چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
اسوه‌های حسينی، آینه الگوهای مهدوی(2)؛
در شماره گذشته (مبلّغان 214) موضوع «اسوه ‏های حسینی، آینه الگوهای مهدوی» ارائه شد و در آن با مقایسۀ ویژگی‌های یاران امام حسین(علیه السلام) و یاران امام زمان(علیه السلام)، یکی از این ویژگی‌ها (کمال ایمان) را مورد بررسی قرار دادیم؛ اکنون در ادامۀ این موضوع، یکی دیگر از ویژگی‌های مشترک یاران حسینی و مهدوی(علیهما السلام) را از بیان می‏ کنیم.
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه محرم الحرام -3
بر روی زخمم جز نمک مرهم ندیدم* خیری از این دنیا و از عمرم ندیدم* با اینکه از این دشمنان بد دهانت* حرف بد و بی احترامی کم ندیدم...
احکام حسینی -5
بوییدن و بوسیدن تربت امام حسین(علیه السلام) و بر چشم مالیدن مستحب است و حتی دست کشیدن بر آن و بر سایر اعضای بدن مالیدن نیز ثواب دارد.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -5
امام حسین(علیه السلام) یتیم برادر را در آغوش کشید و گفت: ای پسر برادر! در این سختی شکیبا باش و از خدای خود چشم نیکی امید دار تا تو را به پدران نیکوکارت ملحق کند.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -4
جناب حرّ به امام حسین(علیه السلام) عرض کرد: وقتی از کوفه خارج شدم، صدای بشارت شنیدم که می‌گفت: ای حرّ! شاد باش که به خیر روی آوردی! چون به پشت سرم نگریستم، کسی را ندیدم. با خود گفتم: این چه بشارتی است که من به جنگ حسین(علیه السلام) می‌روم؟ هرگز تصور نمی‌کردم سرانجام از شما پیروی کنم. امام(علیه السلام) فرمود: به راه خیر هدایت شدی.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -3
یکی از مباحثی که در برخی محافل مطرح می‌شود، مبحث وجود دختری خردسال برای امام حسین(علیه السلام) است؛ در اینجا اشاره‌ای اجمالی به این مبحث می‌کنیم. شواهد زیادی بر وجود حضرت رقیه(علیها السلام) به عنوان دختر امام حسین(علیه السلام) وجود دارد.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -2
وقتی امام حسین(علیه السلام) وارد کربلا شد، از جماعتی اسم آن سرزمین را پرسید، عرض کردند: «شطّ فرات» حضرت فرمود: آیا اسم دیگری غیر از این اسم دارد؟ جواب دادند: کربلا. حضرت گریه کرد و فرمود: «هَذَا مَوضِعُ کَربٍ وَ بَلَا؛ این محل سختیها و گرفتاریها است.»
احکام حسینی -4
برای تشرّف به حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) این امور مستحب است: 1. با طهارت و با وضو بودن در هنگام زیارت. 2. پوشیدن لباسهای پاک و تمیز و بهتر است لباس سفید بپوشد. 3. با آرامش و وقار حرکت کردن و گامها را کوتاه برداشتن....
احکام حسینی -3
امام حسین و ائمه معصوم(علیهم السلام) از جمله مقربان الهی هستند که حتی نام مبارک آنها هم مقدس است و باید احکام نامشان نیز رعایت شود.
احکام حسینی -2
در روایت آمده است که بنی امیه روز عاشورا را را به شکرانه پیروزی خیالی خود روزه می‌گرفتند و آن را روز فرح وخوشحالی خود قرار می‌دادند و بدین جهت ائمه اطهار(علیهم السلام) روزه آن روز را ممنوع فرمودند تا پیروان مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) با دشمنان همرنگ و همنوا نباشند از این رو کراهت روزه در روز عاشورا به معنای اقل ثواب نیست؛ بلکه به معنای کراهت حقیقی و در مقابل اباحه است و بهتر است ترک شود.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>