دوشنبه ٢٥ تير ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
جریان شناسی سلفی‌گری (1)
تفکری که «ابن تیمیه» بنا گذاشت و ما آن را به عنوان سلفی‌گری می‌شناسیم، در زمان خود او و حتی تا چندین قرن پس از وی، نمود و بروز خاصی نداشت و گویی در حاشیه مانده بود و کسی به آن توجهی نمی‌کرد؛ اما چرا و چگونه به ناگاه در قرن دوازدهم هجری کسانی در مدینه ظاهر شدند که افکار و عقاید ابن تیمیه را تدریس و ترویج کردند؟
شاخصه‌های دولت انقلابی از دیدگاه آیات و روایات (1) -4
یکی دیگر از ویژگی‌های دولت انقلابی، داشتن نشاط کاری برای انجام تلاش مجاهدانه در عرصه‌های مختلف است.
شاخصه‌های دولت انقلابی از دیدگاه آیات و روایات (1) -3
یکی از شاخصه‌های دولت انقلابی، «عقلانیت» است؛ یعنی به کارگیری قوّه «عقل» در اداره امور کشور که با «علم» و «دانایی» متفاوت است؛ زیرا چه بسا فردی از علم بالایی برخوردار باشد؛ اما در عین حال در عرصه عمل و اجرا از عقلانیّت لازم برخوردار نباشد.
شاخصه‌های دولت انقلابی از دیدگاه آیات و روایات (1) -2
یکی از ویژگی‌های مهم کارگزاران حکومت اسلامی، دوری از اشرافیت و رفاه‌طلبی است؛ چراکه ساده‌زیستی مسئولین یکی از بزرگ‌ترین عوامل تثبیت حکومت اسلامی به شمار می‌رود. این یک قاعده عقلانی است که اگر مسئولین حکومت در سطح پایین‌ترین مردم جامعه زندگی کنند، مردم نیز همراهی و حمایت بیش‌تری از حاکمان خواهند کرد و همین عامل موجب تثبیت هرچه بیش‌تر حکومت خواهد شد.
شاخصه‌های دولت انقلابی از دیدگاه آیات و روایات (1) -1
نظام مقدس جمهوری اسلامی مبتنی بر مردم‌سالاری دینی است و «مشروعیت» آن الهی؛ اما «مقبولیت» آن بر پایه رأی و نظر مردم است. به عبارت دیگر، این «مردم» هستند که با حضور و خواست خود به این «مشروعیت»، «فعلیّت» می‌بخشند. مردم‌سالاری دینی؛ یعنی قوانین باید مبتنی بر قوانین و فرهنگ اسلام باشد؛ اما از سوی دیگر این مردم هستند که مجریان این قوانین را با ساز و کارهای خاصی انتخاب می‌کنند. بنابراین، یکی از عرصه‌های حضور مردم برای تحقق مردم‌سالاری دینی، «انتخابات» است.
ویژه نامه سالروز شهادت استاد آیت الله مطهری و هفته معلم
مطهری كه در طهارت روح و قوت ایمان و قدرت بیان كم نظیر بود، رفت و به ملأ اعلی پیوست، لكن بدخواهان بدانند كه با رفتن او شخصیت اسلامی و علمی و فلسفی‌اش نمی‌رود.
برخی دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران -3
بدون شک با ساختارهای کنونی و تداوم رویه‌های گذشته در مدیریت اقتصاد ملی (دولتی و نفتی)، امکان بهره‌برداری از استعدادهای انسانی در کنار پتانسیل‌های سرزمینی و طبیعی وجود نخواهد داشت و باید این ساختارها و رویه‌ها به طور اساسی تغیر یافته و همگی آنها در جهت فعال نمودن این ظرفیت‌ها باشد.
برخی دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران -2
در کنار برخورداری از ذخایر غنی نفت و گاز، معدنی، منابع طبیعی و موقعیت جغرافیایی، همگی گویای آن است که ظرفیت بالقوه جهش در حوزه اقتصاد و رسیدن به جایگاه اولی در منطقه جنوب غرب آسیا با شکوفاسازی این استعدادها و بکارگیری مطلوب ظرفیت‌های مادی و معنوی وجود دارد.
برخی دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران -1
اولویّت امروز ملّت ایران، مسئله اقتصادی است و توجّه کنید که اولویّت دشمن هم مسئله اقتصادی است؛ یعنی امروز دشمنان جمهوری اسلامی برای اینکه بتوانند اهداف خودشان را در مورد ایران و ایرانی و جمهوری اسلامی محقّق کنند، دنبال راهکارهای اقتصادی، و یا به تعبیر درست‌تر، دنبال ضربه‌زدن اقتصادی به ملّت ایرانند.
پرسش و پاسخ؛ چراها و چراغ‌ها (3) -2
قدمت و سابقه اظهار نظر در خصوص رابطه دین و سیاست در اندیشه سیاسی اسلام به اندازه عمر اسلام؛ یعنی از زمان ظهور در شبه جزیره عربستان می‌باشد. درست از زمان هجرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) از مکه به مدینه و تشکیل و تأسیس حکومت اسلامی در مدینه، شائبه‌هایی مبنی بر اینکه رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) دین را وسیله‌ای برای رسیدن به حکومت قرار داده است، بین مسلمانان و دیگر ساکنان شبه جزیره به‌وجود آمد.

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>