دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > نظام اسلامی 
ماهنامه مبلغان
بیانات رهبر معظم انقلاب(حفظه الله)؛ دیدار جمعی از شرکت کنندگان در کاروان های راهیان نور
حوادث برجسته دوران مقدّس [باید] بیاید به کتابهای درسی؛ حوادث برجسته و مسلّمی که اتّفاق افتاده، منتقل بشود به کتابهای درسی تا جوانهای ما در جریان این حوادث قرار بگیرند. خب کتابهای زیادی نوشته شده؛ بعضی کتابها قطور است، مفصّل است، ممکن است خیلی ها نخوانند؛ می توان از اینها قطعاتی را جدا کرد و به تناسب و جا به جا اینها را در کتابهای درسی مندرج کرد.
سخنرانی مکتوب؛ حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان
راه اصلاح یک امت یا جامعه چیست؟ و اگر بخواهیم یک جامعه ای را به سعادت برسانیم، چگونه باید برای آن جامعه برنامه ای را طراحی کنیم؟ چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟ اگر بخواهیم یک چارچوب کلی برای اصلاح جامعه به دست بیاوریم چه باید بکنیم؟
اقتصاد مقاومتی؛
در این نوشتار به عصر مرحوم امیرکبیر نگاهی خواهیم داشت که با تکیه بر سیاست مقاومت و توجه به صنعتگران داخلی، تحول عظیمی را در اقتصاد از هم پاشیده پادشاهان قاجار ایجاد کرد.
گزیده‏ای از بیانات مقام معظم رهبری(حفظه الله)؛
کار مهمّ شورای هماهنگی تبلیغات، تبلیغ است. تبلیغ، ریشۀ قرآنی دارد؛ کاری نیست که ما آن را اختراع کرده باشیم یا از کسی در دنیا آن را یاد گرفته باشیم.
محمدحسن نبوی؛
یکی از کارکردها و وظایف حوزه‌های علمیه و روحانیون، امانتداری و صیانت از دین و آیین مردم مسلمان است؛ این رسالت، همان رسالتی است که پیامبران الهی بر عهده داشتند.
داستان کوتاه (1)؛
سه سال طول کشید تا با هم ازدواج کردیم. پدرم مخالف بود. آخر هم راضی نشد. مجبور شدیم با اجازه دادگاه ازدواج کنیم. پدرم رفت و آمد به منزل ما را ممنوع کرد. حتی نمی‌گذاشت مادرم را هم ببینم. در این اوضاع و احوال حسین تنها دلگرمی من شده بود. در کنار او خوشبخت‌ترین دختر دنیابودم. همه چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه...
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه جمادی الاولی -3
بیا بیا که شمیم بهار می‏آید* دل رمیده ما را قرار می ‏آید* سر از افق بدرآورد صبح آزادی* سرود فتح و ظفر زین دیار می‏آید.
پاسخ به یک شبهه؛
در سالهای اخیر، به ویژه پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و آزادسازی نسبی قیمت حاملهای انرژی و در نتیجه بالا رفتن قیمت آب، برق، گاز و... عامه مردم که الحق همیشه سختی و زحمات انقلاب و جامعه بر دوش آنها بوده، از روی صفا و صداقتشان، گاه به مزاح و گاه به جدّ، می‌گویند: «شکر خدا، قولی که امام خمینی(ره) اول انقلاب داده بود، عملی گشته و آب و برقمان مجانی شده است!»
شرایط تداوم «انقلاب اسلامی» و تبیین کارآمدی آن -3
کارآمدی، یکی از مفاهیم مهم و بنیادین در علوم سیاسی است که توفیق در آن، موجب رشد، حفظ و تداوم هر نظامی است. هر نظام سیاسی به دنبال تحصیل کارآمدی خویش می‏باشد و بدیهی است که نظام جمهوری اسلامی ایران نیز به دنبال دستیابی به این هدف اساسی است تا دوام خویش را با تحصیل رضایت مردم تضمین نماید.
شرایط تداوم «انقلاب اسلامی» و تبیین کارآمدی آن -2
یکی از مهم‏ترین عوامل حفظ و تداوم هر پدیده‏ای، حفظ عوامل ایجاد و تشکیل دهنده آن پدیده است و این امر در خصوص انقلاب اسلامی ایران نیز صادق می‏باشد. مهم‏ترین و اساسی‏ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی، قیام مردم برای خدا بود و این نکته حساسی است که از دید غربی‌ها و سیاست مآبان مادی‏گرا خارج و از حیطه تفکر محدود آنان بیرون و برای آنها واژه‏ای نامفهوم است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>