يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > نظام اسلامی 
ماهنامه مبلغان
ویژه نامه نهم دی روز بصیرت و میثاق با رهبری
اهميت و جايگاه بصيرت، روشن بيني و درك درست از شرايط و فضاها به گونه اي است كه قرآن كريم يكي از ويژگيهاي فرستاده خدا و پیروانش را داشتن بينش صحيح از رفتارها و كردارها می‏داند و مي فرمايد:«قُلْ هذِهِ سَبِيلِي أَدْعُوا إِلَى اللَّهِ عَلى‏ بَصِيرَةٍ أَنَا وَ مَنِ اتَّبَعَنِي»؛ «بگو اين راه من است. من و پيروانم با بصيرت كامل، همه مردم را به سوي خدا دعوت مي كنيم.»
مقابله با دشمنان نظام اسلامی؛
مبارزه و جنگ بین منادیان حق و باطل همواره وجود داشته و خواهد داشت؛ چراکه لشکر کفر و باطل، در صدد نابود ساختن بنیان حق و خاموش کردن چراغ ایمان بوده، به همین جهت نیروهای مؤمن پیوسته در مقابل آن صف‌آرایی کرده‌اند. نمونه بارز این رویارویی را در ایران، از شروع پیروزی انقلاب اسلامی، مشاهده کرده‌ایم.
تراریخته؛
امروزه نقشه شرکت‌های بین‌المللی تولید بذر و غذا وابسته به دشمنان اسلام و حتی بشریت، تلاش دارند جهان را با این ابزار کنترل کنند که در این مقاله بر آنیم نمونه کوچکی را به نام «ترا ریخته» بیان کنیم.
نفوذ و رخنه (1) بررسی ابعاد نفوذ دشمن «نفوذ فرهنگی» -4
پس از بیان اهداف نفوذ فرهنگی، نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، اهمیت نفوذ فرهنگی به‌عنوان خطرناک‌ترین نوع نفوذ است که می‌تواند به فروپاشی یک نظام منجر شود؛ زیرا در نفوذ فرهنگی، کشور و مردمی که مورد تهاجم و نفوذ واقع می‌شوند، مهاجم را دشمن فرض نمی‌کنند و حتی معتقدند که مهاجمین برای نجات ملت آمده‌اند که این خطرناک‌ترین نوع وابستگی و بدترین نوع سلطه‌پذیری است.
نفوذ و رخنه (1) بررسی ابعاد نفوذ دشمن «نفوذ فرهنگی» -3
برای دسترسی دشمن به اهداف خود، روش نفوذ از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ لکن این نفوذ، بسته به شرایط مختلف، دارای ابعاد متفاوتی است. در گذشته که روش مقابله دشمن، جنگ سخت بود، نفوذ نظامی و رخنه در دیوار دفاعی به کار گرفته می‌شد؛ اما امروزه با پایان دوران جنگ سخت، کارکرد نفوذ در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی، علمی، اقتصادی، امنیتی و... نمایان است.
نفوذ و رخنه (1) بررسی ابعاد نفوذ دشمن «نفوذ فرهنگی» -2
بر اساس آیات و روایات، مهم‌ترین دشمن اسلام، شیطان است که همواره اقدام به نفوذ و رخنه در میان مسلمین می‌کند. همان طور که در آیات و روایات آمده، اصلی‌ترین کار شیطان که روی آن قسم یاد کرده، نفوذ در انسان‌ها و ایجاد اختلال در زندگی آنان و سرانجام به انحراف کشاندن آن‌هاست.
نفوذ و رخنه (1) بررسی ابعاد نفوذ دشمن «نفوذ فرهنگی» -1
«نفوذ» و «رخنه» در طول تاریخ، از روش‌های دشمنان اسلام بوده تا از طریق آن بتوانند از پیشبرد اهداف جامعه اسلامی جلوگیری کنند. در صدر اسلام، دشمنان نظام نوپای اسلامی، به دلیل ناکامی در جنگ‌ها و تحریم‌ها و ابزار سخت و نیمه سخت علیه اسلام و مسلمانان، روش نفوذ را در دستور کار خود قرار دادند و این امر در طول تاریخ اسلام به طرق مختلف ادامه یافت.
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله)؛
رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ‏الله خامنه‌‏ای(حفظه الله) در تاریخ 28/06/1395 در جمع فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مطالب مهمی را در موضوع «حفظ سنگر مستحکم انقلاب» و «دفاع از امنیت داخلی و خارجی» بیان فرمودند. در اینجا بخش‌هایی از فرمایشات ایشان را ارائه می‌‏کنیم.
آشنایی با مبلغان انقلابی(2)
روحانی مجاهد و عالم مبارز، شهید حجت الاسلام و المسلمین سید علی اندرزگو، یکی از افتخارات روحانیت و حوزه‌‏های علمیه در قرن معاصر است. این روحانی انقلابی در تبلیغ اسلام ناب، چهره‌ای فعال و تأثیرگذار داشت و در مبارزه با رژیم طاغوت و برپایی نهضت اسلامی، مبارزی کم‌نظیر بود. این مجاهد فی‏ سبیل الله و دارای ویژگی‌های منحصر به فرد، توانست در تاریک‌‏ترین عصر اختناق، با برقراری اتحاد میان مبارزان زمان طاغوت، موانع مهمی را از جلوی انقلاب اسلامی ایران بردارد و این نهضت مقدس را در آستانه پیروزی قرار دهد.
نظام اسلامی؛
منظور از راهبردهای دشمن، همان راه‌های کلانی است که دشمن برای رسیدن به هدف خود؛ یعنی ضربه زدن به اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله)و نظام اسلامی انتخاب می‌کند که از مهم‌ترین این راهبردها «جنگ نرم» است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>