يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین > پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله 
ماهنامه مبلغان
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه ربیع الاول -6
آنگاه که آمدی طاق کسری شکاف برداشت؛ چهارده کنگره‌اش فرو ریخت تا زنگ خطری باشد برای ستمگران و مژده‌ای برای ستمدیدگان تا همگان دریابند تو فرستاده خدایی تا شکاف قلوب و عقول بشریت را از میان برداری و بساط شرک و بت‌پرستی را برچینی.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه ربیع الاول -2
عرش را آذین کنند و فرش را جارو زنند* تا که بر بالای شهلای نگار ابرو زنند* حوریان افتاده از تاب و ملائک لب خموش* قطره‌ای از آبِ کوثر بر سیه گیسو زنند.
ضرورت «وحدت اسلامی» و راه کارهای تحقق آن -4
جوامع اسلامی همواره در معرض تفرقه، اختلاف و به نوعی واگرایی و تشتت قرار داشته اند. وجود شکافهای اجتماعی و اختلافات مختلف، موجب چندگانگی و رشد دسته‌جات مختلف شده، گاه به تنش و درگیری در جامعه انجامیده و قدرت و وحدت ملی را با نقص و ضعف روبرو نموده است.
ضرورت «وحدت اسلامی» و راه کارهای تحقق آن -3
از مهم ترین راه های رسیدن به وحدت، اتحاد کلمه بر محور اسلام و اجرای دستورات اسلامی است. قرآن کریم در این خصوص می فرماید: «وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَ لَا تَفَرَّقُوا»
ضرورت «وحدت اسلامی» و راه کارهای تحقق آن -2
اسلام به اصل وحدت و اتحاد از دیدگاه سیاسی- اجتماعی آن نگریسته و بر اهمیتش تأکید نموده است، لذا قرآن مؤمنان را برادران یکدیگر خوانده و فرموده است: «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ» که این پیوند اخوت و برادری در میان مسلمانان مدینه چنان مستحکم شد که تا مدتی پس از عقد اخوت، آنان از یکدیگر ارث می‌بردند تا اینکه با نزول آیه: «وَأُولُو الْأَرْحَامِ بَعْضُهُمْ أَوْلَى بِبَعْضٍ»
ضرورت «وحدت اسلامی» و راه کارهای تحقق آن -1
در این نوشتار تلاش شده تا ضمن تبیین «ضرورت وحدت اسلامی»، به بیان راهکارهای تحقق آن در جوامع اسلامی بپردازیم؛ اما نخست و از باب مفهوم شناسی، تعریفی از آن ارائه می گردد.
ویژه نامه میلاد حضرت رسول اکرم (ص)
تولد حضرت محمد (ص) بنابر بسياري از روايات در 17 ربيع الاول عام‌الفيل (570 م)، يا به روايتي 12 همان ماه در تقويم عربي روي داد . پدر پيامبر‌(ص)‌، عبدالله فرزند عبدالمطلب و مادرش آمنه دختر وهب و هر دو از قبيلة بزرگ قريش بودند.
نکته‌‏ها و مناسبت‌ها؛ ماه ربیع الاول -4
به مناسبت میلاد پیامبر(صلی الله علیه و آله) به تبیین یک حدیث می‏ پردازیم: مردى نزد پيامبر(صلی الله علیه و آله) آمد و گفت: به من كارى بياموز كه با انجام دادنش، خداوند مرا دوست بدارد، آفريدگان نيز دوستم بدارند، خداوند دارايى‏‌ام را بيفزايد، تندرستم گرداند، عمرم را طولانى كند و مرا با تو محشور سازد. حضرت فرمود: اينها شش صفت است كه نيازمند شش صفت ديگر است.
محبّت پیامبر(صلی الله علیه و آله) به امتش در سختی‌ها -4
لحظات آخر عمر شریف پیامبر، ملائکه کنار بستر حضرت نازل شدند و گفتند: یا رسول الله! وقت رفتن است و دیگر فرصت ماندن برای شما نیست. ملک‌الموت حاضر شد و عرض کرد: اجازه می‌دهید جان شما را بگیرم؟ پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمودند: نه، و سپس سراغ جبرئیل را گرفت. جبرئیل نازل شد و وقتی رو‌بروی حضرت قرار گرفت، آن حضرت همزمان با نفس‌های آخر به او فرمود: «وضع و تکلیف امتم چه می‌شود؟»
محبّت پیامبر(صلی الله علیه و آله) به امتش در سختی‌ها -3
سومین جلوه محبت پیامبر(صلی الله علیه و آله) و در واقع محبت خداوند به امت اسلام این است که پیامبر(صلی الله علیه و آله) مزد رسالتش را مودّت و محبت به اهل‌بیت خویش معرفی فرموده است: «قُل لا اسُئَلُکُمْ عَلَیهِ اجْراً الَّا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُربی»

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>