دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > خاندان و اصحاب اهل بيت عليهم السلام 
ماهنامه مبلغان
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه شعبان المعظم -4
این خانواده یوسفان بی بدیلند* هر یک برای خویش خورشیدی جمیل اند* جاری ترین رودند در رگهای دنیا* بهتر بگویم صد هزاران رود نیلند.
نکته ها و مناسبتها(7)؛ ماه شعبان المعظم -4
به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(علیه السلام) چند نکته را یادآوری می کنیم: 1. «ما درون را بنگریم و حال را» 2. آینده جوانان
ویژه نامه ولادت حضرت علی اکبر (علیه السلام)
حضرت علي اكبر (علیه السلام) فرزند ابي عبدالله الحسين(علیه السلام) بنا به روايتي در يازدهم شعبان،سال43 قمري در مدينه منوره ديده به جهان گشود. پدر گرامي اش امام حسين بن علي بن ابي طالب (علیهم السلام) و مادر محترمه اش ليلي بنت ابي مرّه بن عروه بن مسعود ثقفي است.او از طايفه خوش‌نام و شريف بني هاشم بود.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه شعبان المعظم -2
بر روی حسین نور داور صلوات* بر موی ابالفضل دلاور صلوات* میلاد حسین ا ست و ابالفضل رشید* بفرست تو بر این دو برادر صلوات.
نکته ها و مناسبتها(7)؛ ماه شعبان المعظم -2
حضرت ابوالفضل(علیه السلام) شجاعت حضرت امیر(علیه السلام) را به ارث برده بود؛ ولی به فرمان امام حسین(علیه السلام) دست به شمشیر نبرد و دستور رهبرش را اجرا کرد؛ زیرا امام از ایشان خواسته بودند که پرچم را در دست داشته باشند تا وقتی نگاه اهل حرم به پرچم و صاحب پرچم می افتد، قوت قلب پیدا کنند.
ویژه نامه ولادت حضرت عباس (علیه السلام)
حضرت عباس (علیه السلام) در چهارم ماه شعبان سال بيست و ششم هجری در مدينه به دنيا آمد. او فرزند بزرگ ام البنين (س) و پسر چهارم اميرالمومنين (علیه السلام) است. مادر او فاطمه دختر حزام بن خالد از قبيله کلاب است که تاريخ گواهی می دهد که پدران و دايی های ام البنين(س) جزو دليران عرب محسوب می شدند.
تجلیل از مقام ایمانی حضرت ابوطالب(علیه السلام)(1) -2
از ديدگاه شيعه، ايمان حضرت ابوطالب(علیه السلام) اجماعى است، مرحوم شيخ طوسى(ره) در اين باره مى نويسد: «از امام صادق و باقر(علیهما السلام) نقل شده است: حضرت ابوطالب(علیه السلام) مسلمان بوده است. شيعيان بر اين مطلب اجماع دارند و در آ ن اختلافى ندارند. آنها دلايل قطعى بر اين مطلب دارند كه سبب يقين بر ايمان ايشان مى شود.»
تجلیل از مقام ایمانی حضرت ابوطالب(علیه السلام)(1) -1
یکی از شخصیتهای نقش آفرین صدر اسلام، حضرت ابوطالب پدر امیرمؤمنان علی(علیه السلام) است. وی در هنگامی که پیامبر عالیقدر اسلام(صلی الله علیه و آله) از همه سو هدف تیرهای زهرآگین مشرکان مکه بود مردانه از آن حضرت حمایت کرد و بدین وسیله در گسترش اسلام و تقویت مسلمانان نقش مهمی ایفا نمود.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه رجب -۴
کنج حیاط خانۀ خود، بین بسترش* بانو رسیده بود به ساعات آخرش* خیره به گوشه ای شده بود و یکی یکی* رد می شدند خاطره ها از برابرش.
نکته ‏ها و مناسبت ها(6)؛ (ماه رجب المرجب) -۳
زینب! و زینب کیست! و تو چه می دانی که زینب کیست! وی عقیله بنی هاشم است و دارای صفات پسندیده ای که بعد از مادرش احدی به آن صفات نرسیده است.به حق است اگر گفته شود او صدیقه صغری است. او در حجاب و عفاف بی مانند است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>