دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > مکاتب و مذاهب > یهودیت 
ماهنامه مبلغان
محمد اسماعیل نوری زنجانی
در این مقاله نیز به همکاری مشرکان و اهل کتاب برای مبارزه با پیامبر(صلی الله علیه و آله) اشاره می‌کنیم و موضوع هماهنگی مشرکان و اهل کتاب برای دشمنی با اسلام را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
آیات مرتبط با رخدادها 5
از بررسی رفتار یهودیان از صدر اسلام تاکنون به این نتیجه می‌رسیم که: تاریخ اسلام از همان آغاز با توطئه‌های آنها آمیخته شده بود، عجب اینکه آنان به عشق پیامبر موعود به سرزمین حجاز آمدند؛ ولی بعد از ظهور او، از دشمنان سرسخت حضرت شدند، امروز نیز در بیش‌تر توطئه‌های ضد اسلامی، یهود را آشکار و یا در پشت پرده مشاهده می‌کنیم، و این عبرتی برای صاحبان بصیرت است!
آیات مرتبط با رخدادها 4
پیامبر(صلی‌الله علیه و آله)طبق دستور آیه،‌ نقض پیمان این قوم را اعلام نمود، و با لشکری به سوی قلعه‌های بنی قینقاع حرکت کرد و آنها را محاصره نمود. این محاصره پانزده روز ادامه یافت. مسلمانان به‌شدت مراقب بودند که از ورود تدارکات و هر نوع تماس به قلعه‌ها جلوگیری به عمل‌آورند، تا اینکه ترس و رعب بر یهودیان مستولی شد، سرانجام تسلیم شدند و دست‌بسته به بیرون قلعه آورده شدند و منتظر بودند که رسول خدا(صلی‌الله علیه و آله)درباره آنان چه دستوری صارد خواهد کرد.
آیات مرتبط با رخدادها 3
پس از پیروزی مسلمانان در جنگ «بدر»،‌ یهود «بنی قینقاع» از قدرت نظامی مسلمانان در هراس شدند و از روی حسد و دشمنی، شعارهای تند و توهین‌آمیزی بر ضد پیامبر(صلی‌الله علیه و آله)‌ می‌دادند و با این کارها پیمان خود با آن حضرت را نقض کردند.
آیات مرتبط با رخدادها 2
پس از هجرت پیامبر اسلام (صلی‌الله علیه و آله) به مدینه و استقبال باشکوه مردم از ایشان، نمایندگان هر سه قبیله یهود (بنی‌قینقاع، بنی‌نضیر و بنی‌قریظه) خدمت حضرت آمدند و گفتند:‌ «یَا مُحَمَّدُ! إِلَی مَا تَدْعُو؟ ای محمد (صلی‌الله علیه و آله)مردم را به چه چیزی دعوت می‌کنی؟» فرمود: «إِلَی شَهَادَةِ أَنْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَ أَنِّی رَسُولُ اللَّهِ وَ أَنِّی الَّذِی تَجِدُونَنِی مَکْتُوباً فِی التَّوْرَاةِ؛ (مردم را دعوت می‌کنم)‌ به اینکه شهادت دهند: معبودی جز خدا نیست،‌ و من رسول خدا هستم، و کسی هستم که شما در تورات می‌یابید و [اوصاف من] در آن نوشته‌شده است.»
ماهر احمد آغا
از معروف ترین صفات و مشخصات بنی اسرائیل همان «جُبن» و بُزدلی است، تا آن جا که این صفت در رفتار و سلوک آن آشکار است و از شخصیت آنان جداشدنی نیست، زیرا ترس و بُزدلی در ساختار روح و روانشان ریشه دار شده، و ضعف و ناتوانی در کیان اخلاقی شان جای گرفته است...
صهیونیست
بنیامین بن الیعازار» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در گفت و گو با یك روزنامه اسرائیلی صراحتا اذعان كرد: «تمامی ابزارهای نظامی قدرت خود را در برابر انتفاضه از دست داده است. »
علی اقلیدی نژاد
صدها سال است كه خاورمیانه به عنوان یكی از مناطق بحران خیز جهان به شمار می رود.
علي اقليدي نژاد
صهيونيسم براي به محاصره درآوردن انديشه ها در عرصه نشر نيز گام نهاده است. هم اينك در آمريكا بيش از پنجاه درصد از شبكه هاي چاپ و نشر در اختيار يهود مي باشد...
علي اقليدي نژاد
رشد و توسعه فن آوري و ارتباطات، از جهان امروز دنيايي بدون مرز ساخته است.

2 صفحه بعدی >>