سه شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
نظام اخلاقی اسلام (2)؛ مباحث مقدماتی علم اخلاق -1
پس از آشنایی مختصر با اهمیت اخلاق و علم اخلاق و شناخت مفهوم آن در مقاله پیشین (مبلّغان 210) لازم است به چند مطلب مهم دیگری که به عنوان مقدمه علم اخلاق بوده و حاکی از ارزش و اهمیت فوق‌العاده آن است، به طور مختصر اشاره کنیم تا با بصیرت و آگاهی بیش‌تر وارد بحث و بررسی مسائل علم اخلاق شویم.
نظام اخلاقی اسلام (1) اهمیت و شرافت اخلاق اسلامی و ضرورت آموزش آن -2
پس از پی بردن به اهمیّت و ضرورت پرداختن به اخلاق در عصر حاضر، وارد مباحث مقدماتی شده و به تعریف علم اخلاق و تعیین موضوع آن می‌پردازیم.
نظام اخلاقی اسلام (1) اهمیت و شرافت اخلاق اسلامی و ضرورت آموزش آن -1
مسائل اخلاقی در هر زمان از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است! در زمان ما که عوامل فساد و انحراف از هر عصری بیش‌تر شده، اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است؛ از این‌رو، طی سلسله مقالاتی، با استفاده از آیات و روایات و داستان‌های آموزنده از سیره بزرگان، مطالبی درباره اخلاق اسلامی مطرح می‌کنیم.
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان(7)
یکی از سؤالاتی که زرتشتیان با نقاب باستان‌گرایی مطرح می‌کنند این است که: ما که ایرانی و فارس زبان هستیم؛ چرا باید نماز و دعا را به زبان عربی بخوانیم؟
خاطراتی از دفاع مقدس؛
بار الها من نمي‌خواهم كه در بستر بميرم ياريم كن تا به راهت در دل سنگر بميرم دوست دارم همچو باران بر تنم خمپاره بارد پيكرم گردد جدا، مانند گل پَرپَر بميرم
اداره کل فرق و ادیان
با اینکه قرآن کریم در آیات متعددی مسلمانان را به وحدت و یکپارچگی امر فرموده و تاریخ نیز نشان داده است که اگر مسلمین بخواهند عزت، افتخار و شوکت داشته باشند، باید از تفرقه به شدت بپرهیزند؛ اما متأسفانه عملکرد عده‌ای مسلمان‌نما خلاف این مهم را نشان داده است و در هر برهه از زمان، گروهی به اسم اسلام و با کمک دشمنان اسلام، باعث تفرقه بین مسلمین شده‌اند.
وهابیت؛
در این مقاله برآنیم که آماری مختصر از شبهاتی که وهابیت از طرق مختلف علیه تشیّع القا می‌کند را بیان کنیم. با این تذکر که این آمار غیر از شبهاتی است که وهابیت به صورت گسترده و غیر رسمی ایجاد می‌کند.
مصاحبه با مستبصرین (4)؛
در غربی که نظام سرمایه‌داری به دنبال الگو معرفی کردن زنان برای پیشبرد اهدافش است، افرادی پیدا می‌شوند که چشم به الگوهای مشرق زمین دارند و برایشان نیز فرقی نمی‌کند که قریب 1400 سال از زمان حیات آنان می‌گذرد!
حدیثی از حضرت فاطمه زهرا(علیها السلام)؛
انبیا و امامان(علیهم السلام) الگوهای بشر در راه رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی هستند که با تأسّی به زندگی سراسر نور آن بزرگواران، می‌توان به قله‌های کمال و سعادت نائل شد؛ در میان معصومین(علیهم السلام) حضرت زهرا(علیها السلام)از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
سخنرانی مکتوب؛
یکی از مباحث مهمی که در زندگی حضرت زهرا(علیها السلام) به صورت خاص و در آیات و روایات به صورت عام، بایستی دنبال شود، بحث الگوپذیری و انتخاب اسوه و الگو است.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>