سه شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین > امام کاظم علیه السلام 
ماهنامه مبلغان
ویژه نامه میلاد حضرت امام موسی بن جعفر (علیه السلام)
ویژه نامه میلاد حضرت امام موسی بن جعفر (علیه السلام)
ویژه نامه شهادت امام کاظم (علیه السلام)
امام موسی کاظم (ع) سالها در زندان به سر بردند و عاقبت در سال 183 هجری در سن 55 سالگی به دست مردی ستمکار به نام "سندی بن شاهک" و به دستور هارون مسموم و شهيد شدند.
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -8
آموزه‌‏های سیره امام کاظم(علیه السلام) نیز مانند دیگر حضرات معصومین(علیهم السلام) در زمینه ایجاد وحدت و همدلی، از افق بالایی برخوردار است.
علیرضا وزیری
صبر و سكوت علي علیه السلام و فاطمه علیهاالسلام؛ صبر و مقاومت و صلح امام حسن علیه السلام؛ قيام امام حسين علیه السلام؛ تعليم و روشنگري امام سجاد و امام باقر علیهماالسلام و هم مكتب فكري امام صادق علیه السلام و ساير امامان، همه براي حفظ دين و جلوگيري از تفرقه در امت اسلامي بوده است.
آیات مرتبط با رخدادها/سیمای امام حسین(علیه السلام)از نگاه قرآن -1
آیات مربوط به امام حسین(علیه السلام)را به سه دسته می‌توان تقسیم کرد: 1. آیاتی که اشاره به فضایل خمسه طیّبه یا چهارده معصوم(علیهم السلام)دارد که در هر دو صورت، شامل امام حسین(علیه السلام)نیز می‌شود؛ 2. آیاتی که اشاره به فضایل هر دو سبط نبیّ اکرم(صلی الله علیه و آله)؛ امام حسن و امام حسین(علیهما السلام)دارد؛ 3. آیاتی که به خود امام حسین(علیه السلام)اشاره دارد.
آیه تطهیر، برهان عصمت اهل بیت(ع)-1
خداوند ـ با انواع تأکیدها ـ اراده فرموده است که اهل‌بیت را از هرگونه پلیدی و گناه پاک و مبرّا سازد، و چون اراده الهی تخلّف‌ناپذیر است و جمله ]اِنَّمَا یُرِیدُ اللهَ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ[دلیل بر اراده حتمی او می‌باشد، روشن می‌شود که طبق اراده قطعی و حتمی خدا اهل‌بیت از هرگونه رجس و پلیدی پاک شوند، و این همان مقام عصمت است.
سيد محمد امام (جزايري)
یکی دیگر از مهم‌ترین خطرات غالیان، ایجاد آشوب در جامعة اسلامی بود. برای مثال می‌توان به گفتة ابومنصور (رهبر فرقة کسفیّه یا منصوریه) به افراد خود اشاره کرد که مي‌گفت: هرکس با شما مخالف باشد، مشرک است و باید هر کجا به مشرکان دسترسی پیدا کردید، آنها را بکُشید که این خود جهادی مخفی است و خُمس آنچه از مقتول به دست می‌آید، از آنِ قاتل است
سيد محمد امام (جزايري)
در شمارة گذشته برخي از مصاديق دشمنان فرهنگي اهل‌بيت(علیهم السلام)(خوارج و عثمانيه) را برشمرديم و به صورت مختصر عملكرد آنان را مورد بررسي قرار داديم. به ذكر يكي ديگر از مصاديق دشمنان فرهنگي اهل‌بيت(علیهم السلام)مي‌پردازيم.
عبدالله اصفهانی
منصور در مدينه جاسوساني گماشته بود تا شيعيان مرتبط با امام را دستگير كرده، گردن بزنند. از آن سوي چون امام منصور را مصداق بارزي از حاكم ستمگر مي دانست، ياران خود را از نزديك شدن به دستگاه او و هرگونه همكاري با دستگاه خلافت نهي مي كرد.
عبدالله اصفهانی
در شماره گذشته به سیر تاریخی جنایات بنی عباس اشاره شد و با نگاهی تاریخی به موضوع «جنایات بنی عباس»، مباحثی همچون: «ابومسلم خراسانی، سردار سیاه جامگان»، «سه کانون فعالیت عباسیان» و... که به محوریت «ابومسلم خراسانی» بود ارائه گردید؛ اکنون ادامة آن مطالب تقدیم می گردد.

2 3 4 صفحه بعدی >>