چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
زیارت اربعین امام حسین(علیه السلام) -4
بین تمام زیارت‌ها و مکان‌های زیارتی زیارت امام حسین (علیه السلام) و کربلا جلوه دیگر و عظمت و اهمیت فوق العاده‌ای دارد. صدها روایت و حکایت، آثار و برکات این زیارت، امتیاز سرزمین کربلا و فضیلت زائران امام حسین (علیه السلام) را بیان کرده‌اند.
زیارت اربعین امام حسین(علیه السلام) -3
زیارت هم نشانه مودّت به اهل‏بیت (علیهم السلام) است و هم پرداخت بخشی از اجر رسالت. زیارت؛ یعنی قرار دادن امامت در متن زندگی فردی و روابط اجتماعی. زیارت، زندگی کردن در کنار امام (علیه السلام) و همراهی با ایشان است.
زیارت اربعین امام حسین(علیه السلام) -2
اگر زیارت خانه خدا لازم و واجب است، زیارت رسول خدا (صلی الله علیه و آله) و اهل‌بیت (علیهم السلام) ایشان نیز لازم است و زیارت بیت الله بدون زیارت اهل بیت (علیهم السلام) ناقص و ناتمام است.
زیارت اربعین امام حسین(علیه السلام) -1
یکی از آموزه‌های مهم و اساسی دین مبین اسلام، مسئله زیارت است که در آیات و روایات فراوانی به آن و نقش مؤثری که در گرایش جامعه به سبک زندگی اسلامی دارد، اشاره شده است.
قیام امام حسین(علیه السلام)؛
مروری بر تاریخ قیام امام حسین (علیه السلام)، می‌تواند مبانی قرآنی انقلاب عاشورا را آشکار کند. از روزی که حضرت قیام خود را علیه طاغوت زمان شروع کردند، همواره با استناد به آیات الهی اهداف مقدس خویش را بیان فرمودند و نقطه نظرات خویش را با تکیه بر کلام وحی تبیین نمودند.
اسوه‌های حسينی(علیه السلام)، آینه الگوهای مهدوی(علیه السلام)(4)؛ -2
یکی دیگر از مهم‏ترین ویژگی‌های یاران امام حسین(علیه السلام) استقامت بود که جزء ویژگی‌های یاران امام زمان(علیه السلام) نیز هست.اين واژه از ريشه «ق- و- م» به معانى مختلفى مانند اعتدال، ثبات، مداومت، استمرار، پايدارى، ايستادن، درست شدن و قيمت نهادن آمده که معناى اعتدال شهرت بيش‏ترى دارد.
اسوه‌های حسينی(علیه السلام)، آینه الگوهای مهدوی(علیه السلام)(4)؛ -1
در شماره‌‏های گذشته موضوعی با عنوان «اسوه‌‏های حسینی، آینه الگوهای مهدوی» ارائه شد و در آن با مقایسۀ ویژگی‌های یاران امام حسین و امام زمان(علیهما السلام)، چهار ویژگی از این ویژگی‌ها (کمال ایمان، شجاعت، عشق به اهل‏بیت(علیهم السلام) و بصیرت در دین) را مورد بررسی قرار دادیم؛ اکنون در ادامۀ این موضوع، دو ویژگی دیگر از ویژگی‌های مشترک آنان را از نظر می‏‌گذرانیم.
متن ادبی
جاده خاکی؛ ازدحام؛ شور و شوق؛ چای؛ خرما؛ بوی نان؛ دود اسپند؛ موکب به موکب؛ ستون به ستون؛ زن و مرد؛ پیر و جوان؛ خرد و کلان؛ سیاه و سفید؛ فقیر و غنی؛ شوریده‌حال و سبک‌بال؛ ... پس از عرض ارادت به شاه نجف و اذن‌گرفتن از ایشان، پای پیاده رنج راه عاشقی حسین(علیه السلام)را به جان می‌خرند و شتابان می‌روند تا به «هَل مِن نَاصِرِ» حسین لبیک گویند و روح تشنه شان را با جرعه‌جرعه عشق حسین(علیه السلام)سیراب کنند.
مصاحبه با تازه مسلمان در پیاده روی اربعین؛
تازه مسلمانان دنیای عجیبی دارند با حال و هوای مخصوص به خودشان، این حرف را آنها نیز درباره جامعه مسلمین می‌زنند مخصوصا اگردر مناسبت یا مناسکی قرار گیرند مناسکی مثل اربعین!
مهرورزى در کربلا؛
متأسفانه امروزه با تبلیغات نرم دشمنان، دلهای مسلمانان از همدیگر جدا شده، کم‏تر برای دردهای پنهان و آشکار یکدیگر غصه می‏خورند. این مهم در حالی است که دین مبین اسلام که دین محبت، مهر و شفقت است، در میان عموم مردم دنیا، به ویژه غرب، با نقشه ‏های سردمداران کفر، به یک چهره خشن و به دور از مهر و محبت معرفی شده است!

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>