چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > نظام اسلامی 
ماهنامه مبلغان
ضرورت «وحدت اسلامی» و راه کارهای تحقق آن -4
جوامع اسلامی همواره در معرض تفرقه، اختلاف و به نوعی واگرایی و تشتت قرار داشته اند. وجود شکافهای اجتماعی و اختلافات مختلف، موجب چندگانگی و رشد دسته‌جات مختلف شده، گاه به تنش و درگیری در جامعه انجامیده و قدرت و وحدت ملی را با نقص و ضعف روبرو نموده است.
ضرورت «وحدت اسلامی» و راه کارهای تحقق آن -3
از مهم ترین راه های رسیدن به وحدت، اتحاد کلمه بر محور اسلام و اجرای دستورات اسلامی است. قرآن کریم در این خصوص می فرماید: «وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَ لَا تَفَرَّقُوا»
ضرورت «وحدت اسلامی» و راه کارهای تحقق آن -2
اسلام به اصل وحدت و اتحاد از دیدگاه سیاسی- اجتماعی آن نگریسته و بر اهمیتش تأکید نموده است، لذا قرآن مؤمنان را برادران یکدیگر خوانده و فرموده است: «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ» که این پیوند اخوت و برادری در میان مسلمانان مدینه چنان مستحکم شد که تا مدتی پس از عقد اخوت، آنان از یکدیگر ارث می‌بردند تا اینکه با نزول آیه: «وَأُولُو الْأَرْحَامِ بَعْضُهُمْ أَوْلَى بِبَعْضٍ»
ضرورت «وحدت اسلامی» و راه کارهای تحقق آن -1
در این نوشتار تلاش شده تا ضمن تبیین «ضرورت وحدت اسلامی»، به بیان راهکارهای تحقق آن در جوامع اسلامی بپردازیم؛ اما نخست و از باب مفهوم شناسی، تعریفی از آن ارائه می گردد.
سيدصمد موسوى‏
حركت مردمى ملت ايران و انقلاب خونين آنان، شاهد وقايع و سرگذشت پر فراز و نشيبى بوده است. مردم صبور ايران در طى اين انقلاب عظيم، دردها و رنج‌هاى فراوانى را متحمل شده و با صبر و بردبارى، حوادث عظيم و مقدسى را آفريدند.
وظایف حوزه‌های علمیه (2) -2
بدون ترديد، امروزه قالبهاي مختلف هنري، اعم از: شعر، داستان، نمايش‌نامه و اجراي تئاتر، سينما و تلویزيون، نقاشي و گرافيك، خوشنويسي و حتي اجراي موسيقي به عنوان جذاب‌ترين و در عين حال رسا‌ترين ابزار جهت انتقال پيام، مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
وظایف حوزه‌های علمیه (2) -1
نام گذاری سالها از سوی مقام معظم رهبری(حفظه الله) که به مثابه یک سیاست‌گذاری کلان و تعیین خط و مشی کشور در سال جاری است؛ تمامی نهادها و دستگاه‏های اجرایی، فرهنگی و... را مکلف می‏سازد در تحقق آرمان، هدف و سیاستی که به آنها ابلاغ شده است، بکوشند. حوزۀ علمیه به عنوان یک نهاد انقلابی، فکری، فرهنگی و علمی، یکی از مهم‏ترین مخاطبین این سیاست‌گذاری از سوی معظم له می‏باشد که در تئوریزه کردن، تبیین، تبلیغ و تحقق شعار سال نقشی انکارناشدنی و پراهمیت دارد. لذا نقش حوزۀ علمیه در سه حوزۀ تئوریک، تبلیغ و عمل قابل واکاوی است.
وظایف حوزه‌های علمیه (1)؛
نام گذاری سالها از سوی مقام معظم رهبری(حفظه الله) که به مثابه یک سیاستگذاری کلان و تعیین خط و مشی کشور در یک سال است؛ برای تمامی نهادها و دستگاه‏های اجرایی، مدیریتی، فرهنگی و غیره حامل یک مشی سیاسی، مدیریتی و اجرایی است که آن‌ها را مکلف به تحقق آرمان، هدف و سیاستی می‏سازد که از جانب عالی‏ترین مقام کشور وضع و به آن‌ها ابلاغ شده است.
آتش به اختیار؛
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‏‎ای(حفظه الله) در تاریخ 21/03/1396 مصادف با بیست و ششمین روز ماه مبارک رمضان 1438ق هنگام دیدار با دانشجویان مطلب جدیدی را در ادبیات فرهنگی مطرح کردند که پیش از آن در ادبیات جنگی مطرح می‏شد و آن بحث «آتش به اختیار» بود.
شبکه ملی اطلاعات -4
یکی از مهم‏ترین موانع راه ‏اندازی شبکۀ ملی اطلاعات، برداشت غلط از این طرح ملی و نا آشنایی با چیستی، چرایی و چگونگی آن می‏باشد. در حال حاضر، بسیاری از مسئولین، دلسوزان و خانواده‏ ها با ضرورت و فواید راه‏ اندازی این طرح و مضرات تأخیر در اجرایی کردن آن آشنایی ندارند. بسیاری گمان می‏کنند که با اجرا شدن این طرح، ارتباطمان با جهان خارج قطع می‏شود و به همین دلیل دوست ندارند این طرح پرسود اجرا شود. در حال حاضر افکار عمومی همسو با جریانی است که از راه‏ اندازی این طرح، به هر تقدیر ممانعت به عمل می‏آورد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>