چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
ویژه نامه سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ره) -3
سرانجام حیات پر برکت حضرت عبدالعظیم حسنی(ره) در 15 شوال 252ق، در سن 79 سالگی و در ری به پایان رسید. از ایشان علاوه بر روایات فراوان در کتب معتبر شیعه، کتابهایی به نام: خطب امیرالمؤمنین(علیه السلام)،و «الیوم و اللیلة» به جای مانده است.
ویژه نامه سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ره) -2
دوران عمر بابرکت حضرت عبدالعظیم(ره) با سه امام همراه بود و افتخار زانو زدن در مکتب امامان رضا، جواد و هادی(علیهم السلام) را داشت و از اوان جوانی تا پایان زندگانی شریفش در راه نشر و اعلان سخن آنان کوشید و از هیچ تهدید و فشاری واهمه نداشت.
ویژه نامه سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ره) -1
حضرت عبدالعظیم در شهر مدینه به دنیا آمد. ایشان فردی پرهیزگار و اندیشمند بود و از ائمه اطهار(علیهم السلام) به طور مستقیم نقل حدیث کرده است و از اکابر محدثین و اعاظم علما و زُهّاد و عُبّاد بود که نسب پاک وی با پنج واسطه به امام حسن مجتبی(علیه السلام) می‌رسد: ابوالقاسم عبدالعظیم بن عبدالله بن علی بن حسن بن زید بن حسن بن علی بن ابی طالب(علیهم السلام).
غیرت و بی‌غیرتی (6)؛
در شماره‌های گذشته (214، 216، 217، 218 و 221) مقالاتی با عنوان «غیرت و بی‌غیرتی» ارائه گردید و در آن به مباحثی همچون: انواع غیرت، نمونه‌های غیرت در سیره انبیاء(علیهم السلام)، آثار سوء بی‌غیرتی و... پرداخته شد. در آخرین مبحث این مقاله (مبلغان 221)، برخی از عوامل و اسباب غیرت‌افزایی تبیین گردید؛ اکنون ادامه عوامل و اسباب غیرت‌افزایی تقدیم می‌گردد.
راه های کسب آرامش از نگاه قرآن و حدیث (3)
در شماره های گذشته (مبلّغان 212 و 214) به موضوع «راه های کسب آرامش» از نگاه قرآن و حدیث پرداختیم و پس از ذکر مقدمه ای کوتاه، به برخی از راه های کسب آرامش (ایمان به خدا، ارتباط با پیامبر(صلی الله علیه و آله) و اهل بیت(علیهم السلام) و شناخت خدا و دنیا) اشاره کردیم؛ اکنون در ادامۀ این موضوع، به بیان دیگر راه های کسب آرامش می پردازیم.
خاطرات تبلیغی؛
باور به اینکه تا در صراط عشق دست در دست مهربان «سَبَّحَ لِلَّهِ ما فِي السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ» بر معراج غیب پله پله بالا رویم؛ هیچ نیشی، نوش صبر و صلات ما را تلخ نخواهد کرد و عقربها اذن نیش زدن ندارند و شاید آنها که در سایۀ شاهرگ ما مرده بودند، فکر آزار به ما داشتند که محکوم به نیستی شدند.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها: هفتم ربیع الثانی؛ درگذشت سید مرتضی علم الهدی (صاحب الشافی 436 ه. ق) : جایگاه علما در پویایی فقه شیعه
مبلغ توانا؛
علامه سید ابوالفضل تاج الدین از سادات حسینی و منسوب به امام سجاد(علیه السلام) است که خاندانش غالباً در آبادی آوه یا آبه از توابع جعفرآباد قم ساکن بوده اند. این خاندان به لحاظ شرافت نسبی، منزلت علمی، فداکاری و مبارزه با ستمکاران، دارای جلالت قدر می باشند و کارگزاران لایق و مدبّری از میان آنان برخاسته است.
زندگينامه پيامبران قرآني (3)؛
یکی از پیامبرانی که نامش در قرآن کریم ذکر شده، حضرت نوح(علیه السلام) است. او فرزند «لمک بن متوشلح»[1]و جدّ او حضرت ادریس(علیه السلام) می باشد.[2]در قرآن کریم داستان حضرت نوح(علیه السلام) به تفصیل بیان شده[3]و نام ایشان 43 بار در قرآن ذکر گشته است.
آشنائی با مسیحیت (3)؛
در شماره‌های گذشته (مبلّغان 211 و 212)، به موضوع آشنایی با مسیحیت اشاره شد و تاریخچه مسیحیت در دوره‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. در این شماره اعتقادات مسیحیت را مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>