دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ > دهه ولایت 
ماهنامه مبلغان
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه مبارک ذی الحجة -4
ای مبارک آیۀ اکمال دین عیدت مبارک* ای غدیر ای عید کلّ مسلمین عیدت مبارک* ای امین وحی، جبریل امین، عیدت مبارک* آسمان، چشم دلت روشن زمین، عیدت مبارک.
راهکارهای افزایش معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) در تبلیغ -4
با عنایت به فرمول معرفت افزایی (طهارت قلب، تصدیق و تسلیم) در اینجا اجمالاً برخی از اهمّ راهکارهای کاربردی افزایش معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) در جامعه اسلامی را مرور می‌کنیم.
راهکارهای افزایش معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) در تبلیغ -3
تسلیم، تصدیق و طهارت قلب، تنها فرمول و مقدمه وصول به وادی معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) و به تبع آن، وصول به معرفت الله می‌باشد.
راهکارهای افزایش معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) در تبلیغ -2
وجوب معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) وجوبی صرفاً فقهی نیست؛ بلکه ماهیت آن به مباحث کلام اسلامی باز می‌گردد. از بررسی مجموع نصوص اینگونه بر می‌آید که معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) و اصل امامت، از اساسی‌ترین مؤلفه‌های اصول دین است، تا جایی که برای وصول به توحید و نبوت، راهی جز معرفت ائمه(علیهم السلام) وجود نخواهد داشت.
راهکارهای افزایش معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) در تبلیغ -1
اهمّ مأموریت هر مبلّغ اسلامی، اثرگذاری بر سه مؤلفه بینش، گرایش و رفتار مخاطب، با هدف وصول به فلسفه آفرینش جن و انس؛ یعنی عبادت و بندگی خدای تعالی است. اما طالبان وصول به معرفت الله چاره‌ای جز قدم نهادن در مسیر معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) ندارند.
عبدالکریم پاک نیا
واقعه مباهله موقعیت اهل بیت علیهم السلام را در جامعه بویژه در میان اندیشمندان مسلمان آن چنان استحكام بخشید كه حتی تندروترین مخالفین آن بزرگواران نتوانسته اند از ذكر آن خودداری كنند و خداوند متعال به این وسیله حق را در زبان و قلم آنان جاری نموده است.
مباهله در منابع تاريخي اهل سنت
منابع تاريخي اهل سنّت در مورد روز مباهله چيزي نگفته اند. فقط مسعودي در التنبيه والاشراف بعد از اينكه جريان مباهله را به صورت خلاصه ذكر كرده است، مي گويد: پس از آن پيغمبر(صلی الله علیه وآله) پنجم ذي قعده به قصد حج بيرون رفت
عليرضا خاني
خود باوري و اعتماد به نفس يكي از نيازهاي مهم براي مبلّغين ديني و از عوامل مهم توفيق در سخنراني است. چه بسياري از سخنرانها هستند كه احساس مي‌كنند به خوبي بر سخن گفتن مسلط نيستند و...
حسین تربتی
پيامبر اكرم صلی الله علیه و آله داستان غدير را ساده و بي‌اهميّت برگزار نكرد؛ بلكه تا آنجا كه توان داشت قبل از حادثه غدير، در حين ايراد خطبه و بعد از آن با دستورات و عنايات الهي رفتارهايي انجام داد كه هر يك به حادثه غدير بها و اهميّت مي‌داد.
عبدالکریم پاک نیا
حدیث غدیر یكی از متقن ترین دلائل حقانیت باورهای شیعی در طول تاریخ اسلام بوده و هست؛ چرا كه حدیث غدیر به عنوان آخرین پیام رسالت پیامبر خاتم صلی الله علیه وآله و منشور ابدی امامت و حجّتی قاطع برای تمامی مسلمانان جهان تا روز قیامت می باشد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>