره گذشته مبلغان 216 به بررسی نقش سلمان فارسی در نشر و ترویج فرهنگ قرآن پرداختیم. در این شماره به جایگاه سلمان فارسی در آیات وحیانی قرآن می‌پردازیم و به صفات و ویژگی‌هایی که قرآن برای این شخصیت والای اسلامی‌ و یارانش بیان فرموده، و در روایات به آن تصریح شده است، می‌پردازیم.
روش محاسبه خمس (2) -3
بر اساس منابع فقهِ اسلامی، مهری که شوهر به زن می‌پردازد، در حقیقت، عوضِ حقِ بهره بردن از بُضع اوست. در خصوص خمس مهریه عقد دائم بین مراجع عظام دو نظر وجود دارد: تمام مراجع عظام، جز آیت الله بهجت، می‌فرمایند: مهریه خمس ندارد.
روش محاسبه خمس (2) -2
با توجه به اینکه بیش تر شهریه طلاب از وجوهات شرعیه تأمین می شود، در این مجال فتاوای مراجع معظم تقلید را در مورد آن مقدار از شهریه دریافتی طلاب که در پایان سال خمسی باقی می ماند، می آوریم.
روش محاسبه خمس (2) -1
وجوهات شرعیه به مبالغی گفته می شود که هر مکلف در برهه های مختلف زمانی به مجتهد جامع الشرایط یا نماینده او پرداخت می کند. حال کلام در این است که اگر این گونه وجوهات در زندگی کسانی که دریافت می‌کنند تا پایان سال خمسی باقی بماند، آیا متعلق خمس خواهد بود یا خیر؟
آغاز امامت و ولایت حضرت مهدی (عج)
نهم ربیع الاول، پیام رسان بهار ظهوری است که گلهای زیبای زندگی همچون عدل، قسط، عزت، عشق، صفا، صمیمیت، گذشت، ایثار و ایمان و احسان در آن می شکفد.
وصیت امام حسن عسکری(علیه السلام) به یارانش -2
امام حسن عسکری(علیه السلام)در ادامۀ وصیت خویش چند دستور اخلاقی مهم که در سازندگی فردی شیعیان مؤثر است، بیان می‌فرمایند: «خدا را بسیار یاد کنید و مرگ را نیز فراوان یاد نمایید و قرآن را بسیار تلاوت کنید و صلوات بر پیامبر(صلی الله علیه و آله)بفرستید؛ زیرا صلوات دو حسنه دارد و آنچه را به شما سفارش کرده، در حفظ آن بکوشید. شما را به خدا می‌سپارم و بر شما درود می‌فرستم.»

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>