چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
جریان شناسی سلفی گری (3) -2
یکی دیگر از گرایشهای سلفیه، مکتب دیوبندیه در شبه قاره هند است که پیرو افکار «شاه ولی الله دهلوی» است. از آنجا که جماعت تبلیغ - که معرفی آن خواهد آمد - برگرفته از مکتب دیوبند است. بنابراین، این مکتب را پایه گذار سلفی تبلیغی می نامیم.
جریان شناسی سلفی گری (3) -1
سلفی‌های تقلیدی در عین اینکه به ظاهر از تقلید کردن منع می کنند و مذاهب اهل سنت را به علت تقلید از امامان چهارگانه شان سرزنش می نمایند؛ اما خودشان تقریباً به طور کامل از افکار و عقاید «ابن تیمیه» و «محمد بن عبدالوهاب» تقلید نموده، هرگونه تخطی از این افکار و انتقاد از این دو شخصیت را با واکنشهای تند و شدیدی پاسخ می گویند.
غیرت وبی‌‌‌‌‌‌غیرتی (5)؛ «عوامل و اسباب غیرت افزایی»؛ «بخش اول» -1
در شماره های گذشته (214، 216، 217 و 218) ذیل مبحث «غیرت و بی غیرتی» مطالبی با عناوین «انواع غیرت»، «نمونه های غیرت در سیره انبیاء»، «غیرت بی جا» و «آثار سوء بی غیرتی» ارائه گردید؛ اکنون در ادامه این موضوع، برخی از عوامل غیرت افزایی بیان می شود.
حدیث شریف کساء؛ نمی از فضائل پنج تن آل عبا(علیهم السلام) -4
در کنار تمام عظمتهایی که حدیث شریف کساء با توجه به نکته های اصولی، اعتقادی و امامتی دارد؛ فرازهای زیبای این حدیث خالی از نکته های تربیتی نیز نیست.
حدیث شریف کساء؛ نمی از فضائل پنج تن آل عبا(علیهم السلام) -3
خداوند متعال در حدیث کساء، خمسه طیبه(علیهم السلام) را محور و سبب خلقت تمام عالم هستی معرفی فرموده است که اگر ایشان نبودند، هیچ مخلوقی (اعم از کهکشانها، افلاک، ماه و خورشید و حتی سایر انسانها) خلق نمی شد، و این امتیازی عظیم و بی نظیر برای پنج تن آل عبا(علیهم السلام) می باشد که هیچ موجودی در آن شراکت نمی کند.
حدیث شریف کساء؛ نمی از فضائل پنج تن آل عبا(علیهم السلام) -2
به دلیل وجود خیل کثیری از دشمنان اهل بیت(علیهم السلام) در طول تاریخ، بسیاری از آثار مربوط به مناقب ایشان یا به غارت رفته و یا در آتش کینه و حسد جاهلان و معاندان سوخته است و آن چه امروزه در دست محققان علوم آل الله قرار دارد، بخشی از آن آثار ارزشمند است.
حدیث شریف کساء؛ نمی از فضائل پنج تن آل عبا(علیهم السلام) -1
آیات و روایات فضایل بی‌شمار اهل بیت(علیهم السلام)، آن قدر زیاد است که بیان خلاصه آن نیز در توان بشر معمولی نیست تا چه رسد به شرح و توصیف آن. اما وظیفه ما فراهم ساختن زمینه جاری ساختن زمزمی از آب حیات و ابلاغ گوشه ای از این فضایل به اندیشه تشنه بشری است تا در پرتو نور آن، راه را از بی راهه ظلمت‌ها تشخیص داده، و سیراب از معارف ناب گردند.
ویژه نامه میلاد امام جعفر صادق (علیه السلام)
حضرت‌ امام‌ جعفر صادق‌ عليه‌ السلام‌ در روز 17ربيع‌ الاول‌ سال‌ 83 هجرى‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود . كنيه‌ آن‌ حضرت‌ : "ابو عبدالله‌" و لقبش‌ "صادق‌" است‌.
زندگانی امام صادق(علیه السلام)؛
امام صادق(علیه السلام) در دوران امامت خود شاهد خلافت پنج خلیفه اموی بود كه یكی پس از دیگری به خلافت رسیدند و سرانجام حكومت بنی ‏امیه به پایان رسید و بنی ‏عباس خلافت خود را توسط اولین خلیفه خود؛ یعنی «عبدالله بن محمد» مشهور به «سفّاح» آغاز کردند.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه ربیع الاول -6
آنگاه که آمدی طاق کسری شکاف برداشت؛ چهارده کنگره‌اش فرو ریخت تا زنگ خطری باشد برای ستمگران و مژده‌ای برای ستمدیدگان تا همگان دریابند تو فرستاده خدایی تا شکاف قلوب و عقول بشریت را از میان برداری و بساط شرک و بت‌پرستی را برچینی.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>