چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -9
شهادت حضرت عباس(علیه السلام) سخت بر امام حسین(علیه السلام) اثر گذاشت و در کنار بدن آن حضرت فرمود:«اَلْآنَ اِنْکَسَرَ ظَهْرِی وَ قَلَّتْ حِیلَتِی؛ اکنون کمرم شکست و راه چاره‌‌ام کم شد.»
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -8
امام حسین(علیه السلام) بر بالین شبه پیغمبر آمد و صورت بر صورتش نهاد و گفت: خدا بکُشد گروهی که تو را کشتند و گستاخی را از حد گذراندند و حرمت رسول خدا(صلی الله علیه و آله) را شکستند. پس از تو خاک بر سر دنیا. در این حال صدای گریه آن حضرت بلند شد، به گونه‌ای که کسی تا آن زمان صدای گریه او را به این صورت نشنیده بود.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -7
ای حرمله مزن تیر، این طفل جان ندارد* خواهد سخن بگوید؛ اما زبان ندارد* آبی که لب کند تر، اندر دهان ندارد* اشکی که ریزد از چشم، در دیدگان ندارد...
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -6
وقتی شب عاشورا امام حسین(علیه السلام) از قاسم بن الحسن پرسید: «يَا ابْنَ أَخِي كَيْفَ‏ الْمَوْتُ‏ عِنْدَكَ؛ فرزند برادرم! مرگ (و شهادت) نزد تو چگونه است؟» عرض کرد: «أَحْلَى مِنَ الْعَسَل؛ از عسل شیرین‏تر است.»
احکام حسینی -9
بر پا کردن مجالس عزاداری سیدالشهدا از جمله کارهای مستحب مؤکد و از بهترین اعمال است و ثواب بسیار دارد از این رو باید با دقت کامل انجام شود تا موجبات رضای خداوند و آن امام همام را فراهم سازد.
احکام حسینی -8
اگر چیزی را برای حرم امام حسین(علیه السلام) وقف کرده باشد، منافع آن باید صرف در تعمیر و تأمین نور و اجرت خدمتگزاران و نگهبانان و سایر هزینه‌های حرم شود. از آن جا که امروزه خود افراد نمی‌توانند منافع موقوفات را به این مصارف برسانند لازم است به مسؤولان دفتر موقوفات حرم تحویل دهند تا به مصارف شرعی آن برسد.
اگر چیزی را نذر خود امام حسین(علیه السلام) یا یکی از امامزادگان کند اگر مصرف معینی را قصد کرده، باید به همان مصرف برساند و اگر مصرف معینی را قصد نکرده به فقیران زائران بدهد یا مسجد و مانند آن را بسازد و ثواب آن را به امام یا امامزاده هدیه کند.
احکام حسینی -6
در چهار مکان نماز تمام است: در مسجدالحرام، مسجدالنبی، مسجد کوفه و حرم امام حسین(علیه السلام).» این مکانها را «اماکن تخییر» می‌نامند، یعنی مکانهایی که مسافر می‌تواند نماز را تمام یا شکسته بخواند.
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه محرم الحرام -12
از حال رفته بود. خورشید نگاهش دیگر فروغی نداشت. عمه به سختی آرامش کرد. مدتها بود که چشمانش با خواب قهر بود. مگر بدون بابا! عمو عباس! علی اکبر و علی اصغر! می‌شود به خواب رفت؟ آخرین شبی که ناز و آرام خوابیده بود؛ شب عاشورا بود.
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه محرم الحرام -11
کوتاه کن کلام... بماند بقیه‌اش* مرده است احترام... بماند بقیه‌اش* از تیرهای حرمله یک تیر مانده بود* آن هم نشد حرام... بماند بقیه‌اش...

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>