پنج شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > مهدویت 
ماهنامه مبلغان
پرسش و پاسخ؛ چراها و چراغها (2)
پیرامون مسئله «حکومت اسلامی» به طور عام و «حکومت اسلامی پیش از ظهور امام زمان(علیه السلام)» به طور خاص، پرسش‌ها و شبهاتی مطرح است که دو سؤال اساسی (دو قول) آن مطرح و پاسخ مربوطه داده می‌شود.
آغاز امامت و ولایت حضرت مهدی (عج)
نهم ربیع الاول، پیام رسان بهار ظهوری است که گلهای زیبای زندگی همچون عدل، قسط، عزت، عشق، صفا، صمیمیت، گذشت، ایثار و ایمان و احسان در آن می شکفد.
سید جواد حسینی؛
یاوران حضرت مهدی(علیه السلام) از صنف و نژاد خاصی و یا قوم و قبیلۀ شخصی نیستند؛ بلکه از گروه‌ها و نژادهای مختلف در سراسر جهان هستند که شاخصه‌ها و خصال بیان شده در آیات و روایات را دارا باشند؛ در این مقاله با هدف ارائه الگویی حقیقی در این موضوع، به برخی از این شاخصه‌ها اشاره می‌شود.
اداره کل فرق و ادیان ـ قادر سعادتی؛
یکی از موضوعاتی که از صدر اسلام در بین مسلمین مورد بحث بوده، پیشگویی‌های پیامبر خدا از وضعیت آخرالزّمان و ایّام ظهور حضرت مهدی(عج) می‌باشد. این مسأله در بین شیعه و اهل سنّت دارای اهمّیت ویژه‌ای است و هر دو مذهب، کتاب‌های مستقلّی در این رابطه نوشته‌‏اند.
پرتوهای مهدوی -6
کسانی که تاکنون دربارهٔ وظیفهٔ منتظران در عصر غیبت پژوهش کرده‌اند، معمولاً به وظایف فردی پرداخته و از وظایف اجتماعی کم‌تر سخن به میان آمده است! شاید راز این غفلت این باشد که کم‌تر حکومت اسلامی و دینی وجود داشته است.
پرتوهای مهدوی -5
انسان زنده به آب نیاز دارد؛ انتظارِ نوشیدن و دیدن آب، حرکت طبیعی انسان است، آری رب الابرار، ساقی تشنگان گیتی است و شراب طهور، جام عشق محمد و آل محمد است که همهٔ پلیدی‌ها را از روح و روان انسان می‌زداید.
پرتوهای مهدوی -4
پس از توحید و نبوت، شناخت و ایمان «به امام و امامت» مسئله اول زندگی جامعهٔ بشری است؛ شناختن امامت و رهبری آسمانی و عدم اطاعت و پیروی از امام منصوب الهی، ریشهٔ مشکلات اجتماعی و اختلافات سیاسی و اقتصادی و فرهنگی است.
پرتوهای مهدوی -3
قرآن کریم شرط نجات و فلاح انسان را گرفتن دستگیره استوار الهی و تمسّک به عروةالوثقی و حبل‌المتین می‌داند گویی انسان در چاه طبیعت ریسمانی لازم دارد تا از زندان ظلم و ظلمت آزاد شود.
پرتوهای مهدوی -2
انسان همیشه نیازمند معارف و قوانین آسمانی است و قرآن و دیگر کتب آسمانی برای تأمین همین نیاز فرود آمده است، ولی انسانِ بدون معلم آسمانی و مفسّر ملکوتی، توان فهم و بهره‌برداری کامل از کتاب خدا را ندارد.
پرتوهای مهدوی -1
یکی دیگر از رویدادهای بزرگ این ماه، ولادت با سعادت منجی عالم بشریّت حضرت حجۀبن الحسن(عج) است؛ همو که امید همهٔ پیامبران و اوصیاء است و حکومت عدالت را در جهان هستی به پا خواهد کرد و به اذن پروردگار، حق مستضعفین را از ظالمین عالم باز پس خواهد گرفت.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>