شنبه ٠٤ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین > امام حسن عسکری علیه السلام 
ماهنامه مبلغان
ویژه نامه میلاد امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكري عليه السلام در هشتم ربيع الثاني سال 232 در شهر مدينه به دنيا آمد. پدر بزرگوارش حضرت امام هادي عليه السلام و مادرش از بانوان شايسته و پاكدامن عصر بود كه به نام‌هاي سوسن، حديث، سليل، و سمانه خوانده مي شد.
ویژه نامه شهادت امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكری علیه السلام می فرمود: كسی كه به حقوق مردم آشناتر از دیگران باشد و به ادای آن اهتمام ورزد، نزد خدا مقامی برتر از دیگران دارد و كسی كه در دنیا در برابر برادران مؤمن خویش تواضع و فروتنی كند، نزد خدا در زمره صدیقین و از شیعیان واقعی علی بن ابی طالب علیهماالسلام خواهد بود.
رسول جعفريان
با حضور امام - علیه السّلام - و پدرش - به مدت حداقل17 سال - در سامرا، نه تنها مردم جذب آنان شده بودند، بلكه بسیاری از شیعیان نیز بدین شهر هجوم آورده بودند. در چنین وضعیتی، طبیعی بود كه هنگام رحلت آن حضرت، سامرا یكپارچه در ماتم فرو رود...
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -12
امام حسن عسکری(علیه السلام) به طور رسمی و مکرر امر کرده بودند که دلهای مردم را از تفرقه بیرون آورده، به سوی ما جذب و هدایت کنید. هر امر ناشایستی را از ما دفع نمایید و بگذارید وقتی شما را دیدند، به امام شما - کسی که شما را تربیت کرده است - تبریک‌ بگویند.
علیرضا وزیری
صبر و سكوت علي علیه السلام و فاطمه علیهاالسلام؛ صبر و مقاومت و صلح امام حسن علیه السلام؛ قيام امام حسين علیه السلام؛ تعليم و روشنگري امام سجاد و امام باقر علیهماالسلام و هم مكتب فكري امام صادق علیه السلام و ساير امامان، همه براي حفظ دين و جلوگيري از تفرقه در امت اسلامي بوده است.
عبدالکریم پاک‌نیا تبریزی
تفسير منسوب به امام حسن عسكرى علیه السلام از منابع مشهور شيعه به شمار مي آيد و از گذشته مورد توجه فقها، محدثين و بالاخص مفسرين بوده است.
سیدجواد حسینی
امام حسن عسکری- علیه السلام - در دوره امامت، با گروه هایی رو به رو بودند که هر یک به نوبۀ خود، انحرافی عظیم در دین ایجاد می کردند؛ از این رو در برخورد با این گونه انحرافات، دو روش غیرمستقیم و مستقیم را پیش گرفتند و با تلاش وسیع علمی و پرورش شاگردان و همچنین توجیه و راهنمایی بزرگان شیعه در روش غیرمستقیم و برخورد با غلات، صوفیان، ثنویه و ... در روش مستقیم و معرفی جانشین خود، از انحرافات بسیاری در دین جلوگیری کردند.
حسین تربتی
زیارت هر یک از حضرات معصومین علیهم السلام، آن چنان آثار و برکاتی دارد که آگاهی از آن، هر دلی را مشتاق زیارت آنان می کند، همچون زیارت امام جواد علیه السلام که برای زائرش اجری عظیم است...
آیات مرتبط با رخدادها/سیمای امام حسین(علیه السلام)از نگاه قرآن -1
آیات مربوط به امام حسین(علیه السلام)را به سه دسته می‌توان تقسیم کرد: 1. آیاتی که اشاره به فضایل خمسه طیّبه یا چهارده معصوم(علیهم السلام)دارد که در هر دو صورت، شامل امام حسین(علیه السلام)نیز می‌شود؛ 2. آیاتی که اشاره به فضایل هر دو سبط نبیّ اکرم(صلی الله علیه و آله)؛ امام حسن و امام حسین(علیهما السلام)دارد؛ 3. آیاتی که به خود امام حسین(علیه السلام)اشاره دارد.
آیه تطهیر، برهان عصمت اهل بیت(ع)-1
خداوند ـ با انواع تأکیدها ـ اراده فرموده است که اهل‌بیت را از هرگونه پلیدی و گناه پاک و مبرّا سازد، و چون اراده الهی تخلّف‌ناپذیر است و جمله ]اِنَّمَا یُرِیدُ اللهَ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ[دلیل بر اراده حتمی او می‌باشد، روشن می‌شود که طبق اراده قطعی و حتمی خدا اهل‌بیت از هرگونه رجس و پلیدی پاک شوند، و این همان مقام عصمت است.

2 3 4 5 صفحه بعدی >>