يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه > خاطره و داستان 
ماهنامه مبلغان
خاطرات تبلیغی؛
باور به اینکه تا در صراط عشق دست در دست مهربان «سَبَّحَ لِلَّهِ ما فِي السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ» بر معراج غیب پله پله بالا رویم؛ هیچ نیشی، نوش صبر و صلات ما را تلخ نخواهد کرد و عقربها اذن نیش زدن ندارند و شاید آنها که در سایۀ شاهرگ ما مرده بودند، فکر آزار به ما داشتند که محکوم به نیستی شدند.
متن ادبی
جاده خاکی؛ ازدحام؛ شور و شوق؛ چای؛ خرما؛ بوی نان؛ دود اسپند؛ موکب به موکب؛ ستون به ستون؛ زن و مرد؛ پیر و جوان؛ خرد و کلان؛ سیاه و سفید؛ فقیر و غنی؛ شوریده‌حال و سبک‌بال؛ ... پس از عرض ارادت به شاه نجف و اذن‌گرفتن از ایشان، پای پیاده رنج راه عاشقی حسین(علیه السلام)را به جان می‌خرند و شتابان می‌روند تا به «هَل مِن نَاصِرِ» حسین لبیک گویند و روح تشنه شان را با جرعه‌جرعه عشق حسین(علیه السلام)سیراب کنند.
راه‏کارهای تجربی جهت جذب جوانان و نوجوانان (1) -4
در روستاي محل تبلیغ بنده و حتی در روستاهای اطراف آن، برگزاری مراسم اعتكاف مرسوم نبود. گرچه زحمت داشت؛ ولي با تمام توان من و همسرم برخي كارهاي فرهنگي و آشپزي را بر عهده گرفتيم و با هماهنگي افراد مؤثر مانند خيّران، شوراي مسجد و... مدّتي مانده به زمان اعتكاف، برنامه‌ريزي کرده، تا این مراسم پر‌فضیلت را برگزار نماییم.
خاطراتی از دفاع مقدس؛
بار الها من نمي‌خواهم كه در بستر بميرم ياريم كن تا به راهت در دل سنگر بميرم دوست دارم همچو باران بر تنم خمپاره بارد پيكرم گردد جدا، مانند گل پَرپَر بميرم
مبلّغ محقق؛ شیخ علی ابوالحسنی(ره)(معروف به منذر)
مرحوم شیخ علی ابوالحسنی، مُحبّ صادق اهل‌بیت(علیهم السلام)، مروّج معارف تشیع و مدافع حریم ولایت بود و توطئه‌های الوان استعمارگران و ایادی داخلی و خارجی آنان را با قدم، قلم و بیان افشا می‌کرد. ژرف‌اندیشی، جریان‌شناسی، سخت‌کوشی، دقت‌نظر، انصاف علمی و وسعت تتبّع از خصال ایشان به شمار می‌رود که با صدق و اخلاص، وارستگی و ساده‌زیستی توأم بود.
خاطراتی از خطیب نامی حجت الاسلام و المسلمین فلسفى(ره)؛
حجت ‏الاسلام و المسلمين حاج شيخ محمدتقى تنكابنى(ره)، مشهور به «فلسفى» براى ملت ايران چهره‌‏اى كاملاً آشناست. محافل دينى و مذهبى جامعه ما، در هفتاد سال اخير، ناطقان و گويندگان آشنا به سخنوری كم نداشته است؛ اما در اين ميان، مرحوم فلسفى چونان آفتاب نيم‌‏روزى مى‏‌درخشد.
پیاده‏‌روی اربعین؛
«شریف» نام تازه مسلمانی است اهل کشور «آلبانی» که به دین مبین اسلام مشرّف شده و در شهر قم مشغول به تحصیل می‏‌باشد. در گفتگویی صمیمی با ایشان سؤالاتی مطرح کردیم که پاسخ‌های آن از زبان ایشان شنیدنی است.
ابوالفضل
رشادت را از مادرش و شجاعت را از پدرش به ارث برده بود، و بنابراين آرزوى على علیه السلام در ابوالفضل تحقق يافت زيرا كه ازدواج اميرالمؤمنين علیه السلام با ام البنين، به منظور داشتن فرزندى رشيد و شجاع، صورت گرفته بود...
محمد اصغرى نژاد
نزدیك عملیات بیت المقدس بود كه هواپیماهاى دشمن، منطقه را بمباران كردند. در پى آن، صحنه‏اى دیدم كه در آن، اقتدا به امیر مؤمنان‏ علیه‏ السلام تصویر شده بود...
راه‏کارهای تجربی جهت جذب جوانان و نوجوانان (1) -8
روزي در جمع جوانان پرسیدم: آيا اميرالمؤمنين(علیه السلام)كارهاي خير فراوان را تنها براي اجر و ثواب اخروي انجام مي‌داد يا خودش نيز از انجام كار خير لذّت مي‌برد؟ پاسخ‌هاي مختلفي دادند. با جمع‌بندي جواب‌ها به اين نتيجه رسيديم كه بياييم يكي از كارهاي خير امام(علیه السلام)مثل شاد کردن يتيمان یا كمك به ايتام و فقرا را براي تجربه انجام دهيم.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>